Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak ha a lakótársamm...

Mit csináljak ha a lakótársammal nem tudunk a fűtésen megegyezni?

Figyelt kérdés
Állandóan feltekeri a fűtést. Én már rövidujjúba vagyok és az ablakot is mindig nyitom mert egyszerűen nem bírom, melegem van. Szóltam már neki, de azt mondta hogy ő meg fázik. Én ezt megértem, én se szeretek fázni de rohadt sokat fogunk fizetni a fűtésre úgy, hogy közbe nálam nyitva az ablak és melegem van, tehát feleslegesen. Hogy tudnánk megoldani?

2021. dec. 15. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Aki az erősebb az diktál, sajnos ez van.
2021. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha fázik, aludjon vastag pizsamában.
2021. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
84%
Öltözzön fel? Mond meg neki ha így akarja, akkor az egész fűtést ő fizeti. Ettől majd megijed.
2021. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem írod, hogy milyen fűtést hogyan teker fel, de elárulok valamit. Nálunk gáz cirkofűtés van. A feleségem időnként hajlamos arra, hogy ne a mérőeszközöknek higgyen, hanem saját érzéseinek és ha fázik, akkor korábban tekert egyet felfelé a szobatermosztáton. Én meg suttyomban kicsavartam a tekerőgombot és a recézett tengelyre pár fokkal az óramutató járásának megfelelően feljebb húztam vissza a tengelyre a gombot, így, ha most 23°-ot mutat, akkor valójában csak 22° van. Ő csak azt nézi, hogy milyen számra mutat a mutató és azt is tudja, hogy azért ha 24-re vagy 25-re csavarná, az már nem lenne "normális", így hagyja a 23-as jelzésen és inkább jobban betakarózik.
2021. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ilyen szobatermosztát van és mindig állít rajta mert fázik. Nem akarok vele konfliktust. Nem tudom hogy tudnánk kompromisszumra jutni úgy, hogy ő se fagyjon meg meg nekem se legyen melegem.
2021. dec. 15. 21:14
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Költözz külön, nincs semmi jó ezekben a közös albérletekben.
2021. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, de nem egyszerű egyedül lakást fenntartani
2021. dec. 15. 22:00
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Közös a szobátok?...
2021. dec. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem közös a szobátok, akkor a saját szobádban tekerd lejjebb a radiátort. És meg van oldva...
2021. dec. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A konfliktust 100%ig nem tudod megkerülni, de asztalcsapkodós kiabálás helyett lehet úgy is, hogy leültök és beszéltek egymással.

Egyrészt valóban opció, hogy a saját szobádban letekered a fűtést (persze ez nem megoldás, csak tüneti kezelés), másrészt mondd meg neki, hogy neked ez nem fér bele anyagilag, hogy szaunát csináljon otthon, illetve igényed sincs rá, szóval ha így szeretné folytatni, akkor legyen szíves ezt anyagilag is ő finanszírozni, a továbbiakban 70-30 arányban vállalod a fűtésszámlát.

2021. dec. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!