Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a szomszédot az építkezésről?

Figyelt kérdés
Évek óta építi a maga kis 43 nm-es panelját. Nem tudom milyen kastélyt hoz ki belőle, de kicsit már unalmas a folyamatos építkezés. Kosz a lépcsőházban, fúrkálás. Arról nem is beszélve, hogy hozzáértése 0, hol a vízvezetékbe fúr bele, szétáztatva körülötte mindenkit, hol az elektromos vezetéket találja meg. Szóltam már neki, hogy hívjon egy normális szakit, aki ezeket meg is tudja csinálni. Ő persze csinálgatja inkább ezt a szerencsétlenkedést. Mindenhez kell szakértelem!
2022. nov. 29. 09:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj hogy joga van hozzá.

Arra van valami szabály hogy éjszaka meg talán vasárnap bizonyos időszakban nem csinálhatja, de azon kívül akár nonstop mehet évekig. :(

(átérzem, hasonló helyzetben élek)

2022. nov. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Az "új" lakók itt is rákaptak erre :( de nincs sem a szombat este sem a vasárnap tiszteletben tartva. Van, hogy egy hétig náluk csönd van, cserébe bármely másik lakásban megy a fúró és tsai.
2022. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%
Hát, a társasházi lét ilyen. Mindenkinek joga van felújítani/építeni a saját részét - persze a Házirend betartásával. Szóval, ha azt nem tartja be, mehetsz a közös képviselőhöz.
2022. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk is van ilyen probléma. A következő lakógyűlésen fogom beadni az unalmast, hogy akkor feljelentem a lakóközösséget, igen akár az enyémet is, bírságolják meg kollektíven az érintett lépcsőházat. Talán ez jobb belátásra bírja majd az ott lakókat arra, hogy figyelmeztessék azt, akinek a viselkedése nem helyén való. + Én már elkértem a szomszéd tömb kapu kódját a közös képviselőtől, ha kell átmegyek a szomszéd tömbbe, és bekopogok egyesével mind a 15 lakásba. Ha véletlenül meghallom honnan jön a fúrás, zaj és első elmagyarázásra nem érti meg az ember hogy ezt ne, akkor leverem a tömbben a kis megszakítót. Ha ne adj isten ez végett bármilye tönkremegy, akkor ez lesz a tanuló pénz arra, hogy viselkedjen.
2022. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
3 : Lefordítom mit értesz "ilyen" alatt: Éveken keresztüli furkálás úgy, hogy közben másoknak anyagi kárt okoz. Igen, anyagi kárt, ugyanis állítólag saját biztosítása sincsen. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy ugye a biztosítónak tényleg joga van nem a teljes javítási számlát fizetni.
2022. nov. 29. 09:50
 6/33 A kérdező kommentje:
#4 : Zajra zajjal válaszolj! Youtube-on van nagyon sokféle zaj, vágj össze belőle egy saját remixet és kapcsold be max hangerőn, amíg elmész otthonról.
2022. nov. 29. 09:57
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
Kicsinyes megoldásnak tartom 6-os, hogy leereszkedjek egy olyan hülye szintre, mint amin a másik lakó tart. Az én megoldásom kicsit karakánabb, de ha mindenkinek fizetni kell, akkor talán 14 az 1 ellen talán lenyugszik majd.
2022. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Ezeket nem tudod leszoktatni az áligényességről!

Non-stop "építkeznek"!


az enyém is már annyi ideje szenved a disznóóljával, hogy több toronyházat is fel lehetett volna már kézi erővel húzni ennyi idő alatt az alapoktól.

Ezek olyan kényszeres betegek, akik nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel, idejükkel, energiáikkal és senkire, semmire nincsenek tekintettel, - mert a saját maguknak kitűzött célok minden érdeket feltétel nélkül felülírnak.

Nem arról van szó, hogy lakjon valaki igénytelen környezetben, de nehezen hihető számomra is, hogy 50+ négyzetméteres lakáson folyamatos a masszírozni való! A Parlament is több, mint 20 éven keresztül fel volt állványozva egy megélhetési szemétládának köszönhetően, de annak is vége lett egyszer, - de ennek nem lesz vége addig, amíg mozogni tud ez a szerencsétlen!

Hasonlít a viselkedése azokhoz az emberekhez, akiket csak "pakolónak" hívok! Ezek felszállnak egy békávé járatra 3570 szatyorral és amíg a járművön utaznak, megállás nélkül pakolják az egyik szatyorból a másikba a lomjaikat! Eszméletlen! :D

Csak röhögni lehet rajtuk, de szomszédként nem annyira mulatságos a folyamatos sajtkukackodást elviselni! :D

2022. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
69%

4-7, de miért kéne kollektívan mindenkinek fizetnie? Azért mert feljelentesz egy egész lépcsőházat azért, mert valaki fúr, attól még nem fognak senkit sem megbírságolni..

Ha meg lecsapod a kismegszakítót és ezér tneki kára esik és ezért feljelent, akkor te fogsz fizetni. Az nem mentség, hogy tajtékzol a dühtől.


6os, szerinted a fúrás zajában ő fogja hallani a te hangszóródat?:D Ezzel csak a többi szomszédot bosszantod fel, akik ugyanúgy szenvednek az építkező fúrásától. Te leszel "a másik hangoskodó hülye" akit pont úgy fognak utálni, mint az építkezőt. De az építkező lehet észre sem fogja venni:D


Szomorú vagy sem, ha jogukban áll ezt tenni.

Ha azt akarod, hogy vége legyen, segíts neki, vagy öld meg, ez van:D

2022. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
19%
Engem pont nem érdekel, ha kárja keletkezik! Nekem is kárt csinál, hiszen a nyugalmi időmet zavarja. Tömbben lakni egy szükséges rossz, de mindenkinek alkalmazkodni kell tudni. Vannak dolgok, amik érthetőek, és éjjel közepén sem okoz akkora zajt, hogy másokat bosszants vele. Nekem pl a gyerekem, amikor kicsi volt, és az orrát kellett fújni porszívóval hajnali 2-kor szándékosan a konyhában intéztük, hogy ezzel falszomszédot ne zavarjunk + a konyha és szoba ajtót is becsuktam. Természetesen, ha másnál is előfordul ilyen megértem, ugyanígy nem zavar, ha gyerekek játszanak kb este 7-ig. Gyerekek, addigra kijátszák magukat. De ennek semmi értelme és ilyen hülye embert ilyen hülye módon lehet kezelni. Lehet azt se mondanám, hogy fapapucs, csak leverem a kis megszakítót és jó éjszakát!
2022. nov. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!