Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért épít valaki egy 250...

Miért épít valaki egy 250 négyzetméteres, kétgenerációs családi házat egy elmaradott régióban?

Figyelt kérdés
Ismerek egy párt, két kisgyerekkel, eddig külföldön dolgoztak, most szedtek össze annyit, hogy tudjanak belőle házat építeni Magyarországon. Szóval visszaköltöznek, oda ahonnan származnak, egy relatív szegény régióba, ahol munkalehetőség sincs sok, és a közbiztonság is kifogásolható, a legtöbben el akarnak költözni onnan. Azt akarják, hogy a két gyerekük is Magyarországon nőjön fel. Én megértem, ha haza húzza őket a szívük, de eléggé felelőtlennek tartom őket, hogy nem gondolnak bele a gyerekeik jövőjébe, mert akkor legalább Pest közelébe, vagy valamilyen megyeszékhely közelébe költöznének. Az apa home officeban tud dolgozni, a felesége most nem dolgozik, de lassan vissza akar lépni a gyerekek után a munka világába, de ahova mennek, ott tényleg nem lenne sok munkalehetőség a nőnek, de állításuk szerint, mióta kiköltöztek, úgy látják, sokkal jobb lett a helyzet Magyarországon "majd csak akad valami" elv alapján. Szóval most az összes pénzükkel + némi hitellel belevágnak ebbe a nagy projektbe. Szerintetek is helytelenül cselekednek? Felnőttként miért nem látják reálisan a helyzetet, hogy hazaszeretetből nem lehet megélni?

2022. jan. 10. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Régen is ezt csinálta mindenki, jó kérdés miért. Majd a gyerekek laknak benne, ja, három család.
2022. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Mert ha mindenki úgy gondolkozik ahogy te akkor az "elmaradott régiók" tönkremennek. Nem akar mindenki pesten meg pest közelében lakni. Home officeban dolgozni faluból is tud az ember. Gyereket nevelni meg még inkább ideálisabb
2022. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a kétgenerációs háznak eleve nincs értelme. Gazdagabb régióban sem.
2022. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert megéri, jobb mint elutazni, felélni, ránk is csak nézett nagyapám hogy ti várat építetek?
2022. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

#4

Tudod mi jobb még? Befektetni.


#kérdező

Egyébként abban az esetbne tudom ezt racionális döntésnek elképzelni, ha mindketten home officeból nyomják. Pl én sem dolgoztam személyesen két éve, kvázi lakhatnék bárhol, ahol van gigabites internet.

2022. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

"jobb mint elutazni, felélni"


Ez relatív.


Személy szerint inkább ölöm a pénzem utazásba, élményekbe, mint egy feleslegesen nagy házba amit soha nem fogok tudni kihasználni.


Én azt látom, hogy semmi értelme az ilyen világvégi többgenerációs házaknak, mert amire elkészülnek a gyerekek kirepülnek és eszük ágában nincs ott maradni.


Aki ott marad az is inkább "ott ragad" anyagi kényszerből.


Ráadásul még eladni sem könnyű őket. Így adott esetben sokkal jobban járnak, ha könnyebben mozdítható befektetésben van a pénz.

2022. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Erzelmi alapon dontenek, nem racionalisan.
2022. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!