Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a legszegenyebb,...

Melyik a legszegenyebb, legelhetetlenebb megye az országban?

Figyelt kérdés
Szerintem a top 3 :Baranya, Borsod, Somogy? Ti hogy látjátok? Mit tapasztaltok?
2022. dec. 1. 16:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

Szabolcsi ként én is tudom tanúsítani, hogy itt helyben szinte soha nem fogja degeszre keresni magát az ember.


Nagyon sokan inkább ingáznak távolabbi munkahelyekre.

2022. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Azért meg mindig Nógrád meg BAZ a legalja… heves megyében is vannak durva faluk, nem is értem Eger hogy lehet ilyen szép és nyugat magyarországi
2022. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Darius- ***** válasza:
37%

Valasszuk szét a kettot, mert nem ugyanaz. Nem mindenkit a penz boldogit.

Legszegényebb: gondolom Nograd vagy Borsod Abauj

Legélhetetlenebb: Budapest, Pest.

2022. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
42%

Jajj hagyjuk már ezt az állandó keletezést meg Borsodozást. Hülye pesti prolik okoskodnak, akik még az életbe nem hagyták el a csövesekkel teli városukat, és azt hiszik, hogy ha elolvassák az egyoldalú hvg, telex, 24, 444 cikkeket, akkor hirtelen világlátott, tájékozott emberekké válnak.


Az tény, hogy 8 osztályos proliknak meg munkakerülő cigojnereknek sehol nem lesz normális életük. Én Borsod megyében élek és mérnökként dolgozom, 550 a nettóm és az összes hasonló, képzett ismerősöm is nettó 400 és 600 között keres. Na most ennél rohadtul nem adnak büdöspesten sem többet, sőt, a legtöbb helyen még bőven ez alá is ígértek, és megtehetik, mert tódul oda az egész ország a kamu ígéretekre, és túltermelés van munkaerőből.

Borsodban van egy baromi nagy MOL és Borschodchem, emellett olyan "noname" cégek vannak mint a Bosch, Nestlé, Sanofi, Joyson,meg egy rakás kisebb nevű cég.


Szerintem gazdaságilag rohadtul nem Borsod megye a legszarabb, más szempontból lehet, hogy az, főleg az északi részei, de szerintem Baranya, Somogy, Tolna és Nógrád sokkal élhetetlenebb, de Vas és Zala is egy kalap fos, hiába nyugati megyék, Ausztriának is csak a gagyi burgenlandi falusias része nyílik arra.

2022. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
25%

Ja bocsánat, kifelejtettem Békést, Csongrádot és Bács-Kiskunt, na azok tényleg halott helyek, világvégi alföldi pusztaságok nulla munkahellyel.

Ezekhez képest Borsod és Heves maga a ķánaán, ha nem a c.falvakról beszélünk, hanem mondjuk egy Miskolc, Eger, Gyöngyös, Tiszsújváros, Mezőkövesdről.

2022. dec. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem igazán lehet megyékre lebontani, hogy melyik a legszegényebb, és legélhetetlenebb. Mert ( szinte) minden megyének vannak fejlettebb, gazdagabb, és szegényebb fejletlenebb részei. A megyeszékhelyek, és környékük fejlett. ( Kivéve talán nógrádot) Pest megye délkeleti része a legkevésbé fejlett. Bács-kiskun északi része viszont fejlett. A fő turisztikai célpontok, még fejlettebbek. A román, szerb, és horváth, ukrán határ melletti települések elég szegények. Szlovákia nyugati részéhez, és ausztriához közeli határmenti településeken lakók viszonylag tehetősek átlagban. Persze mint ahogy az előző válaszoló is írta, ahol nagy cégek települnek le, ott jobban fejlődik minden, több munkahely, az ő igényeikhez települnek a kereskedelmi, és szolgáltató cégek. Ahol nincs elég munkaerő, jól képzett is, ott nem éri meg nagy multicéget telepíteni. Meg infrastruktúra stb. A legszegényebb települések viszont kis lélekszámúak lehetnek, ahol messze van pl egy normális nagyobb város. Rossz a tömegközlekedés, esetleg zsákfalu, ahol egyetlen kocsma meg bolt van esetleg, sok a kisebbségi lakosok aránya. Ilyen helyek elég sok megyében vannak .
2022. dec. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Metionin ***** válasza:
43%
Szabolcsban nőttem fel, onnan jobb, ha menekül az ember.
2022. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
23%
14-es: ja, statisztikailag nagyon mérvadó, hogy valaki képes bruttó 800 ezret is keresni :D. Ügyes vagy, csak az emberek 95%-a kevesebbet keres Borsodban. Ráadásul a 2 ezer euró bruttó fizetésre ne kelljen már hanyatt esni európa közepén.
2022. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
47%

18, mert itthon “Európa közepén” hány ember keres 2k eurót? 😂😂

Nyilván csak egy szűk réteg

2022. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
79%
19: nem azt mondom, hogy tömegével, de a lokálpatriotizmus ne vakítson már el ennyire; attól, hogy valaki tud keresni egy helyen 2 ezer bruttót, nem jelenti azt, hogy nagy perspektívák vannak ott.
2022. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!