Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a legszegenyebb,...

Melyik a legszegenyebb, legelhetetlenebb megye az országban?

Figyelt kérdés
Szerintem a top 3 :Baranya, Borsod, Somogy? Ti hogy látjátok? Mit tapasztaltok?
2022. dec. 1. 16:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
46%

A 2 ezer bruttó tényleg nem jó, de ne csúsztass, mert nem Magyarország-külföld összehasonlításról szól a kérdés, hanem a magyar megyék közti különbségekről. Budapesten vagy Győrben is ugyanazt a 2 ezer Eurót kapod, ha meg véletlenül sikerül egy hangyaf*sznyival többet kiharcolni, azt úgyis elviszi a méregdrága albérlet. Borsodban legalább nem kell a pénzeszsák külföldi cserediákokkal megküzdened a lakhatásért.


És nem én egyedül kapok ennyit, hanem minden hozzám hasonló, totál átlagos anyagi helyzetű családban felnőtt ismerősöm, aki legalább a Miskolci Egyetemen hajlandó volt továbbtanulni.

Amúgy nem vagyok lokálpatrióta, én szeretem Budapestet, meg az ország minden részét, sokat utazok mindenfele, de igazságtalannak és tájékozatlanságnak gondolom Borsod megye állandó lehurrogását. A médiában is tudatosan csak a c. kategóriásokat mutogatják, a szép tájakról, turizmusról meg mindig kussolnak. Budapestről is lehet ugyanilyen képet festeni ha állandóan csak a Blahát meg a 8. kert mutogatnák. De lassan már nyócker se kell hozzá, mert sajnos egyre fertőzöttebb a fővárosnak is minden része.

2022. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem Borsod, Szabolcs, Nógrád a top 3
2022. dec. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
82%
2000 euró? 800 bruttó? Ti hol éltek? XD Itt Szabolcsban én tudom tanúsítani, hogy aki már 150 nettó körül keres az már egy tisztességes fizetésnek számít itt. Legalábbis a munkáltatók szerint, mert megélni nyilván nem lehet belőle normálisan. 800 bruttóval a fejem se fájna.
2022. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
65%

De milyen szintű munkákról, milyen képzettségű emberekről beszélünk, akik 150-et keresnek? Ilyen gagyi gyári operátori meg bolti eladó munkákkal máshol sem lehet nagyot szakítani. Budapesten adnak rá mondjuk 300-at, de abból 150-et elvisz az albérlet, tehát ugyanott vagy. Saját lakása meg nyilván nincs ott a szabolcsi 150-eseknek, mert akkor már rég ott lennének.


De pl. egy nyíregyházi Continentalban vagy Electroluxban dolgozó mérnök, beszerző, pénzügyes...stb. nem 150-et keres, hanem mondjuk 400-at.


Ezekben a keleti megyékben legalább van ipar, de pl. az Alföldön Békésben, vagy Baranyában mi a lóf*sz van? Közmunka meg napszám a földeken. 8 osztályost a 8 osztályossal hasonlítsunk össze. Borsodban el tud menni egy gyári operátori munkára, ami nyilván nem túl felemelő, de megkeres vele nettó 200-250-et. A közmunka az Alföldön meg fizet 56 ezret. A gyümölcsszedés meg nem tudom mennyit, de nyilván az sem túl sokat.

2022. dec. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
86%
De nem lehet mindenki mérnök, meg pénzügyes, ugye tudod? Ez a baj az országgal, hogy azt az egészséges középosztályt, a munkás réteget semmisítették meg. 30-40 millió már itt is egy házat megvenni/felújítani, de annyit se keresel, hogy egyáltalán a hitel ügyében szóba álljon veled valaki a bankban. Ennek nem így kéne lennie, hatalmas a szakadék az egyszerű munkás ember és azok között, akik “jól élnek”. Elvileg mi toljuk a szekeret, a többi meg csak ül a nyakunkon, kicsit több megbecsülést, anyagi biztonságot érdemelnénk.
2022. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%
21: nem csúsztattam, csak BP meg Borsod közt az a különbség, hogy itt nem az emberek 5szazaleka keres ennyit legalább, hanem az emberek 60 százaléka.
2022. dec. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi időben pont, hogy csökkent a különbség a melós meg a diplomások között. Egy fodrász vagy akármilyen lakásfelújítós szaki ma már kiröhög egy mérnököt is.


Budapesten is rengeteg szarul kereső gyári melós, eladó, gyorséttermi dolgozó...stb. van, ráadásul ott ugyanannyi pénz jóval kevesebbet ér mint vidéken. Nagyon sokan ott is nettó 300 körül keresnek, ami kalap szart nem ér.

2022. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
74%
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
2022. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Pest megye se túl rokonszenves, 10x10 méteres telkeken 8x8 méteres házak, szinte mindenhol falusi panelek, kaptár, kétszeres fizura négyszeres ingatlanárak. Mérlegelni kell. Én csak azért költöztem el mert nem akartam a gyerekem ómigri iskolákba járatni meg 5 percenként cigit adni idegennek.
2022. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Szabolcsban a legalacsonyabb az átlagfizetés.
2023. máj. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!