Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakàsok nagyon àthallósak?

Panel lakàsok nagyon àthallósak?

Figyelt kérdés

Rengeteg lakàs ,csalàd van összezsúfolva és arra lennek kívàncsi,hogy mennyire lehet hallani ,illetve miket a szomszédból?


Én ha tippelnék,akkor mivel jó vastag beton elemekből àll össze és régen nem spóroltak ki semmit az épületekből arra tippelnék,hogy nincs àthallàs.


Köszi,ha leírjàtok a tapasztalatotokat.


2022. dec. 5. 07:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
A beton nagyon jól vezeti a hangokat, úgyhogy de, áthallósak.
2022. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk abszolút csend van, csak a folyosón keletkező hangokat hallani, még a szomszédokat sem halljuk. Nagymamámnál viszont a szomszédot is hallani.
2022. dec. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Ha hangosak a szomszédok, akkor igen.

12 évig laktunk panelban csendes szomszédokkal, szinte soha nem hallatszott át semmi. Legfeljebb csendesen a háztartási gépek, de nem volt zavaró egyáltalán. Aztán elköltöztünk, most egy 3 gyerekes család lakik alattunk, hát egy katasztrófa. Nem a gyerekzsivaly, az nem zavar, hanem a szülők folyamatos idegbeteg ordítása. És nem csak a hangok, hanem minden szó, amit mondanak, az egész családi élettel képben vagyunk, pedig egy gyors bemutatkozást leszámítva soha nem beszéltünk.

2022. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Zowie ***** válasza:
87%
Sokat számít szerintem az is, hogy laknak-e fölötted. Mi 10 emeletesbe vagyunk a 10-en csak egy oldalon van falszomszédunk. Csendes, még a porszívózást sem hallom, csak akkor, ha a folyosón is porszívóznak. Az alattunk lévőt szoktam néha hallani, amikor kalapál vagy borogat fel valamit.
2022. dec. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Panele válogatja, van amelyik nagyon áthallós, van amelyik alig.
2022. dec. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én már hallottam ezt is azt is.


De kiindulva abból ahol szüleim laknak, nem panel, de nagyon régi nagyon vastag tégla ahol szinte semmi áthallás nem volt soha, de most idén költöztek be olyanok akiket nagyon hallani, ezek után én csak azt tudom mondani, hogy elég 1 szar szomszéd is és lehet bármilyen vastag a fal nem fog számítani...

2022. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%

5:

Néhány típus van az országban, egy lakótelepen belül ugynazok. A legtöbb esetben nem az áthallhatóság tér el, hanem a szomszédok szokásai.

2022. dec. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

#7


Én csak abból indulok ki, hogy gyerekkoromban sokat nyaraltam az egyik rokonunknál panelban. Az olyan volt, hogy tényleg minden pisszenést át lehetett hallani.

És éltem pár évet egy zalaegerszegi panelban, az meg olyan volt, hogy alig lehetett áthallani valamit, legfeljebb ha feletted ledobtak valamit a padlóra.

Illetve sokszor voltam Fehérváron is, az akkori barátnőmnél. Az ő lakásuk is panel, az meg úgy valahol a pesti és az egerszegi között volt.

2022. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%

8:

Zalaegerszegen csak zsaluzott beton (konkrétan alagútzsalus) házak vannak, házgyári panel nincs. Sokan összekeverik, és a zsaluzott panel házakat is panelnak nevezik.


A panelházak jellegzetessége, hogy házgyári elemekből építik, az országbam volt néhány házgyár, ha azonos házgyár építette, biztosan nem tért el a falvastagság, de egyébként ezen a téren a házgyárak között sem volt jelentős különbség.

2022. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Akkor én valószínűleg ilyen zsaluzott betonban laktam. Mindenesetre azt tudom, hogy '74-ben kezdték építeni, 10 emeletes, és tényleg alig lehetett benne áthallani a szomszédokat.
2022. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!