Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakàsok nagyon àthallósak?

Panel lakàsok nagyon àthallósak?

Figyelt kérdés

Rengeteg lakàs ,csalàd van összezsúfolva és arra lennek kívàncsi,hogy mennyire lehet hallani ,illetve miket a szomszédból?


Én ha tippelnék,akkor mivel jó vastag beton elemekből àll össze és régen nem spóroltak ki semmit az épületekből arra tippelnék,hogy nincs àthallàs.


Köszi,ha leírjàtok a tapasztalatotokat.


2022. dec. 5. 07:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10:

Ilyenben laktál valószínűleg:

[link]


Én is laktam zsaluzott beton házban, Veszprémben 4 emeletesben. Nagyon más jellegű volt, mint a panel, amiben Pécsen laktam jóval később. Előbbiben alig hallottam valamit a szomszédból, utóbbinak a szerkezete pedig 3 lakással odébbról is hozta a zajokat, főleg a mélyebb hangokat. Ha meg nagyobbat lépett valaki, rezgett tőle a szerkezet.


Egyébként ha az adott ház nem volt szigetelve, nagyon könnyű felismerni melyik a panel, mert kívülről látszanak az elemek, amikből összerakták. Bár én nem szerettem panelban lakni, valahol zseniális, mert gyakorlatilag tömeggyártották a házakat, gyorsan kezelve az akkori lakáshiányt. Pontosabbak is, mint a zsaluzott beton vagy tégla társasházak, a maguk korában pedig modernek voltak.

2022. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg szomszédfüggő sajnos. Én a porszívózást szoktam halkan hallani fentről, ha nálam nem megy tv. Amit rendesen hallok, az a falakban a víz, amikor megnyitja a szomszéd a csapot. De ennyi. Nálunk a közös képviselő mondjuk nagyon jól végzi a munkáját, talán túlságosan is, aki zajong, arra nagyon rászáll, bérlő sem jöhet ide olyan, aki hangoskodik.
2022. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
Az feltűnt, hogy itt minden második kérdés a panelban lakó szomszédok hangoskodásáró szól?
2022. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13-as, gondolom nagyon sok hülye zavaró szomszéd van.
2022. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Arra céloztam, hogy a panelok áthallósak.
2022. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%

Mindent lehet hallani.

Egyik ablérletünkben azzal szórakoztunk, hogy mikor mindannyian otthon voltunk este hatkor - akkor vacsorázott a szomszéd család - behűtöttük az italokat, aztán az első "miéér', a Gyurcsány jobb lenne?" felkiáltásnál ittunk. Valahányszor politikáról volt szó, és nem értettek egyet, ittunk. Minden este részegek voltunk. A konyhákban voltak a szellőzők.

Mostani helyemen - szintén panel - ültem a wc-n, fölöttem valaki tüsszentett egy hatalmasat, poénból felszóltam, teljesen normál hangerőn, hogy "egészségedre, báttya", jött is a válasz, hogy "köszönöm". Meg szeretek kádban fürdeni, zenével, mécsesekkel, pohár borral, amolyan kelet-Európai luxusban. És volt, hogy ugyanazt az egy dalt hallgattam meg mindig - a legkisebb hangerőn, de végtelenítve -, mert épp az volt a kedvencem, és másnap elkapott a postaládák előtt az alsószomszéd, hogy azért néha váltsak már számot, mert agyfaszt kapott. Az énekhangomra is érkeztek már kommentek (szeretek dudolászni, ha főzök). Cserébe én minden vasárnap reggel felkelek arra, hogy klopfolják a rántott husit, meg valaki igazgatja a családját, hogy "Norbi gyere, nézd már meg, hogy áll a rizs"

Kettővel alattunk nem rég született kisbaba, néha felébredek éjszaka a sírására. KETTŐVEL alattunk laknak.

A munkarendem teljes összevisszaság, egy élmény volt szeptemberben, mikor hazaértem hajnal ötkor, mire ettem, meg förüdtem, fél hét volt, és mikor el akartam volna aludni, azt hallgattam, hogy "Zita utoljára mondom, nem mehetsz ebben utcára!!!"

Ennyire hallatszik át minden. De legalább összehozza az embereket.

2022. dec. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
16: te akkor valami különösen rossz helyet fogtál ki. Én is laktam panelben, de azért ilyen szinten soha nem volt rossz a helyzet, hogy normál hangerőn a beszédet áthallották volna. Sőt, ahol most vettem lakást ott konkrétan a porszívón kívül mást nem hallani, azt is csak tompán. Bár az igaz, hogy nem panel, hanem csúsztatott zsalus.
2022. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyrészt az én szomszédaim szeretik hangosan élni az életüket, többségben családosok laknak körülöttünk 10-16 év körüli gyerekekkel, meg ugye most egy babás család. Mindenki üvöltve kommunikál egymással, és mivel nemrég cserélték a vízvezetéket, a legtöbb helyen a fürdőben le van még szedve a szerelőfal.

Egyébként nem zavar, nem túl erős zajok, elvagyok az emberekkel, akik körülöttem laknak, néha szórakoztat, ahogy perelnek egymással, vagy énekelnek, vagy bármi.

Plusz szerintem érzékenyebb a hallásom, mint a legtöbb embernek, már korábban is feltűnt, hogy meghallok olyan dolgokat, amiket más nem (állatok hangjai a természetben pl.), egyrészt áldás, óvodás koromban én vettem észre elsőnek, hogy két utcával arrébb ég egy ház, mert a szüleim külön helyiségben voltak, és mindketten azt hitték a - számukra - tompa hangról, hogy a másikuk épp fát hasogat kinn. Én meg tisztán hallottam, hogy ez egy hatalmas tűz, ahol pattog a fa égés közben. Így, hogy időben értesítették a tűzoltókat, "csak" a tetőszerkezet égett le. Bringázás közben nem kell hátrafordulnom minden esetben, időnként pontosan hallom, mi történik mögöttem a forgalomban, ki milyen közel van, stb.

Viszont cserébe koncerten és moziban csak füldugóval tudok megmaradni :D

2022. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz mint a 16-os válaszoló, itt Dunaújvárosban a panelekben azt is hallod, ha csak szellent a felső szomszéd. A normális beszédhangot kettővel feletted lévőtől is hallod éjszaka. Pontosan tudom, hogy az ágy melyik oldalán fekszik a felső szomszéd. Minden lépés mint egy elefántcsorda éjszaka. Ha pössent akkor niagara vízesés hang. Most is baszkurálja a bútorokat, csontig hatol a zaj...
2022. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az faxa lehet,mint valami kozos lakas XD
2022. dec. 11. 16:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!