Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Már szellőztetni sem lehet...

Már szellőztetni sem lehet nyugodtan?

Figyelt kérdés
Panelban lakom 5.emeleten,bukóra szoktam kinyitni az ablakot ma este viszont rendesen kinyitottam,hogy hagy szellőzön át a szoba.Szellőztetés közben éreztem,hogy fustszagot érzek.Becsuktam az ablakot,viszont a füstszag megmaradt a szobában.Látni nem látom a füstöt,csak érzem.És nem dohányfüst,hanem amikor száll ki egy kéményből a füst,akkor szoktam ilyet érezni.Már becsuktam az ablakot,mert fáztam.De a füst most is itt van a szobában.Nem lesz baj ha a füstszagú szobában fogok aludni?F

2022. dec. 13. 21:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna ki se nyitom az ablakot.Most itt fekszem a büdös füstszagban.Ráadásul nincs is kertes ház a közelben.F*sz ki van már.
2022. dec. 13. 21:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baj tőle.

Tél van, ez fűtéssel jár és annak füst szaga van.

Nyilván megült a levegő a környéketeken és ott tartja a füstöt.

nem attól lesz bajod aminek érzed a szagát. Amikor autók között gyalogolsz akkor több káros anyagot szívsz be a tüdődbe, mint ami a tüzeléssel kijut és most érzed.

2022. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szellőztetni nyugodtan csak szomszéd nélküli helyen lehet . én ezért lakom tanyán
2022. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Holnap ha megyek boltba kinyitom bukóra az ablakot és nyitva hagyom amíg haza nem érek.Hátha kimegy ez a büdös füstszag.Nem hiszem hogy egészséges egy füstös szobában tartózkodni egész nap.És nem is dohányzok.
2022. dec. 13. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

#4 A füstszag kimegy, de a meleg is és mire hazaérsz annyira lehülnek a falak, hogy nem fogod tudni befűteni.

Ha holnap boltba mész inkább vegyél füstsemlegesítő gyertyát/mécsest, vagy egy illatpálcát (illóolajos üvegcse és a bele állítható pálca egyben), az füst nélkül is tud más illatot csinálni a szobádban!

2022. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ez ezzel jár télen, a szegényebbje azzal fűt amivel tud. ilyenkor mindig nő mindenhol a légszennyezettség. én egy olyan városkában élek ahol tavasztól őszig rendszeresen árasztják éjjelente a dögszagot a kipermetezett trágyalével, ha itt élnél átértékelnéd hogy ez "csak" füst
2022. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalam mind nyitva kb kicsit. Most is. Nem zavarnak az ilyesmik, panelba laktam majdnem mindig, megszoktam. Ha igy jarok benyomom par perce a ventit es fyorsan atszellozik
2022. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Merre laksz? Én faluban tapasztaltam ezt, nagyon jó levegő volt nálunk (mátrai kis faluban nőttem fel), de télen viszont rosszabb volt, mint Budapesten a legnagyobb szmogban, mert a legtöbb házban kályhával fűtöttek, abba néha beledobáltak szemetet, műanyagot, meg mindent is eltüzeltek.

Bajod nem lesz tőle, de kellemetlen. Próbálj meg illatgyertyát gyújtani, tök jól elveszik a szagokat.

2022. dec. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadsz egy jótanácsot tőlem, akkor a téli időszakban szerintem érdemes lenne megpróbálkoznod azzal hogy bukóra nyitott ablakok helyett inkább csinálsz egy teljes kereszthuzatot. Minden ablakot jó alaposan kinyitna a lakásban, és 10-15 perces teljes szellőztetés. Érdemes reggel csinálni, vagy olyan időpontokban amikor még / már nem füstölnek. Egyrészt sokkal hatékonyabb szellőztetés is a légcsere szempontjából. Másrészt így a téli időkben a füstölés elég gyakori, főleg az idei télen lesz brutál várhatólag. De gondolom az alattad lakók étel és cigarettaszagát se szívesen szívod be, így újabb érvelés a bukóra nyitás helyetti teljes szellőztetés mellett. Én a helyedben tennék vele egy próbát.
2022. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
a szobám egy kis előszobába nyílik ahol van egy második bejárati ajtó. elég durva levegőmennyiség ömlik be ha kinyitom, ugye kb. egy dupla ablak nagyságú. hülyeség ha elosztom hogy naponta többször kicsi időre 1-2 perc nyitom ki? mert jobban esik többször kicsit beengedni, mint reggel csinálnék egy nagyot, és utána egész nap abban legyek. de szüleim meg háborognak miatta hogy csak kihűtömn a házat
2022. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!