Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mamahotel ellenes nők, szerint...

Mamahotel ellenes nők, szerintetek ez mamahotelnek számít?

Figyelt kérdés

Ha valaki a szülőkkel él egy házban, de van a házban egy saját külön része fürdőszobával, konyhával, nappalival és hálószobával, és belülről nem lehet átmenni a szülők részére.


De a kert közös és onnan át lehet menni.


2022. dec. 22. 09:43
A kérdező szavazást indított:
Ez mamahotel
Ez nem mamahotel
51 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Magyarul külön lakrésze van, eltartja magát és nem anyu főz meg mos rá?


Ebben az esetben nem mamahotel, de én nem akarnék ilyen közel lakni az anyóshoz, annyi szent. Kocsival ne legyen közelebb fél óránál.

2022. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarnék együtt, egy telken élni a párom családjával. Mondom ezt úgy, hogy egyébként nagyon jó a kapcsolatunk.
2022. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
59%
Most a szavakon rugózunk. Anyáddal laksz? Igen. Ennyi.
2022. dec. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
72%

Már megint te?


Fogad már el, hogy amíg a szülőkkel közös háztartásban laksz az mindig mamahotelnek fog számítani.

2022. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%
Ez akkor nem mamahotel, ha a szülöknek nincs kulcsa oda.
2022. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező. Nagy általánosságban az szokott lenni a nők baja, hogy ha egy férfi nem akar normálisan leválni a családjáról. Már eleve nem hajlandó másik városba sem költözni, nem hajlandó egy egészséges távolságot tartani a szüleitől. Ez nem azt jelenti, hogy ne szeresse a szüleit. Szó sincs erről.

Hanem hogy 10 méternél messzebb nem hajlandó költözni. Hiába van egy válaszfal köztetek a szüleidtől, ha a szülők nagy többsége képtelen egy normális egészséges mértékű távolságot megtartani a felnőtt fiától.

Hiába is mondanád nekik, hogy ne szóljanak bele az életedbe, ez nem menne nekik. Mindig minden lépésetekről tudnának és mindenhez kéretlen véleményt fűznének. És folyamatosan befolyásolni próbálnának. Az esetek nagy többségében ez így zajlik.

Nagyon sokan ezért is költöznek minél messzebbre, hogy a fiatalok önállóan SAJÁT életet alakítsanak ki, olyat, amibe nem szól bele egyik fél szülője sem. Ha nem látják hogy mit csináltok, hogy éltek, mikor jártok haza, mit csináltok hétvégén, akkor nem tudnak beleszólni (elmondani meg nem kell mindent, hiszen felnőtt emberként nincs beszámolási kötelezettséged). Ennyi a lényeg.

Egyébként neked biztos jó, hogy így élsz, de ne csodálkozz ha a talpraesettebb nők nem fognak az anyós mellé költözni.

2022. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 harebell válasza:
89%
Az én megítélésem szerint nem ettől függ, hogy mamahotel-e, hanem attól, mennyire vagy önálló, mennyire gondoskodsz magadról, a saját dolgaidról. Én semmi rosszat nem látok abban, ha valaki felnőttként is a szüleivel lakik, attól még működhet önálló egyénként. Valaki meg hiába költözik külön, akkor is elvárja, hogy az anyja mossa a ruháit meg vigyen kaját, ez az én szememben sokkal inkább "mamahotel".
2022. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy írták, ha külön vásárol be, főz, mos, takarít, számlát rendez és a többi, akkor nem. Ha ezeket anyu csinálja, mert csak nála van mosógép, úgyis főz, miért ne vine a kicsi fiának, meg ha már ott van, miért ne ragadná meg a lehetőséget egy kis takarítársa, az mamahotel. Viszont, akár egyik, akár másik, én nem kezdenék a pasival. Jól hangzik a dolog egészen addig, amíg szoba nem jön az összeköltözés. Na, ilyenkor derül ki, hogy a köldökzsinór bizony nem lett elvágva. Én pedig senki szüleivel nem költözöm össze, amíg nem létszükséglet. Igen, a sajatjaimmal se.

Ahogy írták, lehet egy egészséges távolságot tartani, sőt, kell. Én így is gyakrabban jövök haza, mint az átlag, mert heti egy nap még kellemes velük. De, ha állandóan ott vagytok egymás fenekében (és az, hogy akkor jön át, azt hoz át, visz el amit akar, mindent lát, mindenről véleménye lesz, bizony ez a kategória,) az nem felnőtt élet.

Tehát, én kevéssé valószínű, hogy olyan férfit választanék, akinek ez így kielégítő.

2022. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
56%

"Anyád lehetőleg a megyében se lakjon, de legjobb, ha már nyugszik."

Ezt a mondatot,szó szerint mondta egy 47 éves szülőkkel élő elvált nő- ismerkedés során !

De az nem baj, hogy ő otthon van a panelban mamával,papával...Le akar lépni minden nő, balekot keresnek hozzá.

2022. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

"Már eleve nem hajlandó másik városba sem költözni" én nem lakom szüleimnél régóta, de így se mennék más városba. Itt vannak a barátaim, a munkám, az egész életem és senki kedvéért nem hagyom itt.

Ha tényleg ellátja magát (még abba se látok rosszat, h az anyjánál eszik pl) és normális a kapcsolat, normálisak a szülők akkor nem zavar. De persze ez nem valami gyakori.

Jelenlegi párom pl otthon lakik és nagyon jól elvagyok a szüleivel ha épp ott vagyunk.

N 30

2022. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!