Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecen városnak milyen...

Debrecen városnak milyen előnyei és hátrányai vannak? Milyen az élet ott? Szerettek ott élni?

Figyelt kérdés

Fel tudjátok sorolni csoportosítva, hogy Debrecennek milyen pozitívumai és negatívumai vannak ott élés, életvitel szempontjából? Illetve mit érdemes még tudni?

Milyen az élet ott?



2022. dec. 30. 09:25
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
34%

[link]


Tessék egy kis debreceni látványosság a város közepén.


Fél éve ássák azt a gödröt.


100% hogy még 3 év múlva se lesz kész.

2023. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagyok Borsodban, és nettóban keresek annyit, amennyit bruttóban írtam Borsodra.

Viszont nyilván nem a szaros debrecenbe mentem, ahol még szarabbuk fizetnének.

2023. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
80%

31-es, amit lefotóztál az a Régi városháza felújítása azon belül is a mélygarázs építése. Erre a bulira majdnem 3 milliárdot tapsolnak el teljes egészében eu-s és állami támogatásból. Mellesleg 2015-ben már volt egy átfogó feljítása a városházának több mint 200 millióból, de sebaj az adófizetők pénzét lehet szórni.


Nekem a kedvencem a 48-as főút felújítása ami 3 évig tartott, félpályás útlezárásokkal, persze itt is lezárták a sávokat anélkül, hogy az adott szakaszon hónapokig bármi is történt volna. Aztán már a fideszmaffia is érezte, hogy ez ciki és átadták nagy ceremóniával, de utána még vagy 1 évig dolgoztak rajta a kivitelezők mert kzelben sem volt kész. A végeredmény ugyanúgy 2 sávos maradt és egyetlen kanyarodó sávot sem alakítottak ki a 18 és fél milliárdból, a kerékpárutat pedig csak ott építették újjá, ahol lerombolták a munkagépek.


Aztán a másik nagyon ciki dolog a Nyíl utca és Bem tér kereszteződések átépítése ami már 30 éve aktuális lett volna végre sikerült elkezdeni 2021 márciusában és 2022 májusában adták át ez több mint egy év. Lezárták a forgalmi sávokat, kiásták, valamennyit dolgoztak rajta aztán több hónapig semmi a forgalom meg állt, aztán újra neki kezdtek és újra megálltak hónapokra mert jött a tél és mindezt a város legforgalmasabb csomópontjában. Természetesen itt se lett tökéletes az eredény a kerékpárosok nem férnek el a járdaszigeteken, és a Nyíl utca irányába elfelejtetek kerékpárutat felfesteni a már meglévő egyébként arra megfelelő járdára.


De a legnagyobb fideszmutyi a Csokonai színház feljítása ami 9 milliárdba kerül, természetesen a fideszes Hunép végzi és több mint 3 évig tart.


Ezek a beruházások leginkább arról szólnak, hogy miknt lehet pénzelni a fideszes építővállalatokat. A legégetőbb beruházás is csak akkor valósul meg a városban, ha arra van eu-s forrás ami végül nem lesz elég és még az állam hozzátesz. Aztán persze egy csomó beruházásra az égvilágon semmi szükség nincs, de az eu arra adott pénzt és természetesen az eljárás azokkal is ugyanez mint az előzőekben leírtam. És akkor ott vannak azok a telkek amiket elmutyizott a városvezetés a városi vagyonkezelő igazgatósági tagjnának akinek már a sokadik luxusapartmanja, szállodája épül így a városban. Vagy a korábbi főépítész elmutyizott telkei a belvárosban. Az egész városvezetés egy maffia bármennyi pénzt el tudnak lapátolni a saját cégeikbe a fideszmaffiakormánnyal karöltve. Közben meg amire kellene nincs pénz még úgy se, hogy töbletttámogatásokat kap a város.

2023. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
28%
Így van utolsó. Még annyit hozzátennék, hogy én elég sűrűn járok a bem tér környékén. De valamiért soha se láttam ott dolgozó munkásokat. (Mármint munkások azok voltak, csak nem nagyon dolgoztak) Mindig csak annyi változott, hogy arrébb raktak valamit vagy haladtak pár métert...
2023. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
19%

31 - te szerencsétlen: ez 100 év múlva is ott lesz, mert ez egy 3 szintes mélygarázs építése! hogy lehetsz ennyire idióta?!

34 - ugyanaz a kretén suttyó - csak tájékoztatásul: a Bem téren már régóta nincs semmiféle építkezés!!!

"én elég sűrűn járok a bem tér környékén" - hazudsz, proli, folyton hazudsz!

(inkább tanulj: a Bem tér nagy B)

2023. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
27%
35-ös retardált, ha nem sikerül értelmezni a hozzászólásokat akkor minek kötekszel?
2023. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%
Egy előnye van, amikor elköltözöl innen iszonyat boldog leszel. Ezen kívül csak hátrányai vannak.
2023. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!