Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi Debrecen es Budapest...

Mi Debrecen es Budapest elönye es hatranya?

Figyelt kérdés
Mindenre kivancsi vagyok,hogy mi a külömbseg a ket varos között. Mi a jo es mi a rossz.
2013. jan. 3. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

5 évig éltem Debrecenbe,most 3 éve Budapesten.Egy ideig azt mondtam Pest,jobb.De mostmár vágyok vissza Debrecenbe.Itt Pesten utálom az embereket,a tömegnyomort.Ráadásul egy nő a nyílt utcán felpofozott a Keleti-pályaudvarnál.Ne kérdezd,miért,őrült volt! De Debrecennek se jobb a közbiztonsága.Fényes nappal zaklattak a Nagyállomáson,hiába menekültem a 100-as boltba,oda is követett a fickó,a kasszás hívni akarta a rendőrséget.Debrecen sokkal barátságosabb,főleg a Piac utca olyan szép.Pestnek is vannak szép környékei,de én úgy látszik a szívemben megmaradtam vidékinek.Mire vagy még kíváncsi?

23/L

2013. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Én is éltem mindkét helyen, abszolút Debrecen párti vagyok. Elég nagy város ahhoz, hogy minden legyen ott: színházak, mozik, kulturális események, stb., de nagyságra még élhető és szerethető. Talán egy hátránya van: se hegy, se folyó, se vár! De van sokkal tisztább levegő, szép épületek (Pesten lepukkant körfolyosós házakból áll a belváros), mosolygósabb emberek!
2013. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontból érdekel? Debrecen szerintem sokkal élhetőbb város, de Pesten jóval több a munkalehetőség.
2013. jan. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Na, akkor jöjjön egy Budapestet védő komment! :D

Én születésem után 1999-ig egy Budapest melletti kis faluban éltem, de a szüleim válása miatt felköltöztünk a fővárosba. Már akkor is nagyon szerettem a város nyüzsgését, és ez azóta sem szűnt meg a részemről. Imádom, hogy Budapesten a tömegközlekedés jó (hiába szidják sokan a BKV-t, ugyanis kevés város van ilyen jól lefedve tömegközlekedési eszközökkel, és kevés városban járnak ilyen sűrűn ezek), éjjel is van élet (a Nagykörút legalább olyan élénk éjjel is, mint nappal), s ha én az éjjel közepén jövök rá, hogy pl. pizzát akarok enni, akkor ezt megtehetem könnyedén.

Tegnap a Keleti pályaudvarnál jártam, elszörnyülködtem, hogy milyen undorító környék lett, egy kicsit elszomorodtam, de azért be kell látni: minden nagyvárosnak (értsd: legalább 1,5 millió lakos felettiek) vannak ilyen részei, ez elkerülhetetlen sajnos. Minden nagyváros tele van hajléktalanokkal, valamint nyilván szemetesebbek, mint pl. egy Debrecen méretű középváros.

Jártam már ott néhányszor, és a Piac utcát valóban szépen rendbe hozták, gyönyörű lett, na meg a Nagytemplom is lenyűgöző, de maga a város nekem nem igazán jön be. Kb. 210 ezren lakják, nekem ez nem számít "nagyváros"-nak.

Egyébként nem olyan régen azt olvastam, hogy Debrecenben nagyobb az egy főre eső bűnözések száma, mint Budapesten.

Mindenesetre azt mondom, hogy ízlések és pofonok: ha a nagy nyüzsgést szereted, válaszd Budapestet, ha nyugis(abb) életre vágysz, akkor pedig Debrecent!

Bár azért Budapest sok külső kerületében is elég nyugis az élet, a XVII. kerület jó része olyan, mintha vidéken lenne. :) Éppen ezért olyan király hely ez a város: hihetetlenül sokszínű.:)

17/f

2013. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem nevetséges hogy vidéki városnak számit budapesten kivül minden város. én debreceni vagy szerintem hátrány ogy sok helyen eléggé szét van túrva az út, mert "villamos sint" ""épitenek""(semmit nem csinálnak),főleg itt a malomparknál, nagyon sza*, és asszem 2 év múlva k ész kell hogy legyen,de tuti nem lesz.nekem nem tetszik a Piac utca,persze van 1 pár szép épület, de alig van fa, ha van is fa akkor az természetesen "cserépbe" ültetve,jól lebetonozva.kósa jól szétcse*zte a várost.Budapesten biztos sokkal több a szórakozási lehetőség, bevásárló központok. én eléggé szmogosnak érzem a levegőt időnként, meg sok teherautó is átmegy a városon és olyan nagy bűzt tudnak okozni, trágyaszagot néha, volt egyszer hogy egész délelött,délben is olyan undoritó szag volt,nem tudom mitől lehetett,de nem volt valami kellemes suliba menni. előny, hogy itt jó sok suli van,van miből választani, szerintem a Nagyerdő is büszkeségünk, mondjuk nem sokáig, de szép hely amúgy. a Nagyerdőn van 1 szabadtéri strand,már eléggé lepukkant,de én szeretem:)van még 1 termál fürdő,Aqvatiukum ,ami egy csúszdapark, mielőtt megépült volna, a szabadtéri strand sokkal jobb volt, nagyobb volt, még 4 méter mély úszómedencéje is volt.

a lenne lehetőségem lehet inkább Bp-n laknék,de azért hiányoza ez a kis szutyok város,biztos az emlékek miatt is:)

2013. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is bővíteném a Budapest pártiak táborát. Debrecent, mint szülővárosomat tisztelem, de sohase tudtam megszeretni, és gimisként már striguláztam a napokat, hogy mikor húzhatok már végre fel egyetemre, Budapestre.

Debrecenben a Piac utca, a Kossuth tér, meg a Nagyerdő a szép és ezen kívül semmi nincs. Gyakorlatilag este megszűnik az élet, még a Piac utca is teljesen kihalt, de nappal sincs valami nagy forgalom, ez nem tudom, miért van így, mert pl. Szegeden, ami kb. Debrecen méretű, sokkal nagyobb élet van, de Debrecenben meg idegesítő az a nagy mozdulatlanság, olyan, mint egy falu, egyszóval halálunalmas hely. Aztán ami nem tetszik benne, az a hatalmas és ocsmány paneltenger, ami azt a nagyon pici belvárosát körülveszi. Oké, panelok mindenhol vannak, de itt egészen a belvárosba nyomták be őket, és egészen a város pereméig tartanak, szóval kvázi Debrecen egy panelváros. A közbiztonsága és a tisztasága meg szerintem egy hajszálnyival sem jobb, mint Pesté. Este szerintem életveszély a Nagyállomás, a körülette lévő utcák és a Petőfi tér, emellett a Füredi út és a környékén lévő lakótelep is elkerülendő sötétedés után, mert rengeteg ott is a balhés hülyegyerek. Tisztaság terén is katasztrófa! A rendben van, hogy a főteret, meg a Piac utcát, úgy ahogy rendben tartják, de mi van körülötte?! Nincs olyan házfal, ami ne lenne összefirkálva, ja és rengeteg a hajléktalan, esküszöm, Pesten nem botlik az ember ennyi csövesbe, mint Debrecenben.


Budapesten is vannak nagyon gázos, nappal is elkerülendő helyek, csövesek, szemetesebb részek, de ha az ember ügyes, akkor találhat, normális áron is olyan albérletet, ami emberi környéken van. Én imádom, és mindig felhúzom magam, amikor szapulják a fővárosunkat! Az a baj, hogy egy közel kétmilliós nagyvárost próbálnak az emberek, 100-200 ezer fő körülüli vidéki városkákhoz hasonlítani, ami teljesen nonszensz, ja és amúgy minden igazi nagyvárosnak vannak gettósabb részei, ez ezzel jár. Aki csak a szemetet látja, azt sajnálom, szerintem ezért bőven van, mi itt kárpótolja az embert. A lehetőségek, a programok, a kismillió féle szórakozóhely és kiállítás, a Duna és a hegyek pazar látványa (Debrecenben max. a szerintem roppant semmitmondó pusztát bámulhatja az ember), a rengeteg patináns, gyönyörű, századeleji épület (a két kezemen megmutatom, hogy Debrecenben mennyi ilyen van), stb. Szóval csakis Budapest!

2013. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Debrecen tényleg gáz. Én pesti vagyok és tavaly voltunk ott osztálykiránduláson. Egészen addig azt hittem, hogy Pestnél koszosabb hely nem létezik az országban, de mikor Debrecenben jártam csak ámultam mennyi szemét meg csövi van az utcákon. Tényleg nem nagy durranás, olyan furi volt benne, hogy ott van a Nagytemplom és vagy pár perc sétára arrébb, bent a város legközepén meg már kertes házak, mint egy faluban, és erre szerintem nem magyarázat az, hogy kisebb mit Pest, mert voltunk már Miskolcon és Pécsen is, de azok valahogy sokkal jobban, szebben ki vannak építve, régi, patináns emeletes épületekkel. Legnagyobb poén az volt, hogy miután kijöttünk a Fórum áruházból, ami szintén a város közepén van, és vagy pár száz méterre elcsavarogunk, kakaskukorékolást hallottunk, és ez valami übergáz egy több százezres város közepén, ilyennel tényleg nem találkoztam még sehol. Szóval, ezt az egész nagy falu jellegét már ideje lenne teljesen felszámolni valamilyen módon, mert ez szerintem nagyon nevetséges.
2013. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

hu hát nagyon übergáz...lol.

amúgy végülis Debi régen mezőgazdasági város volt és igen van is egy kertvárosi része is.

2013. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
"hu hát nagyon übergáz...lol." Ha ezt iróniával írtad, akkor nem értek egyet, mert szerintem tényleg idétlen dolog, hogy egy több mint 200 ezer fős város központjában a kakasok kukorékolnak, és ez úgy általában mindent kifejez Debrecenről, és arról miért nem szeretik sokan ezt a "várost", ilyennel sem, Győrben, sem Szegeden vagy Pécsen nem találkozni. Gáz az, hogy battyogok 100 métert és vége a városnak, aztán jönnek a veteményes kiskertek, mert a ronda panelok. Kertvárosi része van minden városnak, nem erről van szó, hanem arról, hogy általában azok a város peremén vannak, nem szinte a központban, és ezzel szerintem Debrecen a világon egyedülálló.
2013. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

Mi Pécsről költöztünk Debrecenbe, mert itt kaptunk megfelelő munkát - hát nagyon nem bántuk meg! A Kelet-magyarországi lepukkantságból Debrecenben és környékén nem érezni semmit.

Jó az infrastruktúra, élhető város.

Szuper hogy van egy jól működő repülőtere is.

2016. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!