Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik vármegyében mi a helyzet?

Melyik vármegyében mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Melyik vármegyében mi a helyzet?

Békés vármegyében rossz minden.



2023. jan. 2. 23:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
77%

Majd akkor lelkendezem a vármegye táblák láttán, ha legalább részben visszaadják a nemes őseim birtokát és vagyonát, amire az évszázadok alatt több korrupt diktatúra rátette a kezét.

Nem egy főispán felmenőm volt, mint kiderült, de ettől a hamis szenteltvízben kimosdatott neonáci gárdától egyre jobban hánynom kell.

Ezzel a húzással is azt erősítették meg, hogy a céljuk egy neofeudalista diktatúra kiépítése, ahol csak a fejesek gyermekeinek terem babér.

2023. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
87%
Mi jön még ezután? Bevezetik, hogy nyilvánosan égetnek melegeket a főtereken, mint a sötét középkorban?
2023. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
20%

Somogy Vármegyében kanosság van.


Amúgy én örülök az elnevezés újraelevenítésének. Politikai beállítottságom végett én mindig vármegyéztem. (Nem pártpolitika! De eddig olvasva gondolom megkaptam, hogy fideszes vagyok.)


Egyetemre járok, ott is a szélsőlibsik nevettek ezen hogy "vármegye"...

Most kérdem én miért?


1. Az égegyadtavilágon semmi jelentősége az elnevezésnek.

2. Nem a Fidsz vezette ezt be, hanem a komcsik szüntették meg. Ero többet voltak vármegyék, mint megyék..

3. A magyar országtest alapja a (vár)megye volt mindig.


Meg olyan országokban, aholdemokrácia van, de ilyen olyan grófságok, meg címek, területek vannak, az miért nem nevetséges? (Britannia).


Vagy a közelmúltban, kedves román barátaink visszatették a román címerre a vaskoronát.


Vagy Csehország, Csehország lett szintén pár éve. -Ez a magyar nyelvben nem jelent meg, így nem is változott.


Sokan keresik az identitásukat, a történelmi hagyományokat. Semmi nevetséges nincs ezen.

2023. jan. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
78%
#13 lehet okoskodni, meg ilyen mű érveket csinálni, de nem ezért nevetséges vagy nem nevettséges, hanem mert kimondod és mindenki mosolyog automatikusan. olyan hangulata van, mint valami bábszínháznak, vagy nem tudom. érted, nincsenek várak, meg ez az egész kor már elmúlt. ez már csak imitáció. mint amikor az öreg néni kifesti magát fullra. mindenki elmosolyodik minimum.
2023. jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
77%

#13


Nem múlt el ez a kor.


Meg #11es mond valamit bevallom.


Csak tudjátok, akiknek most tapsoltok sokan, meg adják a nagy demokratát, azoknak a pénzük/vagyonuk alapja onnan volt, hogy 1918-19-20ban agyonlőtték pl egy kastély tulajdonosát, aztán beültek. Egy ilyet még wikipédián is megtaláltam. 4. generációs bolsevik, ha nem 5. Most haladó szellemű neoliberális.


Tőlünk is loptak. Meg amblok el lehet ezt mondani mindenki családjában.


Meg illuzió az is, amivel "riogatnak" sokan, hogy király lesz a Viktor.


Erre a hülyeségre én nem is reagálok érdemben. Csak annyi, hogy magyar király római katolikus lehet csak.

Európában meg itthon is meglepődnétek, milyen szinten, hol vannak, vagy hova ér a kezük egyes régi uralkodócsaládoknak. Az igazi magyar elit sem engedne egy protestáns királyt.


Az életetekben semmi változás nem lesz attól, hogy a történelmi hagyományok előtt tisztelegve vármegyék vannak. Névleg!

2023. jan. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
86%
Győr-Moson-Sopron vármegyében nyugi van.A jobbágyok dolgozni mentek,a földesurak még alszanak,a pestis még nem ütötte fel a fejét.
2023. jan. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, vármegye matricát kell vennem.
2023. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem múlt el ez a kor akkor javaslom, hogy a gyerekek magázzák a szüleiket és a szülők hívják a feljebbvalóikat tekintetes uramnak. Aki nem tesz így, ne adj isten nevet(!), az megtagadja az ezer éves magyar történelmet!
2023. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Bács-Kiskun vármegyében minden rendben.


Viszont azt megjegyezném, hogy az 1940-es években sem volt Bács-Kiskun vármegye, csak Bács-Bodrog, illetve Pest-Pilis-Solt-Kiskun.

[link]


De az ennél sokkal nagyobb átalakítással járna, sőt kivitelezhetetlen lenne a mostani országhatárok mellett.

2023. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Békés vármegye nagyon nincs rendben, csak egy vár van Gyulán. Gyerünk építsünk még várakat Békés megyébe vagy vonjuk vissza a vármegye rangot tőle :D Nógrád megye jogosan kapta a rangot, sok várat kapott. Ne vontassuk át a Hollókői várat Békéscsabára, hogy legyen párja a Gyulainak?
2023. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!