Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg olyan rossz a helyzet...

Tényleg olyan rossz a helyzet az északkeleti megyékben (Borsod, Szabolcs-Szatmár, stb.) mint ahogyan az ismerősöm állítja?

Figyelt kérdés
Nemrég találkoztam egy régi ismerőssel, aki elmondása szerint egy ideig élt azon a részen. Sokat hallottam már arról, hogy az szegény vidék, és nagyon sok a roma, de ez az ismerősöm még rosszabbnak festette le. Azt állítja sok a betörés, rablás, föleg mert lezüllött a környék. A romák folyton ordibálnak, félni kell tőlük mert támadnak meg embereket, és ilyesmi. Ráadásul a közbiztonság is rémes, az ismerősöm szerint el is rabolhatnának valakit, a rendőrök észre sem vennék olyan ritkán vannak arra. Ez igaz lehet? Nem gondolnám, hog ennyire rossz a helyzet de lehet csak naiv és tájékozatlan vagyok. Mesélne valaki aki jártas arra vagy esetleg ott is él?

2022. szept. 25. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Vannak részek ahol tömbben sok cigány él


Oda méga mentő is csak rendőri kisérettel megy be


Kevés a rendör, soka tolvaj, igy a "tyúklopás" féle dolgokra nincs kapacitás a rendörségen.


Vannak térségek amiket a jóérzésű magyar ember elkerül


Sajnos azok az idős emberek akik oda születtek kénytelenek ott leélni az életüket.

Sok öregember a cigányok kezétől al meg sajna

A cigók oda mennek be ahol öregek laknak.

Borsodban már majdhogynem olyan a helyzet mint valami brazil nyomornegyedben

2022. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha ott sok a cigány akkor nagyon is lehetséges.

Sajnos vannak akik ha nem kapnak segítséget akkor igen rossz dolgokra képesek az életben maradás miatt.

Borsod megye is hasonló.

2022. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egész Borsod egy háborús övezet. A boltba is gépfegyverrel megyek mert 10x kirabolnának út közben. A kerítésemen levágott fejek vannaj, hogy távol tartsák a betörőket. :)


Én pl Vattán élek. Nincsennek cigányok, haláli nyugalom van. Volt már hogy kint felejtettem egy szerszámot a házam előtt, és másnap is ott volt.

Persze vannak rossz helyek is. Mezőkövesden laktam korábban, pont a ciguk miatt költöztem el onnan. Ahova betelepednek ott csak a szemét gyűlik, hangoskodnak, kutyákat szaporítanak. A kutyáikat szabadon engedik,mennek neki mindenkinek. A rendőrök ki se jönnek/ha ki is jönnek többszöri bejelentésre, a seggüket is kinyalják. Olyan mézes-mázos szavakkal beszélnek velük.. A kölykeik beugrálnak a szomszédok kertjeibe.

Volt olyan hogy otthon kertészkedtem, és lazán beugrott hozzám a szomszédból a kis féreg...

2022. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Oda fegyver kell!
2022. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

#3

Ez de durva.

2022. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szabolcs megyében élek.


Egy olyan kisvárosban ahol elég nagy a cigányság aránya. Két nagy "getto" is van a városban.


Szoktak bandázgatni, sőt szinte csak úgy járnak.

Lopás az bőven van. Mi egy olyan utcában lakunk ahol ilyen sorházak vannak és elég magas jövedelmű emberekkel vagyunk köebevéve. A kert hátuljában van egy nagy kukoricaföld, azt szokták kihasználni és onnan próbálkoztak többször betöréssel. Ez megszűnt mióta egy olyan kamerát szereltem fel ami minden egyes apró hangra, szösszenetre felkapcsolja a reflektort.


De volt olyan is, hogy a kislányom kint játszott a triciklijével és annyira hagytuk az ajtó előtt a triciklit míg beszaladt pisilni, de mire kiértünk nyoma veszett a triciklinek. Pedig nem a járdán hagytuk hanem felhoztuk a lépcsőn és az ajtó elé volt lerakva közvetlen. Mindezt fényes nappal és úgy, hogy velünk szembe 4 ház ablakából is ide lehetne látni.


De anno mikor még egy kisboltban dolgoztam, oda is betörtek.


Azt kell még tudni róluk, hogy elég nagyszájúak, elég gyakoriak a balhék maguk között, illetve tömegközlekedési eszközökön is simán beszólnak bárkinek.


Rendőrökkel azért szerencsére ezen a környéken elég gyakran találkozni dehát a kapacitás nem elég arra, hogy mindenre figyelni lehessen.


Elrablásokról nem tudok, terjedtek sztorik fekete Mercedes Vitoról ami embereket rabol el de szerintem ennek nincs valóságalapja.

Gyilkosságok ritkán történnek hálistennek. Legalábbis amiről tudunk.

2022. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Jól leírták előttem, de az emberrablásos sztori tipikus urban legend szerintem is.
2022. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
A rendszerváltás óta költöznek el onnan, az értelmes valamit az élettel kezdeni akaró fiatalok. Kik maradnak? A legalja.. És ők szaporodnak is rendesen. Ez már egy visszafordíthatatlan folyamat szerintem. Borsod és Szabolcs elesett. Oda kellene adni a Románoknak ajándékba. A magyar lakosság nagy része ugyis csak nyaralni megy oda, másért nem. :D
2022. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
8# tipikus nyugat mo-i fåsz nem is várok tőled többet de a feszültséged máshol vezesd le
2022. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

milyen feszültséget kell levezetni? ezek tények:


1996-ban 196 ezer, 2019-ben pedig már csak 154 ezer ember élt városunkban. A ténylegesen itt élők azonban még ennél is lényegesen kevesebben vannak. Ebben az elvándorlás és a népesség rohamos csökkenése is szerepet játszik.

2022. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!