Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gyakran kötnek házasságot a...

Gyakran kötnek házasságot a moldovaiak a romániaiakkal?

Figyelt kérdés

Moldovát is románok lakják. A Szovjetunióban viszont korlátozták a kapcsolatait Romániával, noha az is a keleti blokkhoz tartozott. Akkoriban a moldovánokat külön nemzetnek kellett tekinteni, hogy az ország orosz kézben maradhasson.


A kapcsolatok 1991 után megélénkültek a két ország között, noha előreláthatólag nem fognak egyesülni rövid időn belül. De mivel mindkét országnak azonos a nemzetisége, nyelve és kultúrája most milyen a kapcsolat az emberek között?


Ausztria és Németország vagy Svájc és Németország lakossága között gyakoriak a házasságkötések. Mennyire igaz ez Moldova és Románia esetében?



2023. jan. 15. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szerelemben nincsenek országhatárok, ha egy pár együtt akar lenni akkor így vagy ugy megoldást találnak.
2023. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A moldovaiak egyre jobban közelednek a románokhoz, mondhatni visszatalálnak eredeti identitásukhoz. Ennek ellenére szerintem nem annyira gyakori, mert azért mégis 2 külön országban élnek. Persze valószínűleg még mindig jóval többször megesik, mint egy román-afrikai házasság.
2023. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es: tudom, mert van magyar, akinek afrikai, ázsiai és ki tudja milyen a felesége. De nem mondható el, hogy az ilyen házasságkötések "tömegesek." Továbbá Románia és Moldova esetén, noha szomszédok, volt egyfajta elszigeteltség is, amiről az előbb is írtam.
2023. jan. 15. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Erre ki tud szerinted válaszolni?
2023. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A romániai vagyis erdélyi magyarok egész biztosan.
2023. jan. 16. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egesz biztosan hogy nem tudunk, mert a francot se erdekli hogy 3-400 kilométerrel odébb ki kivel köt hazassagot.

Biztos vannak, de senki se tudja hogy mennyire gyakori.

2023. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam én is írni magyarországiként.
2023. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem minden erdélyi magyar olyan, akit nem érdekel. Mert gondolom Románia és Moldova fúziójának kérdése mindennapos Romániában (legalábbis)
2023. jan. 18. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak szerinted. Ez max azokat erdekli akik a hatar kozeleben laknak, meg a politikusokat neha.
2023. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "gyakori" az eléggé szubjektív fogalom.

A határok mentén biztos nem ritka. De pl. a magyar-osztrák határ mentén is látni "vegyes" házasságokat. Pedig aztán a két nép még csak nem is beszél azonos nyelvet, a történelemben pedig évszázadokig egymás ősellenségei voltak.

2023. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!