Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Romániaiak! Ha biztosan...

Romániaiak! Ha biztosan tudom, hogy a mai érettségin pl a 7es teremben x és y puskáztak, akkor szólhatok valakinek, hogy nézzék meg a vizsgáról készült videófelvételt?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen jelezheted, ha ettől neked jobb lesz.


De elszomorítalak, az életben is fognak "csalni", életrevalóan előrejutni, szürkezónában érvényesülni a jobbak.


Nálunk egy, azaz egy srác csalt az érettségin (nem alja módon kivitelezve, hanem előre eltervezetten).

9 éve ballagtunk, talán kitalálod, ki az az egy abból a közösségből, aki ma 40 milliós autóval jár, "palotát" épített és nyaralgat össze- vissza.

Munkaközvetítő céget üzemeltet, pizzériát vett és szállásszolgáltatással is foglalkozik, semmi illegális.

2020. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Egy egyetemre készültök továbbtanulni, és félted a bejutásodat, mert úgy gondolod az ő pár pontján múlik?

Én is a tisztesség híve vagyok, és én is nagyon mérlegelném, hogy szóljak-e. (Már csak azért is, mert Romániában valamivel komolyabban veszik a csalásokat, olyanról sohasem hallottam, hogy a tanár megengedte volna a segítséget - pláne, hogy minden terem be is kell legyen kamerázva, nem éri meg kockáztatni.) Írd fel egy lara a pro és kontra érveket: Mi lehet a pro? - Lehet(!), hogy lecke a csalónak, hogy többet ne csaljon, mert ez lesz a vége (- de az is lehet, téged és az egész rendszer fogja szidni, és nem magát okolni).

- Megnyugszol, hogy minden szabályosan ment, amiről tudsz

- stb. egészítsd ki

Kontra:

- Lehet, hogy az emberek körülötted egy hős, igazságszolgáltatónak fognak nézni, de lehet megharagudnak, amiért köptél, és nem a magad dolgával foglalkoztál.

- A csalót garantáltan magadra haragítod - kérdés, neked megéri-e a konfliktus

- stb. egészítsd ki

2020. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy anonim módon szeretné jelezni.

Ezek a típusú emberek így szeretik csinálni.

2020. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, anonim módon. Ettől még nyilt tikok lesz, hogy ki tette.
2020. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig tisztességes voltam, de ettől még patkányságnak tartom ha valaki köp.
2020. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha románok, akkor jelentsd, ha magyarok akkor ne.
2020. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
#5: "Én mindig tisztességes voltam, de ettől még patkányságnak tartom ha valaki köp." Miért baj, ha valaki betartatja a szabályt. Az adócsalást sem szabad akkor jelenteni? Vagy azt igen? De miért?
2020. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jelenteném, főleg ha ismerem az érintettet (egy osztályban/évfolyamon gondolom ismeri). Ha számomra semleges amit csinál akkor miért ne csinálná? Majd ha hátrányom származik belőle akkor jelentem. De addig is: miért b@sszak ki vele? 😀
2020. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Végül jelentetted-e, kérdező?
2020. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#8: "Majd ha hátrányom származik belőle akkor jelentem." Akkor már semmire nem mennél vele. Az egyetemi felvételi rendszer összetettsége miatt egy "A" személy által valóban bekövetkezett csalás miatt "B" személy valóban bekövetkezett, sikertelen felvételijét nem fogják kivizsgálni. Ahhoz százas nagyságrendű csalás kell vagy több. Mire a felvételinél szóba kerülhetne a dolog, addigra a hatóságok elvetnék a felülvizsgálat lehetőségét, mert az feltételeznék, hogy 1. az érintett fél csak sértődött a másik - a valóságban megalapozatlan - sikere miatt, 2. elévültnek tekintenék.
2020. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!