Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasház közös udvarán mit...

Társasház közös udvarán mit lehet és mit nem?

Figyelt kérdés
Társasháznak közös az udvara! Az alsó lakók teljesen kisajátították amivel persze ügyvédhez megyünk,de addig is nagyon foglalkoztatnak tapasztalatok esetleg! Háziállat szabadon mehet esetleg megkötve vagy minden lakónak engedélyt kéne adnia, hogy kimehet(nem nekünk van). Kertiház(tároló) szabadon ki lehet tenni esetleg van ennek valami hivatalos módja?Nemrég költöztünk ide és ahogy az életben a barátokat így szomszédokat se tudod megválogatni 😏
2023. jan. 19. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Társasházban házi rend ki kell legyen függesztve.közösképviselő?
2023. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Se házirend se közösképviselő! Ezért szeretnénk ügyvédet is felkeresni mert hivatalosan közös de szerintük csak az övéké!De szerintünk ez nem így működik!
2023. jan. 19. 11:03
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Adás-vételi szerződésben szerepel valami az udvarról?
2023. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Tulajdoni lapon mi szerepel?
2023. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi igen az kimaradt ott is természetese az szerepel, hogy közös. Ha nem így lenne nem foglalkoznánk vele mert ami nem a miénk azért nem "harcolunk"
2023. jan. 19. 11:39
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Próbáltál már a szomszéddal beszélni erről,vagy egyből ügyvédhez rohansz? Ha normálisak,akkor nem hinném hogy veszekednének azon,ha az udvarra te is kiraknál valamit. Pl virágokat,vagy hintaágyat. Amúgy a többi lakó mit szól hozzá?
2023. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Társasház alapító okiratnak minden kép kell lennie.
2023. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Perszehogy próbáltunk és nem csak mi! Van aki már el is ment ügyvédhez igazából ha őszinte akarok lenni ezért szántuk rá mi is magunkat erre a lépésre. De nincs ilyen okirat, itt nincs közösköltség meg hasonló.
2023. jan. 19. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy fizetitek.a közös dolgokat:lépcsőház világítás takarítás,kuka.stb.hány lakásos? Én laktam társasházban igaz csak 12 lakásos de ott minden gördülékenyen ment persze nálunk is volt aki mindíg késett a fizetéssel.számomra furcsa az a helyzet.aszerintem össze kell hivni lakógyülést.úgy tudom egyébként kötelező a társasházaknak a közösköltsék.(valamilyen felújítási alap létrehozása)
2023. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor felvihetem a virágomat az 5. emeletre a lakásod mellé? Köszi
2023. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!