Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten élni?

Milyen Budapesten élni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de a kérdést minden témakörbe belelehetett volna írni.

2023 Nyár közepe felé Budapestre fogok költözni, egyenlőre csak 1 évre, utána majd meglátom, hogy maradok vagy nem.

Milyen a fővárosban élni?

Legyen az, tömegközlekedés, egészségügy, munkahelyek, iskolák, kikapcsolódás.. minden érdekel.

Köszönöm a válaszokat.



2023. jan. 19. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Brutálisan drága, veszélyes, zajos, rettentő mocskos, tele van kétes alakokkal... Semmi pénzért nem laknék ott.
2023. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudhatod mikor késelnek meg, meg ilyen apróságok
2023. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Van igazság abban amit az első írt. Viszont több kulturális program van, színház, mozi, kiállítás. Több bevásárlási lehetőség, sok szórakozóhely. Talán jobb orvosi ellátásban részesülhetsz.
2023. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Én faluban éltem egész gyerekkoromban, és tavaly költöztem Budapestre.

Budapest előnyei a jó tömegközlekedés, sok szórakozási lehetőség, jó egyetemek. Hátránya a kosz és a nagy zaj.

2023. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Pontosan mit értettek az alatt, hogy veszélyes. Ez csak bizonyos kerületekre igaz, vagy az egész városra?

PL... Szeva tesó adjál egy cigit, és már ki is raboltak.

Pontos válaszokat várok, és nem csak egy mondatos válaszokat.

2023. jan. 19. 18:26
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár rossz környék van,8ker pl az,nem kell odaköltözni. Nem veszélyes Budapest,gyere nyugodtan.
2023. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

#6 Ha pontos választ szeretnél, látogass el személyesen a Blaha Lujza térre, annak az aluljárós részébe. Plusz pont ha sötétedés után mész arra. Férfiként se járkálnék arrafelé ha fizetnének se. Ha szerencséd van csak ordibálnak veled, édesanyád szájukra veszik, ha nincs szerencséd jól megvernek, kirabolnak, megkéselnek. A rendőrség meg semmit se tesz az ilyen alakokkal.

Mondjuk, van kellemesebb is, sok utcában "csak" saját hányásukban fetrengő részegek, drogosok, maguk alá kakiló hajléktalanok szennyezik a utca képét.

2023. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Akik szerint veszélyes Budapest, azok nem éltek még másik nagyobb nyugati városban:D Mármint nem vagyok fideszes meg mondom azt, hogy milyen jó itthon, lol, London 10000x jobb hely, de attól még Bp az egyik legbiztonságosabb nagyváros európán belül, fővárosok közül meg pláne.


Amúgy aki 8. kerületet írja, az soha nem lakott itt... A 8. kerület nagy, mint egy kisebb vidéki város csak nagyobb épületekkel. Tehát mint egy kisebb vidéki városban, itt is utca vagy több utca van, ami valóban rossz, de máshova nyugodtan költözhetsz.

Blahán az aluljáró rosszabb max, de az se olyan, hogy lemész és bajod lesz. Milliórszor menten részegen arra vagy a párom ment részegen arra (lány) és nem lett semmi bajunk. Attól még előfordulnak fura figurák ott, de sokkal nyugodtabb szívvel sétálok egy telibe kamerázott Blahán, mint egy rosszabb nevű vidéki város kamerázatlan utcáin.


Na és milyen az élet... Na ez azon múlik, hogy melyik kerületbe költözöl:D második és ötödik kerület pl nyugati színvonal, de a külső kerületek meg inkább érződnek vidéknek és ugyan úgy nem találsz este 8 után semmit. Nyílván szórakozási lehetőségek itt a legjobbak az országban, konkrétan bármelyik nap elmehetsz bulizni, kulturális dolgokból is van minden, bármilyen specifikus boltot/szerelőt fogaz tudni találni, sok rendezvény van és még sorolhatnám.

De a mindennapi élet ahogy mondtam kerület függő. A belváros sem feltétlen zajos, ez szigetelés, kerület, utca és épület függő. De forgalmasabb környéken a mentőket és dudálásokat hallgatni irritáló szerintem. A kosz relatív, most basszus Magyarországon vagyunk, a kisvárosok/falukat leszámítva csöves helynek néz ki a nyugathoz képest minden városunk... Max a parkokat meg a szebb tereket takarítják, de a többi ugyan annyira koszos, mint itt Budapesten. Ami inkább rossz, hogy van vizelet a csövesek miatt teljesen random helyeken és szerintem az gusztuszalan, meg ez vidéken nincs.

Kocsira/biciklire nincs szükséged, nagyon jó a tömegközlekedés és bármikor bárhova eljutsz, ha külső kerületben laksz akkor kell csak többet várnod, de ott se gond egy éjszakai hazajutás pl buliból.

Munkát találsz bármikor, persze nem biztos, hogy jól is fizet:D legalábbis Budapesti viszonylatokhoz képest. Viszont ha van keresettebb szakmád, akkor egy hónapon belül van munkád.

Az emberek kerület függvényében viselkednek, viszont itt nem annyira köszönnek, mint falun, sőt... Néha boltokban is hiába vagy kedves és mosolyogsz, egyszerűen nem köszönnek:D persze túl is vannak hajszolva, a belvárosban nagyon sok a vevő, csak egy falusinak/kisvárosinak ez fura lehet.

Most nem tudom még mit írhatnék, nyílván sportolási lehetőséged is végtelen van, ha zöld területet akarsz akkor a Budai oldalon eltudsz menni könnyen túrázgatni és gyönyörű is lesz, meg érted a lényeget, hogy kb mindent is megtalálsz itt amit szeretnél. Viszont cserébe megfizethetetlen egy saját lakás a belvárosban, de máshol is horror áron van, meg az albérletek is folyamatosan növekednek.

2023. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Akik azt írják, hogy megkéselnek, saját hányásukban fetrengenek, meg ilyen finomságok, azok töltöttek már fél napnál többet Budapesten?

Gyerekek, Budapest egy világváros, majdnem 2 millió lakossal. A külső kerületek olyanok, mint egy falu. A budai oldal kifejezetten elegáns. A belső kerületekben van pár veszélyesebb utca, de aki szerint ez Budapest, az egyszerüen buta és korlátolt.

Kerdező, írd meg, hova akarsz költözni, és megírjuk, hogy az milyen.

2023. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ezekben a kerületekben gondolkozok, 1, 2, 3, 6, 8, 13.

A Blaha Lujza téren, voltam már több alkalommal, de én nem éreztem magamat veszélyben, volt pár kéregető, de semmi egyéb.

Győrből költöznék oda, egy olyan helyen lakok Győrben, ahol cigányok között nőtem fel. Sok volt a balhé, a késelések, a verekedések, kutyatámadások... stb... Nem hinném hogy Budapest okozna komolyabb problémát nekem.

Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat.

2023. jan. 19. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!