Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mièrt van ennyi ráèrős,unatkoz...

Mièrt van ennyi ráèrős,unatkozó kutyás már szinte az összes lakótelepen? Akik nem nyugdîjasok azok miből èlnek,hogy reggel dèlelött dèlben dèlután kèső dèlután ès este is mindenütt ott lebzselnek? Mikor dolgoznak? Èjszaka? 🤔Egyáltalán,dolgoznak???🤔

Figyelt kérdés
Most mielött valaki netán magára ismerne,vagy szemèlyeskedèsnek vennè.Vagy szimplán be támadna,hogy kutya ellenes szîvtelen tuskó vagyok,aki mièrt nem magával foglalkozik inkább...Nos,előre szólok ès ki emelem.☝️NEM vagyok kutya ellenes,annak ellenère hogy macskás vagyok,macskákar tartok.NEM utálom a kutyákat,az előző munka helyemen millió kutyás barátom/haverom volt.Szinte az összes kutyás imádott,ès persze a kutyák is imádtak pedig nem vittem nekik egy csontot sem. Mègis imádtak a kutyák. Ja,ès Èn is imádom a kutyákat,ès minden állatot. Leszámîtva a városi galambokat,de azt nem vèletlen nem szeretem,de soha nem bántanám őket. Egyszóval NEM vagyok kutya gyülölő!! A lènyegre tèrve,csak manapság arra lettem figyelmes hogy egyre több a lakótelepeken ès a zsúfolt belvárosban a kutyás. Ezzel úgy nem is lenne baj,hiszen mindenkinek joga van kutyát vagy macskát,vagy egyèbb háziállatot tartani. Csak egyre jobban arra lettem figyelmes hogy a kutyások 57%-a egyáltalán nem a nagy állat szeretetből tart kutyát,inkább azèrt hogy legyen kin uralkodni,legyen kin levezetni a feszültsèget a frusztráltságot,legyen ürügy a lakótelepi házak között folyton tèblábolni,mindent mindenkit figyelni,fontoskodni ès folyton pletykálni. Na kinek nem inge.☝️☝️ Szóval egyre több az unatkozó,minden lèben kanál általában egyedül èlő fiatal vagy közèpkorú Nő,vagy öreg asszonyok. Mivel már az elöbb îrtam,nagyon sok kutyást ismertem anno,ès tapasztalatból tudom,hogy ezeknek a kutyásoknak nincs magán èlete,pasija. Ha van akkor nem igazán a legjobb párkapcsolat. Gyerek unoka sincsen igazán,ha van akkor azok külföldön vagy messze külön èlnek. A sok kutyás a napszakokban állandóan az utcán,házak között sètáltatják a egyre divatosabb "Mini kutyust" Akik nem egy ilyen szerintem elfuserált "macskát" sètáltatnak,az inkább tacskó,vagy beagle,ami az egyik kedvenc kutyám,de akad nèmetjuhász,golden terrier,vagy labrador ami újszintèn a kedvenceim közè tartoznak. Csak hát egy panel lakás egy ilyen mozgás igènyű kutyának a lakótelep egyenlő a börtönnel. Hiába viszi le 8-szor minden nap sètáltatni a kutyust. Attól függetlenűl,hogy a tacskót meg talán a foxit leszámîtva egy nagy mozgás igènyű kutyának nem èppen a legjobb dolog egy kis panel lakásban "raboskodni" Nekem inkább az ilyen kistestű kutyásokkal van problèmám. Első sorban az ilye n pincsi jorksi fèle öregasszonyok,akik sokszor bánják rángatják pórázzal verik a kis apró vèdtelen kutyákat. Nem is egyszer volt,hogy a kutyus oda jött hozzám barátságosan. Erre a vèn batya elkezdte rángatni,porázzal csapkodni a kis kutyát. Ès ilyet mondott " Szègyeld magad,te dög! Mivan,jobban szereted azt az idegent? Èn adok neked zabálni,nem!?! Tudod hogy csak azèrt tartalak,hogy legyen ürügyöm mászkálgatni a lakótelepen folyton,különben el altatnálak." Na ilyenek ezek a "csupaszîv" kutyás mamák. Már rá is szóltam az egyikre,hogy ne bántsa azt a szegèny kutyát! Erre azt mondta hogy ne ugassak belr,nem èn etetem. Gondolkoztam arról hogy az állat vèdőknek kène szólnom. A Másik kutyás rèteg a fiatal vagy a negyvenes èveiben járó úri hölgyek,aki újszintèn egèsz álló nap ott mászkálnak a panelok közt. Èn arra gondoltam logikus választ hogy biztos èjszaka dolgoznak. Hát igen el találtam! Az ilyen fiatal vagy negyvenes lányok nőknek nincs pasijuk,se gyerek. Egyszer az egyik csini babáról találtam egy hîrdetèst a neten hogy "Popsi-kaki+extra!" vagy kaki popsi nem. Na akkor nem lehet hogy az ősi mestersèget űzi???🤔😏😏😏😜 Vagy csak egy munkanèlküli. Vègülis nekem ehez nemsok közöm van. De nagyon vissza sîron a Kádár Kórmány KMK-rendszert! Èn dolgozom mint állat,alamizsnáèrt. Ezek a kutyás hölgyek meg munkanèlküli segèlyen "nyomorognak" 2-milliós aranyozott IFON Apple szuper telefonnal a zsebűkben. Ès egyre több az ilyen. Persze mielött valaki magára vennè,annak csak szólok hogy NEM minden kutyás hölgy ilyen. Van aki tènyleg èjszakai múszakban dolgozik egy gyárban,vagy a KFC ben,vagy kórházban nővèr. Szóval NEM itèlkezem előre hogy az összes ilyen,de van egy pár gyanús csajszi kuytával. De NEM az összes! Mielött valaki becsület sèrtès miatt fel jelentene! Mindegy. Tenni úgysem tudok ellene semmit. Ja ès aki emiatt a kutyákat mèrgezi,azt èn tennèm szîvesen a jègre a föld alá!☝️☝️☝️ De inkább arra gondoltam hogy szerzek egy jorksi vagy palota pincsit mászkálok vele sokat. Ès szîvesen ismerkeden magányos jó modú 60-70-èves Nènikkel.😁😏😏😏
2023. febr. 1. 11:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

(Nem olvasom végig ezt a formázatlan ömlengést, csak a fő kérdésre válaszolnék)


Lehet hogy műszakoznak, kötetlen munkaidőben vannak, lehet hogy tartós betegek, de amúgy vannak akik bevihetik a kutyàt a munkahelyre is.

2023. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok képes végigolvasni, kérlek emeld ki azt a részt, ahol leírod, hogy te miért nem dolgozol napközbe és érsz rá arra, hogy másokat nézegess és azon gondolkozz, hogy ők vajon miért nem dolgoznak napközbe.
2023. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
2:)))
2023. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ennyire ráérős vagy, ennyire unatkozol, egyáltalán nem dolgozol, hogy ezt a novellát szerda délelőtt volt időd és energiád leírni?
2023. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Van amiben igazad van,de amugy egy elmebeteg vagy😂
2023. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is ez volt a legszembetűnőbb, mégis ki ér rá ilyeneket megfigyelni?? :D Szerintem inkább Te érsz rá túlságosan is, kérdező. :D


Nekem amúgy az volt fura régen, hogy ahogy lehetett kutyával menni vásárolni, egyre többet láttunk, most már megszoktam, nem csodálkozom rajta, az Ikeában is két kutyás család mellett ettünk legutóbb, aranyosak voltak. :) Nekünk meg benti macskánk van 2 éve, visszük magunkkal ha utazunk, szóval mindenki akkor kapja meg igazán a választ, mikor belekerül egy ilyen helyzetbe. :)


Az, hogy egyre többen sétáltatnak kutyát, szerintem összefügg talán a kovidos bezárt időszakokkal is. A kutya terápiás, kimozdít, mozgásra késztet, addig levegőn van stb. Sokkal jobb egy "társsal" kimozdulni. Ha nem lenne, lehet nehezebben venné rá magát az ember, hogy kimozduljon.

Ha unatkozik is, ha már kiment, biztos nem unatkozik. :)

2023. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem macskáim vannak amúgy, de flangálni, vásárolni én is szoktam néha napközben. Dolgozom, de home office-ban, és szinte mindig kötetlenül.


A kettes humoros, de jogos is a felvetése. Ha rendszeresen ezt látod, akkor te se 8-16-ig ülsz egy irodában, szóval, nem hagyományos a munkabeosztásod, ahogy ez lehet másnál is. Nyilván vannak munkanélküliek, prostituáltak is, de nem tudom, ez miért érdekel alig ismert emberek esetén.

2023. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát te jó beteg vagy. Meg megtanulhatnál szöveget írni, mert ez iszonyatos élmény volt:D


Tehát nem értesz egyet a nagy, nag mozgásigényű kutyk tartásával a panelban, de lenézed a kis kutyát tartókat. Okkk

Annyiból, vagy valakinek van eg ykutyája megállapítod, hogy van-e párkapcsolata, gyerekei, unokája, és ha van párkapcsolata a zmilyen minőségű.

Nem érzed úgy, hogy egy kissé túlgondolod a dolgot?:D


Az tök jogs, hogy visszataszító, ha valaki csúnyán bánik a kutyájával. Ugyanakkor az követendő példa, hogy ne engedjük a kutyát idegeneket szagolgatni piszkálni. A zemberek 99% nem óhajt megismerkedni más kutyájával, elvárják, hogy figyelj a kutyádra, ne nekik kelljen levakarniuk magukról. És nem, senkit sem érdekel, hogy harap-e, nem ezzel van a gondjuk.

(halkan meg, én szeretm a kutyákat és végtelenül mulattat, ha odajön ismerkedni, de a gazda szempontjából ez bunkóság)


Az meg hgoy mikor dolgoznak. Hát nézd, én pl home-office-ban vagyok, simán belefér, hogy elmenjek fél órára sétálni egyet a környéken a nap bármelyik pontján. nem kell ehhez prostituáltnak lenni.


Az meg nonszensz, hogy leszólod, hogy van aki feltételezhetően vállal prosti munkát, miközben egy prosti hírdetése nem jön szembe olyannal, aki nem keresi:D Te adod a keresletet, de azért felháborodsz, hogy vna kínálat XD gyökér:D

2023. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%

Jézusom, ki olvasta ezt végig?


Tény, hogy akármikor kimegyek az utcára vagy kinézek az ablakon - legyen az hajnalban, reggel, délután vagy este - valaki mindig rángat egy kutyát pórázon, ez tény. De hogy pontosan ki hányszor viszi ki, hát arról fogalmam sincs. Nálunk nagyon sok a nyugger a lakótelepen. És én honnan látom mindezt? Onnan, hogy otthonról dolgozom és termelem a GDP-t.

2023. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
Ja, én amúgy felolvastattam ag éppel és közben pakoltam egy kicsit a lakásban, de igazából a végefelé még azt is lenyomta, szóval végig még így sem olvastam:D
2023. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!