Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakóhelyetektől milyen messzir...

Lakóhelyetektől milyen messzire mentetek egyetemre?

Figyelt kérdés

Szívem szerint egy távoli (Szegedi) egyetemet jelölnék meg, de 300 km tőlem.

Ti milyen messze voltatok?

Tulajdonképp mindenhogyan kolis/albis lennék, a közelebbi egyetemek is 80-100 km távolságra vannak, de ijesztő belegondolni, ha valami baj van, nem ugorhatok csak olyan könnyen haza, meg vissza. Közben meg nagyon szeretnék az SZTE-n tanulni.


2023. febr. 1. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

80 km-re, Debrecen. Nem nagy táv. Albérletben laktam.

Ha az SZTE a vágyad, akkor válaszd azt, időközben kitapasztalod a viszonyodat a távolsággal, és ha úgy érzed, hogy túl sok, váltasz egy közelebbi egyetemre.

2023. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
1500 km
2023. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Metionin ***** válasza:
69%
120 km Debrecen, nekem ez volt a legközelebbi, de mentem volna messzebb is, ha úgy van.
2023. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Ne izgulj ezen. Gondolj bele, van aki másik országba megy egyetemre. Akkor lenne szívás a távolság, ha bejárós lennél.
2023. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell annyira félni, hidd el hamar megszokod már ott is otthonosabban érzed magad, lesznek emberek helyben akikben megbízhatsz és nem fogod úgy érezni hogy neked "haza" kell ugranod ha valami baj van.
2023. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

308 km.

Az első félévben egyáltalán nem tudtam hazamenni az órarendem miatt. Szeptemberben beköltöztem a koliba és asszem januárban sikerült először hazamennem a vizsgák után. Csatlakozásokkal együtt 12 óra volt az út busszal, vonat nem járt a teljes útszakaszon csak egy részén. Pénteken már esélytelen volt haza indulnom tanítás után, mert éjjel nem jártak a buszjáratok. Így csak szombaton reggel tudtam volna haza indulni, ami azt jelenti, hogyha elindultam volna a suliból reggel 6-kor hazafelé, akkor kb. este 6-ra értem volna haza, de másnap, azaz vasárnap reggel 6-kor már indulnom kellett volna visszafelé, hogy este 6-ra visszaérjek a koliba, mert másnap suli. Vagyis ha haza jártam volna hétvégente, akkor 24 órát utazással töltöttem volna, és 12 órát lehettem volna otthon a családdal, azt is este meg éjszaka, 18 órától reggel 6-ig. Így úgy döntöttünk a családdal, hogy inkább maradjak bent hétvégente a kollégiumban. Eleinte még könnyű volt, hozzá voltam már szokva a kollégiumi léthez, mert középiskolában is kollégista voltam (akkor 117 km volt a távolság az otthonom és a középiskola között), de azért a vége felé már kicsit húzós volt, hogy szinte majdnem mindig mindenki hazament hétvégére, csak 5-6-an voltunk, akik bent töltjük folyamatosan a hétvégéket is. De amúgy ki lehetett bírni, sosem voltam bent egyedül, páran mindig voltak rajtam kívül is. Aztán a második félévben megváltozott az órarendem, kevesebb lett az óraszámom és onnantól kezdve már haza tudtam menni korábban, pénteki napokon is a tanítás után. Persze így se jártam haza minden hétvégén, mert a 12 óra utazás az nagyon megterhelő lett volna minden hétvégén, de azért legalább már a lehetőség adott volt, hogy ha kedvem támadt, akkor haza tudtam menni hétvégén, ha akartam. Kb. 3-4 hetente utaztam haza a második félévtől. Nekem ez nem okozott gondot, így már jó volt. De mondom, én előtte is kollégista voltam, középiskolában. Hozzá voltam szokva ahhoz, hogy távol vagyok a szüleimtől, testvéremtől, családtagjaimtól, így nem volt honvágyam. De nem mindenki bírja ezt így hosszútávon. Attól is függ, milyen a viszonyod a családtagokkal, meg hogy ők hogy viselik a távollétedet. Az én szüleim úgy álltak hozzá anno ehhez, hogy a továbbtanulásomban a lehetőséget látták, támogattak benne még akkor is, ha amiatt messzire kerültem tőlük. De ha (túl) erősen ragaszkodó, kötődő lett volna a kapcsolatunk, akkor biztos nekem is sokkal nehezebb lett volna kibírni az első félévet.

Amúgy én nem bántam meg, hogy az országnak teljesen a másik végébe mentem tanulni, a suli is nagyon tetszett, a társaság is jó volt, egyedül annyi volt furcsa, hogy tényleg jó hosszú időre elszakadtam a családtól fizikai értelemben véve és a kapcsolattartás meg a kommunikáció az telefonra meg netre korlátozódott. Szerintem a húgom volt a nagy nyertese az egésznek, ő örülhetett talán a legjobban annak, hogy ilyen távol kerültem tőlük. :DDD

2023. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok!

Igazából, ha belegondolok, és elképzelem, hogy már vannak helyben barátaim, akkor nem olyan ijesztő, de amíg kialakulnának azok a kötelékek -ha kialakulnának- biztosan kisírnám a szememet minden nap.

Én nagyon otthonos vagyok, ragaszkodó, de közben tényleg vágyok rá, hogy Szegeden éljek és ott, az egyik kar már évek óta az álmom. Meg nekem sem ártana ha kicsit kilépnék a nagyvilágba az itthoni fészekből. Gimibe is ide járok, 2 utcára a lakásunktól.

Emlékszem, egyszer 3 hetet voltam otthontól távol, egy barátnőmnél, akit mellesleg jól ismerek és bízok benne, tehát egyedül sem voltam, mégis, amikor megérkeztem vonaton a szüleimhez, örömömben bőgtem, hogy három hét után együtt vagyunk. Ez 2021 nyarán volt.

Na ezek után egy fél éves távollét... :D

2023. febr. 2. 00:44
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Hát akkor nagyon alaposan fontold meg. :) Kérd ki a családtagok véleményét is, ők is mondják meg, mit gondolnak erről, meg hogy szerintük bírnád-e a távolságot. Hiába az álom szak/kar, ha felemészt a honvágy vagy a családtagok hiánya. Majdnem olyan ez, mint amikor külföldre költözik az ember. Van aki simán bírja, tetszik neki, élvezi a változás levegőjét, mások meg kevésbé és jönnének haza.
2023. febr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Az első kettő 45 percre volt tömegközlekedéssel, a harmadikra már a szomszéd utcába mentem és azt szerettem a legjobban. :)


Válaszd azt, amivel kapcsolatban szimpátiát érzel. Presztízs miatt szerintem nem éri meg utazni, ha viszont szimpibb a távoli hely vagy jobbak a szakirányok, akkor nem is kérdés, hogy hova menj. :)

2023. febr. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

8000 km, a Távol-Keleten végeztem :D A lehető legjobb döntés volt amit valaha hoztam.

Most csinálok egy levelezőt az ELTE GTK-n, az 2.5 km.

2023. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!