Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretnék segíteni a szomszédo...

Szeretnék segíteni a szomszédomnak, de nem tudom hogyan tegyem, hogy ne legyek tolakodó. Ötlet?

Figyelt kérdés

Nemrég beköltöztek a fölöttünk lévő lakásba (panel 3. emeletre). Előtte egy néni lakott ott aki meghalt, a fia megörökölte a lakást, majd kiadta ennek a srácnak.

A srác mióta beköltözött, rengeteget kezdett köhögni, sokat halljuk szegényt főleg este. Átérzem nagyon a helyzetét, mert kb. fél éve én is rengeteget köhögtem. Nagyon sokat szenvedtem, ülve kellett aludnom annyira fuldokoltam.

Tudom, hogy ő is ettől köhöghet (valamilyen megoldatlan gond van a szellőzővel).

Az 5 középső lakásból (ahol ez a szellőző probléma van) csak három lakott, így rajtunk kívül nem sok embernek tűnhetett ez fel.

Kétlem hogy a srác, aki megörökölte ezt a lakást tudná ezt a gondot.

Szólhatnék valahogy ennek a bérlő fiúnak anélkül hogy tolakodó lennék? Nem akarok ilyesmivel bekopogni hozzá, szerintem furán venné ki magát hogy "szia, halljuk sokat szenvedsz...".

Gondoltam dobok be a postaládájába egy levelet ahol leírom mi hogy oldottuk meg ezeket a dolgokat. Ez jó lehet? Vagy inkább ne üssem bele a dolgom, nagyfiú, majd megoldja? Annyira sajnálom szegényt. :(



2023. febr. 22. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen keresd meg.
2023. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A te köhögésed hogy múlt el? Mert nyilván akkor tudsz neki segíteni, ha van megoldás is.
2023. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kicseréltettük a szellőző fedelét olyanra ami lezárható, így nem jön fel a csatornaszag.

Személyesen? Ezzel? Szerintem nagyon rosszul venné ki magát, mintha hallgatóznánk. :/ Pedig ha akarjuk, ha nem, akkor is halljuk szegényt köhögni...

2023. febr. 23. 00:02
 4/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nem sz@rszagot kell elképzelni. Inkább ilyen fura dohos/büdös jön fel. A gondnok csak legyintett rá, azt mondta hogy jajj ez ideiglenes, csak azért van mert mindenhol csukva vannak az ablakok...

Egyébként azóta van ez mióta alattunk meghalt egy másik néni. Neki nem volt rokona, feltételezhetően majd önkormányzati lesz a lakása, minden esetre senki se járt ott már vagy egy éve, és a bűz is azóta terjeng.

2023. febr. 23. 00:06
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha te hallgatózásnak nevezed azt, amit hallasz akaratlanul, akkor nálad nagyobb a baj, mint krákogi szomszédnál:DDD


Ha beköltözik hozzá nője és lesz gyerek, akkor a családi köhögés-koncertet is sajnálva füleled tovább és tovább, mint hogy becsengetnél és regélnéd a tényt+megoldást.

Olyan a problémád, mint a hasmenésesnek, aki nem tudja, hogy a bili melyik széléről üljön rá:DDD

2023. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is csak simán beszélgess vele és kérdezz rá: "Nálad le van zárva a szellőző fedele? Nálunk úgy sikerült megoldani ,hogy kicseréltettük a szellőző fedelét olyanra ami lezárható, így nem jön fel a csatornaszag."
2023. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

24 nm az egész lakás, nem hinném hogy bárki költözne mellé. :)

Nem hallgatózás természetesen, de ő lehet ennek venné. Nem hiszem hogy tisztában van azzal hogy mennyire áthallatszik.

Ez az először is csak simán beszélgess vele azért nem működik, mert mert lassan egy hónapja itt lakik és még egyszer nem találkoztam vele a lépcsőházban.

2023. febr. 23. 11:45
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azon tipródsz, hogy mondd el neki, meg "mit fog szólni", miközben szép lassan tönkremegy az egészsége, amihez egy hónapja csendesen asszisztálsz.

Csengess be hozzá amikor már otthon van, mondd meg neki, hogy te laksz az alatta lévő lakásban és mondd el neki amit tudnia kell.

2023. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ettől van -e. Az is lehet hogy covidos, asztmás, bármi.

Ezért tipródok, mert ha full irreleváns akkor nem égetem magam előtte ilyenekkel. Én biztosan tudom hogy ettől köhögtem, mert amint elzártuk a szellőzőt, abbamaradt.

2023. febr. 23. 16:23
 10/13 A kérdező kommentje:
Megjegyzem hogy mi ketten élünk ezen a 24 nm-en és csak én köhögtem, párom nem. De én 12 éves koromig asztmás voltam és érzékeny vagyok a penészre/gombákra/szennyvízszagra.
2023. febr. 23. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!