Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit érhet ez a telekdarab?...

Mennyit érhet ez a telekdarab? Szomszédom szeretné tőlem megvenni a telkem egy részét, de nem tudom mi lenne reális ár?

Figyelt kérdés

A telekrész amit a szomszéd le szeretne csípni tőlem az 160 négyzetméter, tiszta, rendezett, belterületi telek. Én nem szeretném mindenáron eladni, de érdekelne a reális ára, ő csak így tudja bővíteni az egyébként nagyon pici telkét, az enyém meg nagyon nagy.


Fejér megyei kisváros, itt az építési telkek 20-32e/nm áron mennek, másik, kevésbé kedvelt városrészen 14e/nm.


Van aki azt gondolja hogy adjam nyomott áron, mert hát másnak úgysem tudnám eladni, valaki meg azt hogy adjam áron felül, mert máshogy nem lehet nagyobb úgyse a telke, és nem is ragaszkodom hozzá.


Nem szeretnék csatlakozni a mai hiénák hadához, de nem is szeretném megbánni. Eladni mindig könnyebb mint venni, elaprózni meg nem szeretném a telket.


2022. okt. 21. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

"Nem szeretnék csatlakozni a mai hiénák hadához"


Értelmezhetetlen a hozzáállásod mert ez üzlet, én a piaci ár felett adnám el neki mert csak tőled tudja megvenni senki mástól, min. 40 000 ft/m2

2022. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy ő újépítésű házat vett itt tavaly, nagyon-nagyon nem olcsón, csak picike telekkel, persze nem szeretnék az ő zsebében sem turkálni, de olyan magas áron vette, amiért már nem vettem volna, így nem gondolom, hogy akadály neki a pénz.


Én sem szeretném túl olcsón adni, de közben olyan árat sem akarok bemondani, amitől megszűnik a még nem túl aktív szomszédi viszony.


Azt tudom hogy nagyon kell neki, mert tavaly még mondtam neki hogy offoljuk egy témát egy időre, de azóta mindig megállít, hogy adjam már el..

2022. okt. 21. 11:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az volna a legegyszerűbb, ha tőle kérdeznéd meg, hogy mennyit ér ez meg neki??!
2022. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De, természetesen, de nekem is kell hogy legyen viszonyítási alapom. Ő pedig nyilván előbb kis árat fog mondani, mindenki ezt tenné.


Kérdésem az, hogy meddig mehetek el rosszindulat nélkül.

2022. okt. 21. 11:40
 5/12 nemaRendőrség ***** válasza:
89%
Én áron adnám. Alatta nem mert hülye nem vagyok, felette megint nem mert x évig a szomszédom lesz, nem árt ha jó a viszony. Ha nem is baráti, de jószomszédi
2022. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen telekrészeknek nincs reális áruk. Mivel csak a szomszédod lehet a vevő, és ő is csak a te telkedből vehet területet, hogy tudja a házát bővíteni. Ez csak rajtatok múlik, hogy mennyiben tudtok megegyezni. Mi is adtunk el a kertünkből 500 nm-t, de csak a szomszéddal közösen tudtuk megcsinálni. A vevő így 2x500 nm-es telekrészt vont össze. Nehezebb volt megállapodni az árban, mert a szomszéd is más árat szeretett volna kapni, és külön ő se tudta volna eladni, mert egy háznak legalább 900 nm-es telek kell a helyi építési szabályok miatt. Nálunk úgy kezdődött, hogy a vevő ajánlott egy összeget. Bár nem is akartuk eladni mi sem, de igazából nem volt rá szükségünk, de többet mondtunk persze, amennyit a vevő. Nálunk más volt a helyzet, mivel a vevő máshol is vehetett volna telket, csak ő ott szeretett volna a település azon részén, ahol már nincsenek eladó telkek. Végül 3 évvel ezelőtt 1,6 millióért adtunk el az 500 nm-es telekrészt. Így a két telekrészért 3,2 milliót fizetett a vevő. Akkoriban az építési telkek ára 5 milliótól kezdődött, bár ezen még voltak költségek jócskán, földmérési díj, közművesítés stb. Én megvárnám a helyedben, hogy a szomszédod mondjon egy összeget elsőként, és te meg fentebb tornázhatod az árat. De neki még lesznek vele költségei, a földmérés, telek kimérés, leválasztás, összevonás, vagyonszerzési illeték, kerítés építés stb.
2022. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Atyaég 160 nm-es telekrészért 40 ezer ft/nm áron 6,4 millió ft? Nekem nem lenne pofám ennyit kérni érte, de te tudod. Ahhoz képest, hogy nem is akarod eladni, meg szükséged sincs arra a zsebkendő méretű telekrészre, gondolom nem esne rosszul egy "kis"pénz.
2022. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

neki, mert tavaly még mondtam neki hogy offoljuk egy témát egy időre, de azóta mindig megállít, hogy adjam már el.."


Ha nem akarod eladni akkor ne add el. Engem is megkeresett a szomszéd ugyilyen ügyben, itt csak 65 m2ről volt szó mondtam neki egy kövér nemet.

2022. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem esne rosszul, mert beleinvesztálnám a telkem többi részébe. Van 1-2 épületrész amire nincs szükségem, így amit "veszítenék" az eladással, azt szeretném visszanyerni épületbontásból, abba fektetném ezt az összeget.


Nyilván ha a bontás felét se fedi be az összeg, akkor egyelőre nem éri meg.

2022. okt. 21. 12:14
 10/12 A kérdező kommentje:

#7 lehet hogy zsebkendő méretű neked a 160 nm-es telekrész, de neki kb ekkora jelenleg a szabadonmaradt telke. Sajnos nagyon felaprózták a telkeket mellettünk, és az összes új lakás pici telekrészt kapott. A miénk 1900 nm, valóban nincs ekkorára szükség, de ajándékba sem szeretném növelni a szomszédom tulajdonának az értékét.


Az enyém pont attól értékes, hogy ilyen nagy a telkem, nagyon ritka a környéken, mert mindent beépítettek. Ketten vagyunk csak akinek ilyen nagy, szóval fillérekért nem szeretném redukálni, de mégegyszer mondom, hiéna sem szeretnék lenni.


Kívülről egyszerű rálátni erre, de amikor benne van az ember, akkor annyira nem az, elhiheted.

2022. okt. 21. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!