Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választanátok? Ha van egy imádott/szép város és egy olyan, amit (már-már feltűnően sokan) nem csupán lerondáznak, hanem több szempontból élhetetlennek is bélyegeznek meg. De! A nem jó város sokkal közelebb van. És... (Lent!)

Figyelt kérdés

...és mindkettő fejlődik.


Mindkettőben van lehetőség (nem csupán munkákra), mindkettő tartalmaz jó, vagy "csupán" megfelelő szempontokat.


Az egyik (a szebb/jobb, igaz kinek milyen) távol van mindentől és mindenkitől, a (valamiért sokaknak) nem annyira hangulatos/élhető jóval(!) közelebb.


Ugyanakkor mindkettőben megvannak azok a dolgok, amik számomra fontosak, ámbár(!) más-más "mennyiségben", más arányban (vagyis mind jó, de egyik ezekben jó, a másik meg azokban jobb). Ezeket most hosszú lenne itt felsorolni.



2023. márc. 1. 19:50
A kérdező szavazást indított:
Mindenképpen a hangulatosabb/jobb, távolság hiába nagy (mindentől), a megfelelő közeget úgysem tudja semmi felülbírálni! Érzésekre kell hagyatkozni.
Mindenképpen a nem túl szép utcaképű, kissé élhetetlennek mondottat válaszd, a mindentől több, mint dupla távolság később felőröl, ha sokat utazol.
Egyéb észrevételeim vannak. Mivel ez "kissé" összetett dolog, ezért leírom lent Neked kérdező, mit gondolok!
7 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Élethelyzettől függ. Én budaiként Szegedre mentem egyetemre, koliba ahelyett, hogy budapesti egyetemre mentem volna. Szeretem a családomat, a barátaim is mind BP-en voltak és a hobbijaimat is ott űztem.


Egyetlen percre sem bántam meg. A hobbijaimat itt is tudom űzni, de lettek újak is, a barátaim megmaradtak, de lettek újak is, a családommal továbbra is minden szuper. Itt, Szegeden megkaptam azt, amit az egyetemtől vártam, munkám is lett, na meg párom stb.


Ha családos lennék, ennyire nem menne lazán a váltás.

2023. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk Budapestről Szegedre - az sem kis távolság.


Ha mégis jó neked, akkor annak örülök!


Szóval szerinted a (nagy/obb) távolság nem annyira fontos, mint egy szép és élhető (valamiért "megfelelőbb") közeg?

2023. márc. 1. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem értem ezt a "messzebb" dolgot. Odaköltözöl, ott lesz egy új életed. Az, hogy a régi életed megmarad-e, nem azon múlik, hogy 1, vagy 3 óra vonatútra vagy. Kivéve persze ha ingázni akarsz, vagy ilyesmi. Ebben az esetben nálam sem jönne szóba a messzebbi hely.
2023. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy számomra nem az utcakép határozza meg azt a helyet ahol élni szeretnék: munkalehetőség, közbiztonság, jövőkép, mobilitás (pl. én nem költöznék olyan helyre, ahol nincs a közelben működő repülőtér), jó egészségügy, kulturális lehetőségek, oktatási választék, színházak, karneválok, sportolási lehetőségek, és a környezet fejlődésének lehetősége az, ami egy letelepedést befolyásol.

Pécsnek gyönyörű belvárosa, de azon kívül számomra nem sok ponton felelne meg.

Az, hogy ki mit mond egy városról az engem tök hidegen hagy: rám legyen motiváló hatással, én érezzem meg a feelingjét; cseppet sem érdekel, hogy más erről mit gondol, mert én fogok/akarok ott élni.

2023. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pécs nagyon jó hely lenne, ha működne a repülőtere!

Meg ha nem lenne pár nagyon lepukkant része.

2023. márc. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan városba költöztem, aminek rossz a híre, és ezért elég olcsón is jutottam itt ingatlanhoz, máshol nem tudnék ennyiért lakást venni. A társasház maga jó állapotú, mellette most épül egy új lakópark, szóval fejlődik a környék. Munka 50 km-re van, de nekem nem gond az ingázás.
2023. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kulcsszavak alapján, Szegedről és Debrecenről van szó. Szerintem semmilyen tekintetben nincs akkora borzasztóan nagy különbség a 2 város között. Azt nem lehet mondani, hogy az egyik egy lepratelep, a másik pedig Eldorádó. Mindkettőnek vannak szép és kevésbé szép részei, és a közbiztonság is hasonló mind2 helyen. A kliséket nem venném figyelembe.
2023. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Szeged szebb mint Debrecen, Debrecen viszont jobb lehetőségeket kínál mint Szeged.
2023. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1879-ben Szegedet totál elmosta a Tisza! Akkora katasztrófa volt, hogy az európai nagyvárosok összefogtak az újjáépítésére. Így alakult ki az a csodás városszerkezet, ami pl- Párizsra jellemző. A szegediek hálából a támogató városokról nevezték el a nagy útjaikat, amiket gyönyörű paloták szegélyeznek! Szegednek ez rengeteget jelentett a városiasodásban!

Ezzel szemben Debrecen egy hihetetlenül nagy területtel rendelkező mezőváros volt, lassú fejlődéssel, de a magyar történelem során kihagyhatatlan jelentőséggel. Aki számított, annak szinte mindenkinek volt valamilyen debreceni kötődése. Ez azért volt, mert bár Buda (pest) volt a főváros, de a magyarság központja Debrecen volt. Aztán a világháborúban szinte a porig bombázták Debrecent, talán a legnagyobb károkat elszenvedő vidéki város volt. Mára a "lehetőségek városa" lett.

E két városban van a két legnagyobb vidéki egyetem...

Nincs sok különbség a két város között; Debrecen valamivel nagyobb.

A 8-asnak igaza van, jó a meglátása. Ennyi.

2023. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
A kettő közül Szeged sokkal jobb mint Debrecen. Míg Debrecen egy rommá iparosodó porfészek, addig Szeged egy igazi városi hangulatú város, és van folyója is legalább ami már önmagában egy döntő érv Szeged mellett, mivel Debrecenben tényleg a világon semmi érdekes nincs. A szegedi egyetem is mérfőldekkel nívósabb mint a debreceni. Az meg egyáltalán nem tud érdekelni, hogy hány gyár épül Debrecenben, mert jükedvből senki nem akar gyárban dolgozni több múszakban éhbérért. Ráadásul Debrecenben eszetlenül drága a lakhatás miközben totál gagyi fizetések vannak. Szóval a két város közül egyértelműen Szeged a nyerő, de igazából a Dunántúl lenne a legjobb választás.
2023. márc. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!