Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszéd kerítése mellé...

Szomszéd kerítése mellé mekkora távolságban húzhatok fel mégegy kerítést?

Figyelt kérdés
Bal oldali szomszéd. Már 4-5 éve nem hajlandóak rendben tartani az udvart, nyakig ér a gaz,tele van patkánnyal hiába lett jelentve az önkormányzatnál de nem történt semmi. A kerítés is darabokban van hozzáérek és széttörik a kezemben annyira megette már a nap, az oszlopok kivannak rohadva úgy karóztam ki őket. Úgy olvastam hogy belátásgátlót engedélye nélkül nem tehetek fel, úgyhogy nincs más választásom húzok még egy kerítést és arra teszem a belátásgátlót.
2023. márc. 6. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzaton kell megkérdezni, nem egységes, illetve függ a kerítés magasságától is.
2023. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11%

Nem lehetne először a szomszéddal megbeszélni a dolgot?

K*rvára unalmas hogy manapság az első dolga az embernek hogy feljelenti az szomszédot. Lehet nem veszi észre magát, nem tudja hogy zavar téged a kerítés, ilyesmi. Kompromisszum képes megoldás kell, ami neki is megfelel, akár közösen is összedobhatjátok a kerítést.


De tudod mit, old csak meg szó nélkül mint nálunk a hátsó szomszéd. Egy szót sem szólt hogy kerítést akar cserélni, lecserélte a kert végén az általam épített kerítést és konkrétan egy rakásra az én telkemre hajította.

Nem érdekelt különösebben, az zavart hogy nem szólt hogy betonkerítésre cserélné, még be is szálltam volna a költségekbe. Mindegy, az hogy a cölöpöket egyenként kellett felcipelnem a kert végéből az sem zavart. Remélem boldog.

2023. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
2-es: feltehetöen ezen a szinten már túl vannak, beszéléssel nem jutnak semmire
2023. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!