Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rossz szomszéd definíciója a...

Rossz szomszéd definíciója a mai világban! Ki hogyan határozná meg a rossz szomszéd kifejezést? Mik azok a dolgok, amiket valakitől elszenvedve már rossz szomszédnak tartanád?

Figyelt kérdés
Tudom ezek főleg szubjektív dolgok, épp ezért lennék kíváncsi a ti véleményetekre is. Akár valós, megtörtént példákat is hozhattok. Vagy csak elméleti példákat, hogy a ti definíciótok alapján honnét számít valaki rossz szomszédnak.

2023. márc. 18. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Azt már megfigyeltem, hogy első tali, előre köszönök, erre fapofával meredve bámul. Innen már tudtam mindig, hogy ennek nem lesz jó vége és igy is lett 😆


Érdekes módon, mások tudnak mosolyogni, integetni, bemutatkozni..ott soha semmi gond nincs.

2023. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kizárólag a hangos zenét hallgató zavaró. Amikor falakon keresztül hallod a bumbum zenét. A mélynyomót.

Mondhatnék olyat is, hogy aki állandóan füstölőt éget, mert hányingerem van a szagától és nem tudok ablakot nyitni, de engem ezek már tényleg nem zavarnak, csak zene ne legyen. Járkálhatnak, ugrálhatnak felettem.

2023. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Alattam lakó nő szerintem mentális beteg, mert éjjel sosem alszik, hanem pasijával üvölt mint a sakál. Ha jó kedve van akkor vihog meg bömbölteti a zenét éjjel 2-kor és főz. Van mikor füldugóval felriadok rájuk.
2023. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

1:

Hidd el, az igazán rossz szomszéd az az arcodba mosolyog...

2023. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
4 van olyan is igen, de az ilyen rókaképű bájvigyort ki lehet szűrni azonnal.
2023. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Lakóövezetben tartok egy csomó juhot (30 körül). Van vagy 3-4 sertés is, ha a húgyszag nem lenne elég. 500 darab kutya, mert hajtókutya heee, meg középázsiaijuhászkutya, mert ha a szembe szomszédnak olyanja van, akkor nehogy már nekem ne legyen, nehogy már azt mondják én nem vagyok annyira ember. Egyébként a kutyák is elég sokat ugatnak éjszaka... ha meg "nem hajt", akkor bele sem akarok gondolni, hogy mi történik szerencsétlen ebekkel, de láttam már néhány megnyomorított (félig agyonvert) kutyát ott náluk korzózni. Értelmesen felkerítve a telkem? Azt már nem. Szól a hülye szomszéd (én), hogy kerítsem már fel normálisan, legalább azt a részt, ami az ő kertjétől elválaszt, ne valami odataknyolt kókányolással, amire ha rászarik a madár kidől? Neadjisten átjön valamelyik kutyája és bántja a gyerekeinket. Vagy az én kutyám megy át és ezek meg agyonverik, vagy a kutyái ölik meg, vagy csak simán elszökik. Ígérgetek össze-vissza, de nem történik semmi. Ha 1-2 hét múlva rákérdez a szomszéd, hogy na mi a helyzet a kerítéssel, akkor megmondom neki, hogy azzal foglalkozzon, ami a saját kertjében van. ??? :D Meg engem ő ne utasítgasson, ne kérjen számon. Nyilván kezdtem már valamit ezzel a kerítésével (is), de hát azért ez így még sincs rendben. Büdös van, a jaúúszágnak az a neve, hogy kúúúú** anyád!, de ordibálva, napjában többször is. Van 10000 patkány is, szóval kocsival ne állj a putrijához közel, mert belemászik a patkány a motortérbe és szétrágja a kábeleket, csöveket (nem vicc). Egyébként hála nekik a melléképületünkből sem győzzük irtani a patkányokat. Omladozik rám az "épülete", nem győzöm átdobálni a nádat (ami a palatető alól átjön.. gondolom szigetelés szeretne lenni). 4 éve elkezdett kidőlni egy fala, az felőlem ki lett támasztva ideiglenesen. Azóta is kerülgetjük. Hozzá sem lehet szólni, mert ő mindig éppen megy valahová, nagyon fontos ember, épp úgy menet közben odaóbégat neked 3-4 mondatot, aztán örülj. Jaa várj... van egy csomó tyúk+kakas.. hagyományos és japán vegyesen. Hát ólat azt nem építek nekik, jóvanazúgy... van egy fűzfa a kertjében, gyakorlatilag arra felszállnak este 6 körül és ott laknak télen-nyáron. Ott aztán egész éjjel, reggelig ordibálnak a kakasok. Képzelem mi lehet odaát a fa alatt... :) Az utcára persze, hogy kitudnak menni a szárnyasok... az árkomban ordibál a hülye kakas már hajnal 4-től kezdve, nehogy már aludni merészeljek reggel 6-7 óráig. Van a házunk hátuljában is egy hálószoba, oda pedig az hallatszik be, amikor a kertjében a fa tetején ordibál a kakas (meg persze a kutyaugatás), szóval ne hidd azt, hogy könnyen megússzuk. :D De egyébként hozzánk is simán bejárnak a szárnyasok, meg hát az árkunkon kívül, a kapubejáróban is rendszeresen ott bandáznak. Szóval nem árt megnézni a cipőm talpát, mielőtt beülök a kocsiba, hátha tyúksz#rba léptem. Na hát mi van még? Volt neki kb 10 éve is középázsiai kutyája (és társai), megtámadtak minket éjszaka a barátnőmmel, az utcán (mivel a kutyák ki tudnak tőle járni). Kihívtam a rendőrséget, hát persze, hogy tagadás, terelés, tagadás, toljuk rá a felelősséget a másikra (másik szomszédra, hogy az ő kutyája volt kint...). Ha ez nem lenne elég van egy gyökér narkós fiacskája (30+ éves), aki nem elég, hogy szintén segg hülye, de még agresszív is. :D Na neki azóta szúrja a kicsi szemét, hogy akkor mi rendőrséget mertünk hívni. Úgyhogy állítása szerint (kb 5 évvel később eszébe jutott egy ilyen fortélyos lépés... :D ) kint volt a mi kutyánk is (aki egy kis 16-17 kilós flúgos terrier keverék szuka, aki egyébként meg senkit nem bánt.. nevermind) és őt megtámadta. De ő nem rendőrt hívott, hanem behívta a kutyánkat a kertünkbe és rázárta a kisajtót. Mert, ha van valami probléma, akkor ő nem rendőrt hív, hanem a megoldást keresi a problémára. Nem mondtam én erre neki semmit, mert csak azt várná, hogy mikor lehet vergődni (ököllel). :D Beszívva álmodta a dolgot amúgy meg, nem tud kimenni a kutyánk a kertből. :) Van még itt olyan is, hogy a hátsókert felében mi építettünk helyette normális kerítést, mert már tényleg meguntuk az ígérgetését (hazudozását), hogy "majd-majd-majd-majd"... egyszer neki állt ott "megerősíteni" a meglévő "kerítését"... hát azt inkább hagyjuk, hogy mit csinált vele. Ácskapocs hegyes részétől kezdve minden szar lógott felénk. :D Komolyan egyébként olyanok az "épületei", mint a Warcraft 2-ben az orkok épületei. Habár azok rendezettebbek voltak. :D Bónusznak még van egy hivatalos ganétároló gödör a kertje közepén, nyáron még intenzívebb bűzzel és 2 millió léggyel ellátva. Persze az ólat sem takarítják olyan időközönként, ahogy kellene. :) Kb az "emeleten" vannak az állatok. Egyébként az innivalót sem veti meg az úr... sőt, imádja. A kicsi fia is, de hát ő már azért mégis csak új generációs, szóval nála a narkó is játszik. Sosem értettem, hogy aki alapból ilyen rajtszámmal indult az életben, az minek iszik/narkózik még rá? :D Kb ennyi a regény. Tudom, hogy néhol kevertem a személyes névmásokat (direkt)... szerintem így viccesebb. :D A lényeg az, hogy a történetben a szomszédom az idióta, én pedig a szenvedő alany vagyok.
2023. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6 Előbb volt ott mint te?
2023. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7: 8 évvel előtte itt voltunk, de itt kínlódnak már a '90-es évek közepe óta.

Amúgy meg mi jelentősége van ennek? :)

2023. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Az a jelentősége, hogy ha költözök valahová, megnézem, ki mellé és ha ilyet látok magam mellett, inkább kihagyom. Egyszer majd elpatkol ez is.
2023. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Nos ez az... üres telek volt a helyén, amikor idetelepedtünk. Jobb lett volna megvenni azt a telket is anno és most állhatna totál üresen kettőnk között. :D
2023. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!