Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten élni? Mi a...

Milyen Budapesten élni? Mi a véleményetek az ottani életről, ismerik egymást a szomszédok? Mennyire lehet az állandó zajt elviselni például éjjel?

Figyelt kérdés

Mi Pásztón lakunk, viszonylag csendes kisváros, bár nem sok szórakozási lehetőség van. 😅

Sajnálom hogy nincs mozi, színház, meki, azért ezek a nekünk tiniknek jól jönnének, nem kellene egyből másik városba utazni.

Viszont az utóbbi időben egyre jobban vágyom rá, hogy felnőtt koromban Pesten lakhassak, ott annyi szép hely van, stb..

Közületek van olyan aki ott lakik? Meg vagytok vele elégedve, vagy inkább vidékre mennétek szívesebben? :)


2023. márc. 22. 19:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
66%
Mindennek van előnye és hátránya :) pesten túl sok az ember meg minden, de tudsz házhoz rendelni mekit XD
2023. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%

A 11.kerületben lakom. Több negatívuma is van a dolognak, de mégis szeretek itt élni, nem akarok másik kerületbe vagy vidékre költözni.

Persze majd tizenvalahány év múlva mikor nyugdíjas leszek, lehet megfontolom, hogy egy nyugodtabb környékre menjek.

A szomszédaimat alig ismerem. Az egyik mellettem lakó bácsival szoktam néha összefutni a lépcsőházban és akkor beszélgetünk is pár mondatot, a többiekkel csak köszönünk egymásnak és kész.

Tudom, ez így nagyon ridegnek tűnhet, de engem nem zavar.

2023. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
38%

"ott annyi szép hely van"

Hajára kenheti az ember, mikor minden olyan mocskos, zajos, lepusztult... Eléggé illúzióromboló mikor az Opera tövébe van fosva, vagy végig van hányva a Bazilika lépcsője...

2023. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
83%
1-es vagyok, de ha van bármi kérdésed akkor írj és megpróbálok válaszolni :)
2023. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
95%

Budapest nagyon nagy. Legalább a fele kertváros, ahol semmivel sincs nagyobb zaj, mint egy faluban. Én a 14.kerületben nőttem fel, és a szomszéd tyúkokat tartott. :)

Laktam az 5.kerületben is, ami teljesen a közepe, de udvari lakásunk volt, semmi utcai zaj nem jött be.

Fiatalon nagyon szerettem Pesten élni, imádtam a nyüzsgést, de amikor családot alapítottunk, kiköltöztünk az agglomerációba. Most jobb itt, az emberek is sokkal kedvesebbek, de ez már egy másik életforma.

Mindenképp megéri felköltözni Pestre, kipróbálni, milyen, aztán meglatod. Sokakat ismerek, akik vidékről költöztek fel, fiatalon jó volt nekik, amikor pedig gyerekük lett, hazamentek.

2023. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Az S-clubba már nem járnak a fiatalok? :D Vagy a romkertbe? Amúgy igen, más Budapest mint Pásztó, Pesten sok a lehetőség, sok a kirándulóhely, látnivaló. Éjjelente nincs zaj, alig van autó, annyi Pásztón is van a főúton.
2023. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és a károgóknak ne higgy, akik szerint elrabolnak, megkéselnek, mit tudom én. Budapest az egyik legbiztonságosabb európai főváros. Nem kell gyanús alakokkal együtt drogozni, és semmi baj nem lesz.
2023. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Én is Nógrádból származom kérdező, és már régóta itt élek fent a fővárosban. Eszembe nem jutna visszaköltözni.
2023. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

#3, hát, végülis van benne igazság, sok a hajléktalan. 😅

Tavaly nyáron júliusban voltam egy 1 hetes táborban (az IFI-s csoportunkkal) a XI. kerületben, a Bakáts téri suliban szálltunk meg, hát mit ne mondjak, egyáltalán nem egy szép szállás volt belülről, kívülről meg pláne nem :D

De nagyon jó volt, 2 nap lementünk délután a Margitszigetre, voltunk a Bazilikában, (akkor éppen nem volt lehányva a lépcső 😂) a várban, meg az egyik múzeumban.

Első nap a Blaha Lujza aluljáróban egy férfi elkezdett utánunk szaladni, ordítva 😅😅

Na mindegy, én imádtam a hetet. :))

2023. márc. 22. 20:00
 10/48 anonim ***** válasza:
98%

Újlipótvárosban lakom, ez a XIII. kerület belvárosi része. Barátságos környék, sok az ismerős, sokan köszönnek az utcán. Négyemeletes házban lakom, a szomszédokkal baráti viszonyban vagyunk. A környék egyetlen óriási hátránya a parkolás, minden más jó.

N

2023. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!