Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik európai országban a...

Melyik európai országban a legjobb élni ahol az angol vagy a német bőven elegendő?

Figyelt kérdés

Elsősorban ahol a legtöbbet ér a fizetés (gondolom szakmánként az is változik) de úgy általánosságban. Ausztria nem rossz, ott én a szakmámban olyan 2500-3000 euró között keresnék, németország talán egy fél fokkal jobb, de a többi országgal nem vagyok képben. Hallottam, hogy Hollandiában - és úgy az összes benelux államban jól lehet keresni illetve még a Skandináv országokban is. Illetve még Svájcban is, de oda nehéz bekerülni és ha be is kerülsz, egy átlag albérlet olyan 2000 frank.

De mégis hol a legjobb? Első sorban anyagi oldalról nézve, másodsorban pedig hogy hol a legnormálisabbak az emberek, hol a legjobb a közbiztonság, a közlekedés, stb.



2023. márc. 30. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Te Ausztriával és Németországgal sem vagy tisztában, ezt a 2. mondatodból sikerült leszűrni.


Nincs ilyen ország, mivel te a külföldi kereseted váltogatod át forintba és a forinthoz viszonyítasz.


Nettó 3000 euró nem extrán kirívó Ausztriában sem, ha abból albérletbe kell menned és mondjuk egy normálisba szeretnél, akkor 1000 euró már el is ment, ha mondjuk autót is vezetnél akkor nem árt tisztába lenni, hogy ott 1 havi biztosítási díj annyi mint itthon az éves, stb.stb.


Nem is értem, mit gondolsz, Svájcon kívül sehol nem kell albérletet fizetni?


Meg kellene már értenie mindenkinek, hogy csak azért NE menj semmilyen országba, mert beütöd a számológépbe hogy X ezer euró/frank/akármi szorozva az árfolyammal, és kijön hogy 1 millió forint, mert pontosan az ilyen emberek szoktak azonnal külföldre indulni mert életükben nem láttak ennyi pénzt, 2 hét múlva meg jönnek haza, mert egyéb dolgok rohadtul nem annyiba kerülnek mint Magyarországon.

2023. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Németország nem egységes. Az albérlet árakban és a bérekben is elég jelentős különbség lehet egy tartománnyal odébb.

Bayern például elég élhetetlen lett. Rengeteg a bevándorló, a menekült, alig van albérlet és nagyon drága. Hiába keresel jobban, nehezebb megélni.

Középtájon jobban jársz, ott a legkevesebb a bevándorló.

A többi országról nincs tapasztalatom.

2023. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jajj szegény bajorok, micsoda élhetetlen tartományban élnek...
2023. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Svájc is kantonokra van ám bontva, talán még bonyolultabban, mint a németeknél.
2023. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Svájc kb. akkora, mint Magyarország, és sose volt kettéosztva. A választási rendszer bonyolult. De nincs akkor eltérés az ország két vége között. Illetve pont annyi, mint Magyarországon két megye közt.


Németországban még mindig érezhető a kelet-nyugat ellentéte. Ezért is érzem magam jobban keleten, igazából alig van kulturális meg viselkedés beli különbség egy sváb faluhoz képest. A nyugatiak elég sznobok.


Bayernben is egyértelműen jobb az életszínvonal, mint Magyarországon. De ha megmondom egy müncheni magyarnak, hogy mennyiért tudsz itt lakàst bérelni, és mennyi egy régi sorház, akkor sírvafakad. Valamivel kevesebb a fizetés is, de sok esetben az árak is. Pl. ruha, étterem, belépők, egyes élelmiszerek.


Hamburg vagy Köln környékén meg már túl sok a keleti bevándorló. Lassan többen beszélnek törökül.

2023. márc. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A bajorok nem élnek élhetetlen tartomanyban, csak azok akik nem akarnak sem tanulni sem dolgozni. Ha van 1 szakmad bőven jol tudsz keresni vele, most mindenhol emberhiany van, szinte te tudod eldönteni mennyit kerj. A nejem Gesundheits und Krankenpflegerin, most valtott egy Zeitarbeitsfirmahoz mert annyira embert keresnek, hogy megadtak neki a brutto 4500 eurot plusz szolgalati kisautot. ennyire nincs korhazi szemelyzet. de azt se felejtsuk el milyen kiadasok es arak lettek Bajororszagban... mi egy 200 nm-es ikerhaz-felet berelunk kis kerttel 1800 euroert, ami meg majdnemhogy jonak szamit. a szolgaltatas dijakrol meg ne is beszeljunk. Tehat forintta atszamitani a legnagyobb marhasag amit lehet.
2023. márc. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát nyilván több a kiadás is. Lehet nincs értelme forintra átváltani, de mivel (egyelőre) magyarországon dolgozom ezért (egyelőre) forintban gondolkozom.

De képbe vagyok a saját szakmám Osztrák fizetésével. Lehet akkor jobban megérné határ menti településre költözni? (Sopron, Hegyeshalom, vagy vas megyében Kőszeg)? És onnét napi szinten bejárni?

Ezzel az a gond, hogy Burgenlandban meg még kevesebbet lehet keresni, a szakmámban pl 1800 eurót, maximum 2000-et. Igaz persze ezt mind egy évben 14X és igaz, hogy akkor magyarországon élnék tehát itteni árakkal számolva.

További gond az, hogy drága az üzemanyag és maximum 30 km az (kiszámoltam!) a távolság, ahol megéri ingázni. Sopron-Bécsújhely pl még vállalható, ott valamivel többet is lehet keresni, mint Burgenlandban, a gond megint az, hogy az a valamivel több el is megy üzemanyagra.

Azzal meg már nem vagyok képben, hogy Ausztriában térítik-e az üzemanyagot a cégek és ha igen akkor mennyit fizetnek.

2023. márc. 31. 08:13
 8/12 anonim ***** válasza:

7


Eszméletlen buta ember vagy kérdező...


Ember, ne gondolkodj forintban egy idegen országban!

2023. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Miért lennék buta? Mert forintban gondolkodom? Írtam, hogy magyarországon lakom (még). Persze, hogy forintban gondolkodom. Amikor egy országban valutát váltanak, ott is egy darabig a régi valutával is lehet fizetni, mert az átállás nem 1-2 nap...

És akkor ezért lennék buta? Köszi szépen...

Ha tudni akarod, egyáltalán nem vagyok buta. Sem iskolázottság tekintetében, sem politika tekintetében (nem 2 bites fidesz birka szavazó vagyok) sem pedig általánosságban. Tudom, hogy úgy a nagy világban mi folyik, honnét hova tart az emberiség stb.

Tudományos területen belül sem vagyok buta, nagyon érdekel az univerzum nagy kérdései (klasszikus fizika) és a kvantummechanika is nagyon érdekel, mind a kettőből igen sok szakkönyvem van, angol nyelven is meg magyar nyelven is. Én laikusként sokat foglalkozom ilyen témákkal, és én lennék buta, csak mert forintban gondolkozom?


Én annyit kérdeztem, hogy melyik európai országban a legjobb az életszínvonal, hova érdemes költözni, illetve később még azt, hogy esetleg Osztrák határ menti település is jó-e ingázással kevesebb bérért de hazai árakon.

Mindezt miért? Mert ugyan elég a fizetésem, de saját ingatlanra az itthoni fizetésemből nem tudok kispórolni! Egy átlag ingatlan 25-30 millió, plusz az egyéb költségek lehetnek még +20-30%, életem végéig kellene dolgoznom itthon! ahhoz hogy saját ingatlanom legyen. Ha azt akarom, hogy max 10 éven belül saját ingatlanom legyen, akkor forintban! mert itthon akarok ingatlant venni! akkor havi 350 ezret kellene félre tennem -ez kb. 900 euró - ez jelenleg lehetetlen itthon és az is marad.

Szóval akkor még mindig én vagyok a buta, he?

2023. márc. 31. 13:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Svajc. Utana Ausztria, majd Nemetorszag. Ez a sorrend, ha azt nezed, hol a legtöbb a fizetes. Svajcon belül is elsösorban Zürich Kantonban. De mi a foglalkozasod?
2023. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!