Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a kreatív nyelviskola...

Ha a kreatív nyelviskola angol alapfokát tudom, akkor az elegendő Angliában a munkavállaláshoz? Pontosabban sofőrnek mennék ki (6éves uniós tapasztalattal nyergesen össz 21 országban)

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a magyar nyelviskolák szintje kritikán aluli. a valódi, beszélt nyelv teljesen más mint a tankönyvi nyelvezet, erre készülj fel. még annak is nehéz megszokni a sok féle kiejtést, tájszólást, szlenget, aki amúgy jól beszél. egyébként egy erős alap nyelvtudás nélkül nem ajánlatos kijönni.
2013. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alapfok az ég világon semmit nem ér.


De próbáld ki nyugodtan. Menj be egy magyar üzletbe (mondjuk egy nagyobb bevásárlóközpont ruhaüzletébe) és próbáld meg elmagyarázni, hogy futáshoz keresel cipőt, jól szellőző pólót, egy rövidnadrágot és pamut zoknit, mert a műszálasat nem bírod.


Ha ez nem megy (gyanítom nem fog alapfokkal) akkor mégis hogy szeretnél dolgozni, lakást bérelni és hivatalos ügyeket (pl. bankszámla, közüzemi számlák...) intézni angliába..

2013. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát! Végülis többet tudok de pontosan nem tudom mennyit kb olyan középfokon (tanulom már a Brit és a Kanadai angolt 2002 óta kisebb nagyobb kihagyásokkal és gyakorolom is külföldön 2004 óta) . Hanem ennyit biztosan mert ezt áthallgattam olyan 2 hét alatt Júniusban és szerintem aki azt tudja az már elboldogul. Amúgy nem vagyok gondba ha beszélni kell és még vásárolni, sőt a bankban vagy a rendőrökkel stb... is tudok kommunikálni, volt már lehetőségem rengetegszer kipróbálni. Csak kíváncsi voltam milyen válaszokat kapok és meg kell hagynom az első válaszadó az korrekt volt és a második is de ő kicsit rosszindulató is (mint a legtöbb magyar)! :)
2013. júl. 7. 22:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Rosszindulatú?


Igazad van, meg kéne mindenkinek simogatni a buksi fejét, hogy persze, menjél csak külföldre úgy, hogy 2 mondatot nem tudsz szótár nélkül összerakni, majd lesz valahogy!

2013. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!