Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Le fog járni a bankkártyám de...

Le fog járni a bankkártyám de nem leszek az országban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Augusztusban lejár a kártyám (otp junior 20 éves vagyok) viszont június végén kiköltözöm Amerikába. Ilyenkor mit kell csinálni? Be lehet menni a bankba mielőtt elmegyek hogy adjanak újat korábban?

2023. ápr. 4. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem automatikusan ujitják meg mindig es szó nelkul lecsapolnak az egyenlegemből kb 5000-et.

Aztán postázzák az ujat asszem.

Semmi teendők nincs.

2023. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*semmi teendőm
2023. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1# pontosan. Nekem is ilyen volt, otp-s vagyok.
2023. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kiköltözésed végleges? Ha igen, akarod még az OTP-t használni?

Ha átmeneti, akkor valaki majd kiszedi a postaládádból. (Ahogyan a többi postádat) Csak ne felejts aktiválni. (Emlékeim szerint a netbankon keresztül is lehet) Aztán használod, ha hazajössz.

2023. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Végleges kiköltözés igen, viszont lesz aki itthon átvegye. Kint is használnám a kártyát az a helyzet
2023. ápr. 4. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinti banknál bőven érdemesebb lenned
2023. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána, hogy milyen árfolyamon váltják a forintot dollárra. Lehet, hogy nem éri meg. És vannak jobb feltétellel is kártyák/számlacsomagok.

Ha ez így van, inkább bontsál velük szerződést és válaszd a kedvezőbb lehetőséget.

De szerintem is jobb lenne ott számlát nyitni. Mert így újra és újra belefutsz majd abba, hogy a lejárt kártyád helyett az új miként kerül ki Amerikába.

2023. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd át a netbankodban (számítógépen) a levelezési címed a külföldi címre, 60 nappal azelőtt, hogy lejárna a kártyád.
2023. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Revolut.

Csináld meg, utald át a pénzed. Jó kis cucc ez csak sokan nem ismerik. Rengeteg előnye is van, olvass utánna.

2023. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha végleges a kiköltözés, nem éri meg fenntartani az OTP-t.
2023. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!