Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szóltam a bankba, hogy ezutan...

Szóltam a bankba, hogy ezutan postan kerem a fizetesemet es mondtak h majd be kell menni a kartyat lemondani es fog jarni vissza vmi penz. Milyen pénz ez?

Figyelt kérdés

Valamilyen kezelesi koltsegekbol szarmazo? Mennyi penz ez kb? 400-500ft vagy azert több? :D

4eve van kartyam.



2016. okt. 3. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Milyen pénz ba*meg? Na vajon? Ami a kàrtyàdon van még az!
2016. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hat nagyon tévedsz ba..meg!!!! Mivel akkor kell bemenni,ha mar postai uton megkaptam egyszer a fizetesemet!! Szoval eleg erdekes lenne,ha penz lenne a kartyan!!

Bunkó..

2016. okt. 3. 15:50
 3/9 anonim válasza:
59%

Első:pff de nagyokos vagy :D

Apukám vissza kapott 4500ftot :)

Estere megkerdezem neked hogy pontosan miert,ez 2 hete volt.

2016. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszii :)
2016. okt. 3. 16:35
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szóltam a bankba, hogy ezutan postan kerem a fizetesemet" Tehát gondolom szóltál a munkaadódnak, hogy postán kéred, aki ebbe beleegyezett és intézkedett, a bankban pedig azért szóltál, hogy felmondd a bankszámlát és a bankkártyát, mert már nem lesz rá szükséged.



"Mivel akkor kell bemenni,ha mar postai uton megkaptam egyszer a fizetesemet!!"


Akkor kell bemenni felmondani a számlát, ha fel akarod mondani a számlát. Bármikor megteheted.


"Szoval eleg erdekes lenne,ha penz lenne a kartyan!!"


Hát ha az előző fizetésedet nem költötted el, akkor bizony lesz rajta, amit megkapsz, amikor felmondod a bankszámla sezrződést. Tehát az első válaszolónak igaz van: ha van a számládon pénz amikor felmondod, akkor azt kifizetik neked. Továbbá visszajárhat a kártya éves dijának időarányos része is.

2016. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó jól írja.


A bankban nem kell bejelenteni, hogy hova kéred a fizetésed.


A bankba akkor kell bemenni, ha banki ügyet akarsz intézni, jelen esetben a bankszámlát megszüntetni.

Ha van rajta pénz, akkor azt fel tudod venni a pénztárban, illetve a bankkártya éves díjának időarányos része visszajár.

Mivel az éves kártyadíjat mindig előre terhelik, ezért jár vissza.

Mikor jár le a kártyád? Mi van ráírva? hónap/év formában szerepel rajta.

Ebből meg lehet tudni, hogy mennyit kapsz vissza.

Igaz, pontosan kiszámolni kicsit bonyolultabb. Azt kell tudni, hogy mikor szokták terhelni az éves díjat.

Például mindig március 4-én. Március 4-e óta eltelt valahány nap. A következő március 4-ig hátralévő napok száma osztva 365-tel. Ez az érték megszorozva a kártya éves díjával. Ennyi jár vissza.


Ez most lehet, hogy bonyolultnak tűnik, de így lehet csak pontosan megtudni, hogy mennyi jár vissza a kártyadíjból.


Melyik bankról van szó amúgy?


Amikor le akarod zárni a számlát, alá kell írni néhány papírt.

Ekkor megnézik, hogy mekkora egyenleg van rajta. A visszajáró kártyadíj részt hozzáadják. De levonják pl. a havi díj időarányos részét, sms díjakat, stb...

Mert ezeket utólag számítják fel mindig, de itt már csak törthónap lesz (ha mondjuk nem a hónap utolsó napján mondod fel).


Így az egyenleg nullás lesz és a számla megszüntethető.


A kártyát természetesen vissza kell adni, rögtön amikor a megszüntetést kéred.


A számlazárás csak 30-45 nap múlva fog megtörténni, de addig már nem terhel költség, nincs számlavezetési díj.

Erre azért van szükség, ha vásároltál valahol a kártyáddal, amiről csak később fut be a terheli igény a kereskedőtől (főleg külföldi kártyahasználatnál), akkor legyen hova könyvelnie a banknak.

30-45 napig ha nincs ilyen benyújtott igény kereskedőtől, akkor automatikusan megszűnik a számla.


Kb. így néz ki egy számlazárás.

2016. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod :)

Igy már ertem. Azt mondtak a bankba, hogy akkor mondjam vissza a kartyát,ha mar megjött postan a fizu,igy biztonságosabb.

Fhb bankról van szó :)

2016. okt. 3. 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:

A banki munkatárs azért javasolta, mert ha esetleg későn regisztrálja a kifizető, hogy neked már postán kell küldenie, akkor lehet, hogy még utalással küldené.


De ha a számla már nem él, akkor kicsit húzódni fog mire megkapod.


Amikor már legalább egyszer megkaptad postán keresztül, láthatod, hogy működik a dolog és a számlára már biztos nem utalják.


Végül is igaza van.

2016. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,koszonom szepen,nagyon kedves vagy ! :)
2016. okt. 3. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!