Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért költöznek ki sokan az...

Miért költöznek ki sokan az agglomerációba, utána pedig sokszor napi minimum 2*1 órát ingáznak a dugóban?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 09:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Mert be kell járniuk dolgozni.
2023. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Kései Sirató ***** válasza:
89%

Mert ott jobb a levegő, mint Budapesten, és mert ott családi házban , zöldövezetben élnek, közelebb a természethez.

Vagy mert családi házat annyi pénzért Budapesten nem tudnának venni.

2023. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%

Kertesházban mégis csak jobb lakni, akinek erre igénye van, kutya, gyerekeknek is több hely jut. A gond ott kezdődik, hogy nem mindig sikerül alkalmaszkodniuk a kiköltözőknek és sokszor rossz a kapcsolat a szomszéddal.


Az ingázás pedig 1-1óra abszolút életképes, pláne tömegközlekedéssel.


Habár őszintén mondom én másfél órát ingázok, ez ugye napi 3 óra. Ha albérletben laknék egy 4 órás részmunkaidős állást is elvállalnék így 25 évesen. Elvégre saját ingatlanra gyűjtök.

2023. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Az én sztorim a következő:

a kilencvenes években, amikorra már én és a tesóm fiatal felnőttek lettünk, kinőttük a panellakást. Jó család voltunk, nem retardált, nem kellett mindenáron ezerfelé költözni, a cég is közös volt és ekkor mi is kimentünk az agglomerációba, mivel akkor nagyon nagy volt a különbség a fővárosi és az elővárosi, agglomerációs ingatlanárak között. Akkor a céghez bejárni kb 25 perc volt, alig több, mint a lakótelepről, ahol addig laktunk. Aztán sajnos később beszoptuk a tömzsögölést és azt, hogy mindenki egyszerre tozsog az utakon reggel, meg délután. De addigra nagyon nagy választásunk már nem volt. Annyit tudtunk tenni, hogy vagy jóval előbb vagy valamivel később mentünk dolgozni, hogy elkerüljük a "jópofátkellhozzávágni" tozsogást.

2023. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Tömzsögölést? Tozsogást?? :-D
2023. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
30%

Hát én Pesten akkor sem élnék ha nekem fizetnének érte.

Pesthez képest még egy Borsodi putritelep is tisztább, valamint hasonló mentalitasú emberek élnek.

2023. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
Itt találtunk akkora és olyan házat, amilyet akartunk. De azóta meg tudatosan úgy alakítottuk az életünket, hogy ne kelljen órákat ingázni. A férjem rávette az üzlettársait, hogy a közelben béreljenek telephelyet, és full home officeban dolgozom negyedik éve, a gyerekeknek meg élhető távon keresünk középiskolát, nem másfél órányira.
2023. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

#6: még szerencse, hogy ott van Buda is.


Egyébként valószínűleg nem sok részét ismered Pestnek sem.

2023. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

6-os, a tisztasággal egyetértek, de az emberekkel azért korántsem.

Másrészt meg van gyereked? mert ha van, és nem laksz mondjuk egy

másik nagy városban,ahol egyetem és főiskola van normális,

akkor majd rá jössz hogy mennyire pest központú az ország.

Nagyon sok szolgáltatást csak Pesten találsz meg.

Persze ha olyan az életed hogy nincs gyerek,és home officban

tudsz dolgozni,akkor kihagyhatod Pestet, máskülönben biztos

hogy be fogsz futni.

2023. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%
Mert az olyan "menő"! :D
2023. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!