Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolcra miért nem mondják...

Miskolcra miért nem mondják azt, hogy élhető?

Figyelt kérdés

Szép helyen van, szép város. Attól, hogy a város széle egy gettó szerintem élhető ha van normális munkád.

Én Diósgyőrben lakom, buszvezető vagyok, el vagyok itt



2023. ápr. 16. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
ez a Miskolc iránti gyűlölet már nevetséges. ha gettót akarsz,ott a Nyugati környéke.
2023. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Ja, hogy ha a városnak csak a fele gettó, akkor már jó? Hát még ha körbe lenne keretíve elektromos szögesdróttal... De hát az orkok kijárnak a gettóból... Kinek mit jelent az élhető ugye
2023. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Milyen fele? Lyukó, avas dél a város 1/10-e kb
2023. ápr. 16. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem Miskolcot, egyetemistaként teljesen jó hely. 2 héten belül találtam munkát, vállalhatóak az albérlet árak, korrekt a tömegközlekedés (Egerhez képest mindenképp) és sosem ért semmilyen komoly atrocitás, ami ne érne Pesten vagy Egerben vagy Debrecenben.
2023. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is élhető, a második kedvenc városom Magyarországon. Mondjuk én egy olyan faluban nőttem fel, mint amiről a Nyomor Széle blog tudósít, szóval nekem gyerekként mindig nagy élmény volt, ha bementünk Miskolcra, úgy sajnáltam, hogy nem ott - vagy legalább a vonzáskörzetében - nőttem fel, mert ott volt egy csomó féle bolt, több iskola, rengeteg sport- és egyéb lehetőség. Végül Budapesten kötöttem ki, de Miskolc mindig a szívem egyik csücske marad, és amíg élek én, nem érdekel más, csak a Diósgyőr, csak a Diósgyőr, csak a Diósgyőr!

Egerben "éltem" két évet - kollégista voltam közoktatásban - egy ótvar ilyen szempontból, a "gyüttmenteket" lenézik, a saját vonzáskörzetüket lenézik (a környező településen élőket), én próbáltam ott diákmunkát keresni nyárra, több helyre is bementem, mindenhol azt kérdezték, hogy és én amúgy kinek vagyok a rokona? Egy fagyizóban, meg egy étteremben ahová mosogatónak jelentkeztem, ilyen helyeken. Végül inkább a Balatonnál töltöttem a nyarat, ott annyit kérdeztek, hogy akarsz-e dolgozni, igen, vagy nem. Budapesten ugyanígy találtam munkát mindig, jelentkeztem valahová, felvettek, kész, meg se kérdezték, honnan jöttem, kinek a fia-borja vagyok, ez ilyen egri szokás.

2023. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Egerben ezt a torz lokálpatrióta stílust én is tapasztaltam.

Egyesek úgy csinálnak ott, mintha Szingapúrban laknának minimum, aztán munka nincs, a lakhatás drága, a közlekedés ótvar, a környék max elmegy, szórakozási lehetőség meg annyi, hogy kimész a Dobóra leboxolni a drogosokat.

2023. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szolovjov ***** válasza:
Én is szeretem Miskolcot, bár így repülőtér nélkül már keveset járok arra.
2023. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű helyen van. De vannak emberek akik nagyon lezüllesztik. Mikor villamosoztam nem egyszer tapasztaltam hogy problémásak arra. Volt mikor belém is kötöttek.

Pesten is nyilván megvan erre a lehetőség, de furcsa mód engem meg ott nem ért ekkora kellemetlenség.

2023. ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 elistvan ***** válasza:
8-as, a villamos csak egy közlekedési mód, igaz talán mióta a járatok számát radikálisan lecsökkentették mert veszteséges a miskolci helyi közlekedés, lehet hogy az még jár is valamilyen gyakorisággal a buszokhoz képest. Én is szeretem Miskolcot.
2023. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Off topic, de most a kérdés hatására annyira előtört belőlem a nosztalgia, hogy kértem egy nap szabit egyik péntekre, és az így szerzett hosszúhétvégénkre már le is foglaltuk a szállást az öcsémmel, megyünk barlangfürdőzni, kirándulni meg kocsmázni Miskolcra :D

(5-ös voltam)

2023. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!