Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Léteznek még vidéken akik még...

Léteznek még vidéken akik még mindig lovasszekérrel járnak?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, emlékszem gyerekkoromban Zala vármegyében Keszthely környékén előfordultak akik még mindig lovasszekérrel jöttek-mentek. Ritkán láttam, főleg öregek, szegények, romák. Van még mindig ilyen? Ha látsz merre laksz?

2023. ápr. 18. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen mifelénk Vas megyében van ilyen a régebbi öreg gazdálkodókból.
2023. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pár éve halt meg az utolsó mások csak hobbiból.
2023. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabolcsban, ha járok, nagyritkán még látni.
2023. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kék pancake ***** válasza:
35%

Magyarországon nem.

Manapság nincs sok értelme egyébként sem.

Lovat venni és tartani nem olcsó dolog, annyi pénzből már vehetsz valami működőképes használt autót és akkor esőben sem ázol meg ha menned kell valahova, meg parkolni is könnyebb, stb.

2023. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Bírom, hogy #1 még személyes példát is hoz, az #5 meg leírja, hogy Magyarországon nincs ilyen.
2023. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem rosszindulat. Nem hazudik, a fejében tényleg nem közlekednek Magyarországon lovasszekérrel hiszen az a múlt században létezett. Pénzt mernék tenni rá, hogy budapesti 🤔
2023. ápr. 19. 22:04
 8/9 kék pancake ***** válasza:
100%

Elvesztenéd a pénzt, mert én is zalai vagyok :)

Lehet, hogy néha, mondjuk havonta egyszer látni 1-1 ilyen szekeret kisebb falvakban, de ott se járnak vele napi szinten. Be a városba meg főleg nem mennek vele. Úgyhogy ezt nem nevezném egy általános közlekedési módnak.

Te is írtad, hogy gyerekkorodban láttad. Nem most.

2023. ápr. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs,Budapesten a nagykoruton szoktunk latni lovasszekeret. Igaz az a turista hordasara szakosodott.


Illetve riksat. Ami tkepp ember hajtotta kocsi: taxikent funkcional. Szerintem jondolog nagyon!

2023. máj. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!