Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom kötelezhet...

A szomszédom kötelezhet valahogy a kerítés elbontására?

Figyelt kérdés

Mi is és a szomszéd is az elmúlt 5 évben költöztünk be, a hely már adott volt.

Volt egy csomó fa az ő telkén + egy akácfa ami a két telek közti kerítésbe nőtt bele (valószínűleg magától, nem ültette senki)

Pár éve kivágott minden fát, kivéve azt ami a kerítésbe bele van nőve. Azt elvágta a kerítés tetejével egy vonalban, és azóta csodálkozik hogy mindig újrahajt.

A minap hallottuk az ablakunk alatt beszélgetni valakivel, hogy valamit tennie kellene ezzel.


A kérdésem hogy kényszeríthet arra hogy elbontsuk a kerítést? (Anélkül nem lehetne kiszedni a fát rendesen)

Mi nemrég pénzt és időt raktunk bele hogy lefedjük a mi oldalunkon a régi fém kerítést, hogy dekoratívabb legyen, mellesleg végig beültettem a tövét virágokkal (amik nem élnék túl a taposást és munkát), meg hát nyilván azért csináltunk belátásgátlós kerítést hogy a szomszéd ne lásson be. Meg a fán van madáretetőnk is.


Ha kitalálja hogy elbontaná a kerítést akkor megakadályozhatjuk valahogy?


2023. ápr. 24. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ jogilag kié a kerítés, ez meg van határozva minden telken. Ha az övé akkor azt csinál vele amit akar, ha a tiétek akkor viszont nem nyúlhat hozzá. Felénk a cím szerinti bejáratot tekintve a jobb oldali a miénk, a bal oldali a szomszédé, de ez lehez nálatok máshogy van, utána kell nézni.
2023. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Probáltál már vele szot érteni????
2023. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

Értem, köszi. Utánanézek, remélem a jobb oldali a miénk, az érintett.


#2

Nyilván. De itt az a kérdés, hogy KÖTELEZHET-e, nem pedig az hogy beszélgethetünk-e.

2023. ápr. 24. 10:09
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez a jobb/bal oldali kerítés-szabály már régen nem érvényes sehol!

Akinek a telkén van a kerítés, azé.

Ha az ö részén van, akkor elbonthatja a beleegyezésetek nélkül, ha a tiéteken, akkor semmi köze hozzá.

Arra nem kötelezhet, hogy a te kerítésedet lebontsd, kivéve, ha ez rá nézve valamiért veszélyt jelent, vagy a helyi rendelkezéseknek ellent mond, de ehhez valamiféle hivatalos határozat szükséges.

Érdemes az önkormányzaton utána nézni, nálatok milyen szabályok vannak érvényben, ez mindenhol saját hatáskörön belül van elöírva.

Amit mindenképpen megtehetsz, hogy a te telkedre felhúzol egy saját kerítést, akármilyen olcsó, stabil megoldás jó és erre teszed a meglévö burkolatot, a virágokat meg elvileg ki lehet szedni a munka idejére, utána pedig visszaültetni.

2023. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Általában a jobb oldali, igen.

Off: és miért vágott ki minden fát? 😢

2023. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Milyen kerítés az? Nem lehet csak szétszedni azt a kerítést, és a fa kivágás után visszatenni? Mint amikor csöveket fektetnek, akkor se hagyják úgy, hanem újraaszfaltoznak.
2023. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
El nem bonthatja, ha a tiéd az a rész. Meg kell beszélni a dolgot.. amúgy meg, ha már megcsináltad oda az új kerítést eszed nem volt kiszedni a fát belőle? Ahogy nőni fog szét fogja baccni az egészet… ha a szomszéd nem fog vele foglalkozni (minek is foglalkozzon a te kerítéseddel) akkor szépen növekedés közben szét fogja nyomni.
2023. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#4

Nem tudjuk közelebb rakni a házhoz már, így is kevés a helyünk.


#5

Nem tudom, mert egy városi t@h0, azért :( óriási gyönyörű dió és fenyő is ment a levesbe az akácoson kívül, a helyükre semmit nem ültetett :(


#6

Biztos vissza lehetne pótolni, de nem akarom hogy megbontsa, átmenetileg se.


#7

Mi szerettük azokat a fákat, eszünk ágában se volt bármelyiket is kiszedni.

2023. ápr. 24. 11:31
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

1 fáról van szó akkor miért többes számban írod? Az ő telkén lévő fákat szerethetted de neked meg ahhoz nincs közöd.

Isten ments, hogy nekem valaha is ekkora nyomni szomszédom legyen. Igazi panelból jött proli.

2023. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Mert több volt. Már csak egy van. De ezt írtam.

Mármint ő a panelproli? Hát ja, én se értem minek a kertes annak aki ennyire irtózik mindentől ami él. :( ráadásul nem is ért hozzá, a legtöbb fa amit “kivágott” hajt újra és most dzsindzsa van a helyén és értetlenkedik hogy miért. :DD

2023. ápr. 25. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!