Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A debreceniek hogy bírják...

A debreceniek hogy bírják azt, hogy egy olyan sivár környezetben kell élniük, mindentől távol?

Figyelt kérdés
Az Alföldön van, nincs se hegy, se folyó de még egy valamire való kiránduló hely se a közelben. Maga a város egyre inább betonsivataggá válik. Ráadásul az ország elmaradott keleti végében mindentől jó messzire van. Miért jó ott lakni?

2023. máj. 7. 23:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Úristen!

Te honnan érkeztél? A Holdról.

Nagymúltú cívis város, évszázadok óta kulturális központ. Számos híres magyar szülőhelye, vagy ott járt iskolába, az egyeteme az egyik legjobb az országban.

2023. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

A Nagyerdőről nem hallottál?

Nem jártál te Debrecenben, a műveltséged sekélyes.

Pótold. Van mit.

2023. máj. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Íme!

2023. máj. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

1-es, ezt egy másik Debrecennel kapcsolatos kérdés hozzászólójától vettem át, de jó példa arra mennyire szerették Debrecent a magyar kultúrális élet nagyjai:


"Nem akarok debreceni diák lenni."

(Móricz Zsigmond)


"A legkedvesebb élményem Debrecenről, mikor elmentem Debrecenből"

(Hofi Géza)


"Debrecen, a falu, Nagyvárad a város."

(Ady Endre)


"Debrecen a maga a sáros tanya."

(Arany János)


"Hogy lehet főváros az, ahol a Piac utcán az a felirat olvasható "tedd bé a kaput, mer' kimegy a gyesznyó""

(Petőfi Sándor)


2-es, hallottam sőt voltam is a Nagyerdőn, szépen lebetonozták a békás tó környékét, Stadiont és beton strandot, beton sétánnyal húztak fel rá, a megmaradt részén pedig ott bűzölög az egyre tejeszkedő Teva gyógyszergyár. És ha nem válik be a fideszmutyi Civaqua program akkor még ki is fog száradni éveken belül.

2023. máj. 8. 00:28
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Csak jelzem, a kérdező pár napja még közlekedés kategóriában szapulta Debrecent.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..


Korábbi években Nyíregyháza szapulására volt ráfüggve, aztán úgy néz ki rájött, hogy vannak más városok is.

2023. máj. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem Debrecenben élni (5 év egyetem). Neked nem tetszik míg másoknak meg tetszik. Az Alföldnek is meg van a maga szépsége. A te értékrended más mint az enyém. Ez nem jelenti azt hogy az egyikünké rossz a másikunké meg jó.


Hidd el lehet ott túrázni is, vannak ott szép helyek. A Nagyerdő nem csak a Békás tó és Loki stadion.

2023. máj. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5-ös ezt keményen benézted, de álmodozz még nekem miket szapultam mostanában.


6-os, hol lehet Debrecen környékén túrázni anélkül, hogy lássunk is valami tájat és ne süppedjünk bokáig a porba?

2023. máj. 8. 07:01
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
2023. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
Debrecen qrva jó hely!!!
2023. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
8-as ezek nem túra ösvények hanem az országúttól vagy valamilyen ipari létesítményektől, házaktól, tanyáktól pár méterre lévő szemétlerakásokkal telerakott földutak, ahol száraz időben szó szerint bokáig elsüllyedsz a porban, esőben pedig a sárban. Jó esetben megúszod, hogy ne harpjon s@ggbe egy kóbor kutya valamelyik közeli tanyáról. A látnivaló pedig 0 közeli élmény. A Zsuzsi vonatban is max az az élmény hogy vonatozol, a látnivaló 0-hoz közelít. A még meglévő kilátókra felmenni sincs sok értelme, mert jó esetben a fák tetejét látod közelről. A mesterséges tavak általában ki szoktak száradni legkésőbb nyár végére, de előtte se túl szép látvány mivel mindenféle nem odaillő növénnyel be van nőve a néhány centi magas vízfelszín. Szóval nem egy friss levegőjű hegyi túrát kell a belinkelt útvonalakra elképzelni.
2023. máj. 8. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!