Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lépcsőházban kérhet olyant...

Lépcsőházban kérhet olyant egy lakó egy kutyástól, hogy ne szálljon be a liftbe a kutyájával, amíg ő is bent van?

Figyelt kérdés

Nekem idáig természetes volt, hogy amikor jön a lift és kinyitom az ajtót és, ha benn áll más, megkérdezem azt, hogy beszállhatok-e kutyával (nem nagy, de nem is kicsi kutya). Ha nemet mond, akkor elengedem a liftet és megvárom a következőt. Vagy a földszinten, ha más lakó is várja a liftet, akkor megkérdezem, hogy mehetek-e a kutyámmal. Ha nemet mond, akkor előreengedem.


Viszont mondta valaki, aki amúgy halálosan fél a kutyáktól (mindenféle kutyától, kicsitől is, nagytól is), hogy ezt nem kéne egyáltalán csinálnom, hiszen ugyanolyan jogom van használni a liftet kutyával, mint másnak kutya nélkül, szálljak be kérdezés nélkül, aki fél az úgyis arrébb húzódik vagy figyelmeztet, hogy ne engedjem oda a kutyámat hozzá, de nem tilthatja meg a lift használatát, mert én is fizetek érte.


Ti mit gondoltok erről? Szólhat egy szomszéd a másiknak, hogy ne szálljon be a kutyával a liftbe?


2023. máj. 12. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jól csináltad eddig. Ne változtass!
2023. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz mint a KRESZ és az elsőbbségről való lemondás. Nem tilos előzékenynek lenni, nem a beszariság vagy meghunyászkodás kimutatása ez. Minek kiprovokálni egy konfliktushelyzetet, mikor a következő fordulóval úgyis jön az üres lift (?), közben az ország amúgy is tele van síkideg, robbanásig stresszelt szerencsétlenekkel, akiknek egy kis szikra kell csak.
2023. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Sosem láttam, hogy ezt megkérdezné bárki is. Ha lenne kutyám, én se kérdezném meg.
2023. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező megtenned, ebben igaza van, viszont szerintem klassz, hogy előre megkérdezed. Lehet valaki allergiás a kutyákra vagy fél tőlük, az a plusz fél perc várakozás meg kb semmi.
2023. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, teljesen jó, ahogyan csinálod.

A kutyásoknak el kell fogadniuk, nem mindenki van oda a kutyákért.

Te megadod a lehetőséget, hogy döntsenek.

Nekem nj-m van. Jó pár lakó maga ajánlja fel, menjünk együtt a liftben, mert legalább megsimogathatja addig a kutyámat. Viszont tudom ki az, aki tart a kutyámtól. Nekik felajánlom, menjenek előbb. Van, amikor nem élnek vele.

2023. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint kutyafóbiás, el nem várnám de hihetetlenül jól esne egy ilyen gesztus. Fel tudja dobni az ember napját, már csak ezért is tarts meg ezt a kedves szokást.
2023. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon figyelmes tőled, én örülök, hogy vannak ilyen emberek.
2023. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon rendes dolog tőled és én is hasonlóképpen csinálnám.
2023. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor beköltöztünk az új lakásba, több kutyás is megkérdezte ugyanazt (mivel még nem ismertük egymást) Semmi gondunk nincs velük, a legtöbb kutya már "ismerősként" örül.
2023. máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
En mindenki melle be tudok szallni a kutyanmal. Amerikai stafford. Jol szocializalt,jutfalattal tsnitottam,h nem ugral emberekre. Siman beszallok etelfutar melle.
2023. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!