Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Fonyódon az élet?

Baltaarcúu kérdése:

Milyen Fonyódon az élet?

Figyelt kérdés

Szezonban/szezonon kívül milyen ott élni?Munkalehetőségek,emberek?

Ott is sok sunyi suttyó van,mint Budapesten?



2023. máj. 21. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Fonyód szerintem egy sokkal jobb hely mint Budapest (igaz annyi lehetőség közel sincs) főleg munka stb szempontból, de ha kifogod k..va jó hely. Nagyon nagy negatívum hogy télen halál van kb..nyáron zajlik az élet teljesen jó , csak egyszerűen nevetségesen drága minden..ha nem élsz ott, és nem tudod még a helyeket ahol úgy aránylag olcsóbb..hát igen csak szopó van.


Van olyan étterem (és elég gyakori) hogy mondjuk 3 személlyel egy kajára el durran 40-50 ezer. Viszont Budapest sem olcsó hely ha ezt nézzük. Szép Fonyód meg minden de én ide nem koltoznék.

2023. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Szezonban nem nagy szám a hely ahhoz, hogy kegyetlen nagy tömeg legyen, így szerintem élhető marad. Nyilván sokan vannak, hiszen üdülőövezet. Főleg a vásárnapokon (legnagyobb attrakciója a városnak). De élhető marad még ekkor is szerintem (egy fővárosi csúcsforgalomhoz képest mindenképp). Kikötőnél összpontosul szinte minden. Pl itt van a fő strand is (ami az egyetlen fizetős partszakasz), vonatállomás, üzletek nagy többsége, így az a rész elég forgalmas.

De ezen kívül kellemes. Nagyon jól közlekedhető bicajjal is a lenti rész, de a hegyek is be vannak települve. Autóval is jól közlekedhető, jelenleg csak a kikötő közelében van fizetős rész.

Nyáron amúgy B.lelle a bulihely, ott van a legtöbb turistaszórakoztató hely, pl vidámpark, cirkusz stb.


Bevásárlási lehetőségnek van egy spar, lidl, rossmann, illetve a vásár ugye. A közelben Bogláron van euronics, tesco, ecofamily, dm. Szóval igazándiból a hétköznapi dolgokag be lehet szerezni normális áron.


Szezonális munkák nyilván vannak, ilyen csicskagyász prolituristákat lehet kiszolgálni.

Szezonon kívül nagyon csendes. Munka az nem igazán van. Tipikus kisvárosként működik. Idősebb ismerőseink vannak, ők a külföldön dolgozó gyerekeiktől kapnak kiegészítő pénzt a nyugdíj mellé 😅😅 úgyhogy nem vagyok tisztában a foglalkoztatókkal igazán, nem kerültek szóba.

Bogláron van egy vonalkódleolvasókat gyártó üzem, és egy fagyasztott hal csomagoló üzem/nagyker. Ezekről tudok igazán, de biztos lehetne még említeni pér helyet, csak nem jut eszembe/nem ismerem. Nyugati irányba pedig még nagyobb a pangás. B.fenyves és b.máriafürdő totál halál, ott még ennyi sincs.


A közlekedés egész jó amúgy. Vonat és autópálya megy a főváros irányába, illetve vonat és egy (jelenleg) jól karbantartott alsóbbrendű út megy a megyeszékhelyre, Kaposvárra. Szóval ezeken a vonalakon azért lehet nézelődni, hátha van elfogadható távolságban munkalehetőség számodra.


Nekünk nyaralónk van Bogláron. Ott normális internet/tv szolgáltató nincsen. Mobilnetet használunk és mindigTV-t.


Sunyi suttyúk mellett ezek a környékek tele vannak buta, alacsonyan képzett emberekkel is (munkalehetőség nincs is értelmes emberek számára, a fiatalok elvándorolnak) az iskolák itt nyilván turizmusra mennek rá, ami hírhedten a hülyék gyülekezőhelye, akiket nem vesznek fel más, értelmesebb sulikba... a jobb képességű gyerekeket mind elküldik Kaposvárra koliba, vagy más távoli jobb nevű iskolákba, és már soha nem térnek vissza. A turizmusosok sem maradnak, hiszen 2,5-3 hónapból nem lehet megélni... mindenki megy nyugatra, amilyen gyorsan csak tud. A háttérfalvak pedig nagyon kezdenek elcigányosodni, aminek a jövőben érezhető hatása lesz. A partközelben viszont nincsenek még, ez fehér övezet szerencsére.


Ami viszont megfizethetetlen, hogy Fonyódról a legszebb a panoráma a Badacsony látképével. Minden évben áthajókázunk és megmásszuk. A legjobb túra az országban.

2023. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Környékbeli vagyok, egy családtagom fonyódi.

Elég drága hely, ahhoz képest, hogy átlagos kisváros. Ok, Balatonpart, de egyáltalán nem egy hatalmas szám. Persze nagyon szép, de szezonon kívül elég kihalt. Ha munkalehetőség alatt ilyen gyárakat értesz, azt lehet találni a környéken, de meggazdagodni nem lehet belőle nyilván. Szóval ez nagyban függ a végzettségtől, hiszen pl. védőnőre, klíma szerelőre itt is szükség van.

2023. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szezonban tömeg van, télen viszont játszva találsz magadnak akármilyen kis padlásszobát, szolid áron!


A Balcsiban fürdést pedig nagyszerűen helyettesíti Csiszta gyógyfürdő.

2023. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy írták már, nyáron megtelik élettel, de októbertől lenyugszik. A belvárosban viszont télen is van azért élet. Téli programok is vannak (Tök jó nap, Kolbászfesztivál). Én mondjuk szeretem a nyugis helyeket, ezért szeretek itt élni.


Munkalehetőség ha nem is a városban, de a környéken, pl Bogláron, Lellén biztos van.


Az árak nyilván balatoniak, de a Spárban vagy a Lidlben ugyanannyi minden itt is.


Éttermek általában 15 óráig vannak nyitva szezonon kívül, ezért vacsorát rendelni, vagy beülni nehézkes.


De azért ezt a néhány negatívumot felülmúlja, hogy munka után le tudsz menni a vízparta, biciklizni, futni vagy csak simán nézelődni.

2023. szept. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!