Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak itt Userek akik külföld...

Vannak itt Userek akik külföldre mentek es utanna vissza vagytak / kellett költözniük Magyarorszagra?

Figyelt kérdés

Kb 14 eve elek külföldön. Elösször egyetemre mentem Nemet o.-ban aztan Ausztria, Becsben telepedtem le. Itt elek 6 eve kb.


Amikor csak tehettem haza jartam. Most van egy 17 honapos kislanyom es a parommal ugy nez ki szetmegyünk (az most nem tema miert..)


Haza vagyom regota, hianyzik Budapest a szuleim az ottani elet a pezsges a hangulat.


Amikor itt elmesem ezt a Becsi barataimnak mind lehülyeznek miert megyek el Becsbol.

A tamogatasok itt sokkal jobbak hogyha egyedul elo anyuka leszek pl.


Az anyagiak most nem szamitanak igazan, mert jo szakmam van es Pesten ott lennenek a szuleim akik anyagilag is es idoben is tudnak segiteni a gyerekkel. Nembeszelve rola hogy a gyerek apukajanak tartasi dijat is kell fizetnie.


Az erdekelne engem:


Van itt aki haza koltozott ha igen miert es jo dontes volt?



2023. ápr. 27. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Költözz haza egy-két hónapra és meglátod, hogy szeretnél-e maradni.
2023. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi hazaköltöztünk, igaz, csak e év után. Jó döntés volt. Nem azért, mert itthon annyival jobb, hanem mert ez az otthonunk, és ez minden egyéb szempontot elhomályosított.

Rengeteg ismerősöm van, akik x év külföld után hazajöttek. Se azok nem értenek meg minket, akik kint maradtak, se azok, akik soha nem mentek el. Nem is kell. Mi értjük egymást, másnak meg nem kell mindent megmagyarázni.

2023. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem rokonom van, aki külföldre költözött és honvágya van, Svédországban él a most már felnőtt gyerekével (akkor a gyerek még kicsi volt, amikor kimentek), de nem tudná itthon ugyanazt az életszínvonalat biztosítani, amit a svédeknél elért, emiatt nem jönnek haza.
2023. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Pont a lényeg maradt ki, 3 év után jöttünk haza. :)
2023. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Még mindig 2-es, bocsi. :)

Csak hogy lásd, mennyire nem ritka: az ötödikes lányomék azt hiszem, 22-en vannak asz osztályban, és vele együtt 3 olyan gyerek van ott, aki korábban külföldön járt iskolába, de hazajöttek. A fiaméknál egy ilyen gyerekről tudok rajta kívül, de ők ráadásul hozzánk közel laktak kint is (akkor még nem ismertük egymást, véletlen). Járok egy női körbe, nyolcan vagyunk, ebből hárman éltünk korábban évekig külföldön (mondjuk a másik kettő gyerekszülés előtt hazajött). Most lesz osztálytalálkozóm, ott kíváncsi vagyok az arányokra, de kapásból tudok pár hazaköltözöttet felsorolni így is.

Nagyon gyakori dolog ez.

2023. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Az az igazsag, hogy az en hazam, ami utan honvagyam volt, nem letezik. Egyszeruen nem lehet ezt a primitiv gusztustalan diktaturat nem figyelembe venni. Hiaba elhetnek a hegyoldalban jol, kizart.
2023. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Az én egykori osztályaimból (általános és középiskola is), akiről tudom, hogy külföldre ment, nem jött haza, többen külföldre is házasodtak. Volt kollégák közül van, aki külföldön maradt tartósan, van, aki hazajött, okokat nem tudok, rokonok közül van egy nem tudom hanyad ági unokatesóm, aki hazajött, de ő sose volt valami jó képességű az iskolában sem, érettségin is bukott. Aki kint maradt, az vagy a jég hátán is megél típus, vagy jó tanuló volt, és kint jobb karriert futott be, jobban elismerik, megbecsülik a tudását, mint amire itthon bármikor lehetősége lett volna. Egy nagynéném ideiglenesen volt külföldön, mikor már a gyerekei felnőttek, szegénységben, egyedül nevelte fel a fiait, és így akart nekik segíteni, ő már csak nyugdíjasnak jött haza, mert itt van a család, meg ápolta az egyik testvérét, aki rákos volt, abban is halt meg. Én nem látom azt, hogy olyan gyakori lenne, hogy visszajönnek. A jelenlegi munkahelyemről tavaly mentek külföldre többen is, van, aki egyébként azóta is hozzánk dolgozik be távmunkában, közben tanulja a nyelvet, és kint is tervez maradni, van, aki tanulni ment ki.
2023. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
48%
Én kint éltem Angliába retek fs volt csak Magyarország 🇭🇺 ( stop gyurcsány stop orbán)
2023. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!