Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vajon Győr az elmúlt pár...

Vajon Győr az elmúlt pár évben az alkalmatlan városvezetés vagy pedig a beköltöző nógrádi, szabolcsi, ukrán, mongol vendégmunkások miatt lett kevésbé élhető, közbiztonságilag gyenge, normális munkahelyeket alig kínáló iparváros?

Figyelt kérdés

2023. jún. 10. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Komolyan ilyen pocsék lenne ott (is!) a helyzet?!


Mostanában gondolkoztunk kettesben a költözésről (nyugatra, mert itt keleten már mindenki csak nevetséges alamizsnáért rendelne festést/glettelést és burkolást és a párom fizetése is elszomorító), de ha ott sem túl rózsás a helyzet...


Mi marad? Tényleg csak Sopron és Budapest?!

2023. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Sosem éltem Győrben, fogalmam nincs:)
2023. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Első, ezt én is megerősíthetem amit a kérdező ír, ilyenné vált a város sajnos. Ide ne költözzetek, én is készülök elmenni innen, valóban többségében csak gyári melók vannak gyenge fizetéssel vagy el lehet esetleg menni boltba még kevesebbért, mindehhez horror albérletárak párosulnak. Akinek valamiért a külföld nem működik vagy nem jön össze csak Bp és környéke ami értelmezhető, sajnos.
2023. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Győr? unalmas város tele prolikkal és méregdrága albérletekkel a munka meg a gyári biorobot 3 műszakban nettó 250ért havonta
2023. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Az egész ország ilyen. Szerinted miért lehet egy ilyen suttyó haveri társaság az ország élén? Nem tudunk.kitermelni magunkból még értelmes politikust se. Itt mindenki hülye.
2023. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
1es ne viccelj már hogy burkolókent panaszkodsz, mikor a legnagyobb hiányszakma évek óta.
2023. jún. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
A városvezetés teljesen alkalmatlan.
2023. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

Ha félreolvasod hatos, amit a másik ír, légy szíves magadat hibáztasd - ha már mindenáron kötelező hibáztatni valakit.


De akkor újra, remélem így már mindenki tisztában lesz az elszomorító, nulla és a kevés között fizetni hajlandó (de azért szép munkát elváró) emberek miatt kialakult keleti helyzettel:


"Itt keleten már mindenki csak nevetséges alamizsnáért rendelne festést/glettelést és burkolást."


Párom szintén elszomorítóan "magas" fizetéséről nem is szólva. És nem, a többi hely sem kínált nettóban semmivel sem többet!


Fogadjátok el a helyzetet, nem kell pontozni a sajnálatos valóságot.


Megrendelő munkát szeretne, minél tökéletesebbet, fizetni már lassan egyik se. Így csak a káposzta marad meg, a kecske azonban nem lakik jól!


Ez a helyzet lett - legalábbis felénk. Nem lepontozni való, ha majdnem minden épkézláb (nem horror áron holmi elnagyolt, hanem szép, precíz munkát nyújtó) ismerősöm már Sopronban és a fővárosban van.


Egyről tudok csak, aki Olaszország/Bergamo, de ő már régen kint van, és ha hallanátok tőle, hogy ott is hány jó hely, hány étterem zár be folyamatosan, hány munkahely szűnik meg...


Jézus segíts - mi lesz még itt...

2023. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Ne haragudj de aki burkolóként nem találja meg a számítását ebben az országban, az kifejezetten okolja saját magát. Olyan szinten nincs burkoló hogy hihetetlen, és bármennyit elkérhetnek a jó szakemberek. Saját tapasztalatom, hogy vagy eltűnnek vagy bolondok vagy nem érnek rá majd csak jövőre vagy olyan árat kérnek a heti munkájukért amit én hónapok alatt keresek meg pedig teljesen jó a fizum. És másoktól is ugyanezt hallom. Egy aranybánya ez az ország a jó burkolóknak. Aki ezzel nem tud élni,hát senki se tökéletes, de igyekezzen valtoztatni mert csak magának árt.
2023. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez az alábbi amit a média (és a "szájról-szájra") állít, valami egészen más pedig - maga a rideg valóság.


"Olyan szinten nincs burkoló hogy hihetetlen, és bármennyit elkérhetnek a jó szakemberek."


Egy-két éve még lehet valóban így volt, bolond lenne aki ezt tagadná, de mára ott tartunk, hogy:


1. Nem az első eset mikor nekem és egy rokonomnak (igaz ő már kezd kiöregedni a szakmából, de ez nem számít) 3000 meg 4000 forintokat per négyzetméter ajánlottak fel az én árajánlatom helyett.


Igen, 3 és 4 eFt! Nem 7000 meg 10.000, ahogy a média és a közszájon forgó információk szerint van (lenne), vagy a netes honlapokon feltüntetett árak alapján, hanem ezeknek csupán a töredékét lennének hajlandóak kifizetni. Miközben a referenciamunkáim nem egy ilyen háromezres kezdő szintjén vannak. Néhány éve természetesen még nem így volt.


Glettelésért, festésért pedig PLÁNE nem szeretnének fizetni (legfeljebb a nulla és a nagyon kevés között). 2023-as aktív tapasztalat.

Így hiába maradna meg a káposzta, a kecske nem fog jól lakni soha...


2. A média (plusz a szokásos: "szomszéd Pesta bácsi montta" közbeszédek) szerint senki nem dolgozik mára 20.000 forint per nap alatt (nyilván napi bejelentővel, nem fixen/elvárhatóan bejelentve).


Blődség a négyzeten. Amely építkezéseken dolgoztam, egy csomó szakember (nem segéd, szakember) legjobb ajánlat szerint is 15 eFt-ért dolgozott - per nap! Értelemszerűen nem a munkaadó/főni, hanem az alatta dolgozó ácsok, illetve előtte a kőművesek.


Senkit nem érdekel, hogy a TV, vagy a szájról-szájra szerint ki mit mond. A valóság a lényeg egyedül, az pedig (mára) nem rózsás.

Nagyon-nagyon különböző lett a közbeszédtől - sajnos!


Persze "20.000 alatt már a kisebbség sem megy el dolgozni", ugye?...

2023. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!