Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bunkóság este 11-kor főzni...

Bunkóság este 11-kor főzni kollégiumban, ha egyben van a konyha meg a hálószoba?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 15:33
A kérdező szavazást indított:
Igen, ki főz 11-kor?
Akkor nem, ha a másik is éjjeli bagoly
Ez egy kollégium, itt éjjel van élet
Illik megkérdezni a másikat
41 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másikkal meg van beszélve és ő is fent van akkor nem, egyébként igen.

Nemcsak a zaj miatt hanem tömény kajaszag, lehet az ébreszti fel a másikat stb.

2023. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, attól függ: ha akkor érsz rá és a szobatársad beleegyezett, akkor nem. Egyébként az.
2023. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a minimum, hogy (amennyire lehet) előre megkérdezed a többieket/a másikat erről és csak utána állsz neki, igenlő válasz után.

Ha úgy kezdesz el főzni, hogy nem is kérdezel rá ilyen időpontban, főleg, ha másnap munka, vagy egyetem, illetve (rosszabb esetben), hogy alszik/alszanak, az már bunkóság.

2023. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, egy egyszer- 10 perces, nem büdös kaja elkészítése szerintem nem kellene, hogy az legyen, biztos oka van annak, hogy akkor főzöl, most enni csak kell. A heti menüt előre lefőzni viszont már az szerintem.

Beszélj a szobatársaiddal, hogy neked ilyen meg olyan elfoglaltságaid vannak, mi legyen. Mi a lakótársammal (szintén kicsi a hely, és mindkettőnk szobája a konyhára nyílik) úgy oldottuk ezt meg, hogy mivel ő nagyon felületesen alszik, én éjjeli órákban már csak ilyen szendvicset, vagy ilyesmit készítek el, de főzni nem állok neki, illetve ha ettem, akkor reggel mosogatok majd el (vagy ő, ha ő előbb kel). Ő bármikor főzhet, mert én ha álmos vagyok, alszom, néha még az ébresztőre se kelek fel, ha meg felébredek arra éjszakás után vasárnap délelőtt, hogy ő épp ebédet főz, akkor nyugtázom, hogy ennek ugyanolyan otthonos, barátságos hangja van, mint mikor édesanyám főzte vasárnap reggel az ebédet, átfordulok a másik oldalamra, és alszok vissza. Cserébe viszont van a héten két nap kijelölve pár óra, amíg ő egyszerűen átengedi nekem a konyhát, hogy el tudjam készíteni a kajáimat a következő pár napra. Sajnos allergiás vagyok két dologra, és így abszolút nem opció, hogy majd hazafelé veszek valamit, vagy házhoz rendelek dolgokat, muszáj, hogy én készítsem magamnak a kajáim.

A kajakészítést-dobozolást egyébként akkor is ajánlom, ha nincs ilyen problémád, egyrészt egészségesebb, amit magadnak főzöl, másrészt a saját ízlésed szerint van fűszerezve, harmadrészt eszméletlen sokat lehet ezzel spórolni, mint időt, mint pénzt. Mert ott van, kiveszed, felmelegíted, megeszed, nem kell minden nap 10-20 perceket állni a konyhában, hiszen egyszer már lefőztél fél óra alatt 4 adagnyi ételt, meg mindig vihetsz magaddal ebédet egyetemre vagy munkába, és nem az van, hogy kényszerből kifizetsz 1-2-3 ezreket egyetlen étkezésre, mert hát éhes vagy.

2023. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lakótársam is éjfélkor áll neki főzni, baromira idegesítő, mert senkit nem kérdez meg róla, cserébe arra ébredek, hogy serceg az olaj/süti a csirkét, amitől csirkeszag van, arról nem beszélve, hogy - amennyiben mosogat - még a víz zúgását is hallani. A szobám a konyha mellett van és felkelek rá, visszaaludni pedig nehezen tudok. Egyszóval: kérdezz rá, mert bosszantó tud lenni...
2023. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, marcsak azert is, mert a zaj es szag ( es az elszivo is zajos plusz szagos) az a folyosorol a tobbi szobaba is bemegy.
2023. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem ő a szobatársam és a főzőfülke a hálóban van.
2023. jún. 11. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj vele. Szerintem egy pici előkészületet (mondjuk csinálsz egy zacskós levest extrázva, vagy melegítesz valamit, vagy egy tényleg nagyon egyszerú kaját, pl. tésztát főzöl és kész szószt teszel rá) el kellene fogadjon, hiszen te is ott laksz, és enni kell. De azt, hogy mikor főzöl bonyolultabb, szagosabb kajákat, vagy mikor főzöl időigényesen, azt meg kellene vele beszélni.
2023. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!