Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit hiányoltok egy kollégiumi...

Mit hiányoltok egy kollégiumi szobából?

Figyelt kérdés
A legjobb barátom egyetemre meg, így szeptembertől egyetemi koleszba fog költözni. Eddig a gimi alatt is kolis volt ,viszont nagyon szerette mert nem tartotta egyáltalán otthonosnak és nagyon nehezen szokott át a tanulásra ,hiszen nem érezte jól magát. Az egyetem megokását segítendően szeretnék neki venni pár dolgot amitől jobban érezheti magát ,viszont én eddig nem voltam soha se koleszos ,így ezt nem érezhetem át és ebben szeretnék segítséget kérni.

2019. jún. 7. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A dekorral az a baj, hogy itthon nem úgy működik mint az amerikai filmekben. A legtöbb helyen egy posztert sem tehetsz fel.

Router nagyon hasznos, fali csatlakozó szokott lenni csak, esetleg eduroam de annak a jelerősségével semmit nem érsz. Éjjeliszekrény, cipőspolc, fürdőbe kosaras tároló és egyéb kisbútorok hasznosak szoktak lenni. Ha esetleg van erkély oda kempingszék, kisasztal ami mellé kilehet ülni tanulni-iszogatni.

Ágy mellé szőnyeg, mintás ágyneműhuzat. Fényfüzért-ledet celuxal is lehet akár rögzíteni.

2019. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah még valami, vízforraló. Ha nincs a szobának főzőfülkéje hasznos ha nem kell mindig a konyhába kimászkálni.
2019. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez kolitól függ, nem mindenhol ugyanazok a szabályok. Voltam olyanba, ahol hűtőt és mikrüt nem lehetett bevinni (legtöbb ilyen), de volt, ahol ezek is voltak. A hely sem mindenhol ugyanaz
2019. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak a privát szféra hiányzott néhány koleszból, mondjuk én már nyugaton vagyok, itt van egyágyas szoba is, kiharcoltam egyet magamnak :) nekem egy föggöny vagy paraván sokat emelt volna a hangulatomon, de nem tudom, olyat szabade egyáltlán bevinni
2019. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :D nagyon sokat segítettek.
2019. jún. 8. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az ágytakaró, ledfüzér, személyes fényképek, függöny, növények tették otthonosabbá. Illatos gyertyát is kaptam, annak is örültem, de meggyújtani nem szabad sajnos. Illóolajok praktikusabbak ilyen szempontból, de ehhez azért az is kell, hogy a szobatársak is tolerálják.

Nálunk a szőnyeg például nem praktikus, mert nagyon kicsi a hely, és a porszívózás is macerás, de van ahol az is jól jön.

2019. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Polc, szekrény, bármilyen bútor, ahol/amiben tárolni lehet a cuccaimat, könyveimet. A szobánkban egy ágya, egy asztala és egy ruhásszekrénye van mindenkinek, a könyvek, füzetek, egyéb cuccok tárolása nem megoldott. Ha az ember az asztalon tartja őket, akkor nem fér oda normalisan. Ezen kívül egy mini konyha jól jön, pl egy kis lábos, serpenyő, pohár, tányér, evőeszközök, vízforraló, hogy ne kelljen állandóan boltba rohangálni, ha enne valamit az ember, hanem össze tudjon dobni egy zacskós levest vagy hasonlót. A falon nekem ledes fényfüzérek vannak (pepcoban pár száz forint) és egy naptár.
2019. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!