Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan követel pénzt az alsó...

Jogosan követel pénzt az alsó szomszédom? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Valami baja volt a mosógépemnek és eláztatta a fürdőszobát, beázott az alsó szomszédom. Ez kb 1 hónapja volt és a biztosító nagyon keveset fizetett . Tőlem követeli hogy fizessem ki az újrafestést mert hámlik a festés és valami vezetéke is tönkrement a falban amit egy vagyon kicserélni, és ezt tőlem várja el.

Én ezt nem fogom kifizetni mert nem az én dolgom és nem tehetek róla.

Mit tehetek ellene?



2023. jún. 12. 19:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Igen jogosan.


Addig jó amig tőled kéri, és nbem az ő biztosítója perel be téged. Mert akkor inged gatyád rá fog menni+ még a perktg is a tied lesz.

2023. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Igazi Magyar vagy te is! Le sem tudnád tagadni.
2023. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Te okoztad a kárt, persze hogy jogos.
2023. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

A biztosito méri fel a kárt es fizet valamennyit. Pont. Erre vannak a lakasbiztositások.

Mivel az eláztatásrol nem is tehetsz. Az ilyenek veletlen balesetek.

2023. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
De, tehetsz róla. Térítsd meg a kárát.
2023. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A biztosító 30 ezret fizetett. Ő pedig 250 ezres ajánlatot kapott hogy újra vezetékeljék a fürdőszobát. Akármit tesz én ezt nem fizetem ki. Ha annyira akarja csinálja meg magának mi közöm van hozzá? Minden panelban van beázás, nem az én dolgom kifizetni.
2023. jún. 12. 19:26
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A biztosito amit felbecsult az a jogszerinti kármérték es nem több.
2023. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Jogosan kéri a pénzt, hát a te mosógéped okozta a kárt. A biztosítóddal vagy meccseld le a dolgot (tudnak egyáltalán arról, hogy a szomszédnál milyen károkat okozott a mosógéped?), vagy kösd össze őket. Vagy nyúlj a zsebedbe és fizesd ki, de azért előtte beszélj egy szakemberrel, hogy tényleg miattad ilyen-e a fal.
2023. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk nincsen áram neki a fürdőszobában, és tényleg akkora paraszt hogy inkább ül a sötétbe és engem zaklat mint hogy megcsináltassa?
2023. jún. 12. 19:29
 10/20 anonim válasza:
92%
Kérj véleményt egy ügyvédtől az a biztos.
2023. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!