Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lecsonkolhatja-e a szomszedom...

Pista56 kérdése:

Lecsonkolhatja-e a szomszedom a kertjebe atnyulo diofamat a telekhatar vonalaban? A fa s keritestol kb.2meterre van, igy a fa majdnem felet levagta, a leeso agakat atdobta hozzam, torve novenyeket, kerti butorokat. Tehette ezt jogosan?

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, levághatja a hozzá átnyúló ágakat. Minden további nélkül. Perelni sem tudsz, mert ez évtizedek óta törvényben van.
2017. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A csonkolás jogos, a rongálás nem.
2017. nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Levághatja, joga van hozzá. A szemét átdobálása más kérdés, az csak irdatlan nagy taplóság
2017. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
eleve nem ültethetsz zárt kertben 4 méterre fát a kerítéstől
2017. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Ott kezdődik a dolog hogy nem kellett volna telekhatárra akkora fát ültetni (dió) ami át fog nyúlni! 2 méter az semmi! Mekkora lesz egy diófa? Simán eléri a 10 méteres korona átmérőt és keveset írtam. Aztán ott folytatódik ,hogy neked kellett volna levágni az ágat mikor kezd átnőni kérés és felszólítás nélkül.Vagy ha úgy vetted már a telket akkor első adandó alkalommal. Ezt mind nem tetted meg, szóval a szomszédnak jogosan lett elege a birtokháborításodból és hogy te fád levelét szemetjét kell söpörgetnie és árnyékot vessen a kertjére. .
2017. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos jogosan vágta vissza a fát. De örülj neki, hogy csak ennyi történt, nálunk még azért is puffognak, hogy a fáinkról a szél átfújja a leveleket a kerítésen... Nem véletlenül tartjuk a fákat, a telkünk alacsonyabban van, mint a mellette lévő út, amit a szomszédok kocsibeállónak használnak. A lomb legalább nyáron felfogja a felvert port, és a kipufogó gázok egy részét. Próbáltunk örökzöldet ültetni, de az nem maradt meg, csak ezek a lombosok, amik nem nőnek túl a kerítésünkön. Úgy látszik, ez a divat, a kertes házban sem lehet levél, főleg a szomszédé. Gondolom a szomszéd nem is szólt előtte az átlógó ágakért, hanem egyből igazságot tett. Ősi magyar szokás sajnos.
2017. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igy vettem a kertet5 eve.Eddig nem volt gond.A rongalas viszont nagyon rosszul esett,eddig jo volt a viszonyunk.Koszi a valaszokat!
2017. nov. 1. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Jogos!

Ültetési távolságok telekhatártól:

-bokor 1m

-kis lombozatú fa 2m

-nagy lombozatú fa 3.5m minimum!

2017. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó volt a viszony??? Úgy gondoltad csak! Jó viszonyban szól a szomszéd, hogy figyelj, nekem ez probléma, hogy átlógnak az ágak, le fogom vágni! Nyilván nem kér engedélyt, bár én még azt is megtenném. Átdobálni meg végképp nem, pláne úgy, hogy azzal kárt okozok. Ez nem jó viszony! :D Ez sosem lehetett az! Ez mérhetetlen bunkóság és erős indulatok vezérelték. Itt harag van, egyértelműen!

Jó viszonyban miután mondja a szomszéd, hogy leakarja vágni az ágat, mert neki gondot okoz, erre azt kérdezném, hogy mikor akarod csinálni, segítek?! :D Ez a jó viszony! Én nem tudom, hogy az ilyen és ehhez hasonló történetek hol születnek, sok történet van itt területvitától kezdve, a fa átnyúláson át, a mérhetetlen gondot okozó lehulló lombig, de hogy ennyi normálatlan ember hogy termelődött ki, azt egyszerűen nem értem, feltételezem ott, ahol családi házas környék ellenére is egymás seggében vannak a lakók, pár 100m2-es telken, amit én inkább udvarnak neveznék. Idén kb. 800L (literben tudom, mert tudom mekkora a zsák) levelet szedtem össze, ami a szomszéd fájáról jött. S akkor mi van? Tőlem is esett át hozzá, plusz csak Ő takarítja s tartja rendben azt a szolgalmi utat, ami hozzám vezet, egyedül hozzám, Ő nem közlekedik rajta.


Felvázolom, hogy hol kezdődik a szomszéddal a jó viszony. Az egyik szomszédhoz átlóg a kajszifám, nem kevés gyümölccsel, még rossz évben is. Ő az alsó ágakról leszokott szedni pár szemet, annyit, amennyit megeszik, a többit én szedem le, kapu nyílik tőlem az Ő telkére. Ha átmegyek leszedni, szedek még egy tállal és odaadom. A másik szomszédhoz 6 szilvafa is átnyúlik, neki nem kell a gyümölcs, szintén kapu nyílik tőlem az Ő telkére, érési időszakban 2 naponta átjárok összeszedni, sőt van jó pár nem nevelt szilvafa a telkén, aminek gyümölcsét szintén én szedem, mert neki nem kell. Ez a jó szomszéd!!! Cserébe, ha valami nyűgje van, bármilyen műszaki vagy villamos probléma azonnal megyek, ha kell valami, akár 1 tojás, kevés liszt stb. adok, (később visszaadja), ha fát kell vágni, megyek, segítek, akár viszem is a gépet, én is vágom, ha nálam van favágás/hordás, jön Ő. Ez a jó szomszéd! :) Nem tudnám elképzelni, hogy így élek! A szomszédokkal végül is egy közösségben élünk, beszélgetünk egymással, segítünk egymásnak, ez a szomszéd. Ha nem így van akkor az nem szomszéd, hanem "ezek a hülyék itt mellettem".

2017. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Meeecsodaaaaa?????!!!!! Ááátlóg a kajszid a MAGÁNTERÜLETRE??? Meg a szilvád, amit ráadásul még nem is szeret a szomszéd? Nincs JOGOD áthullajtani a szilvát a szomszéd kertjébe, de még a szolgalmi útjára sem. S ha már nem tudod MINDEN egyes lehullott leveledet naponta összegyüjteni, köteles vagy fényáteresztő szélzáró plexi kerítést építeni a gyümölcsfád és a szomszéd telke közé, amely a lombkorona fölé nyúlik minimum! Az én váram, az én házam! Nem tudtad?

Hogy segíteni a szomszédnak? Legfeljebb csere alapon, arányosan, nehogy kihasználjanak! Kisnaptárba felírva, mikor, mit csináltál neki ingyen, hogy amikor legközelebb már harmadszorra kéri el a nagylétrád, nehogy odaadd, inkább tagadd le, hisz ő is csak kétszer adta kölcsön a fűnyírót! Önzetlen vagy?-lúzer vagy! Nem állsz neki ordibálni vele, mert vasárnap fát hasogat az udvaron?-nem állsz ki magadért! Ingyen elviszed boltba, mert szerelőnél van a kocsija?- vesztes alkat!

A sikeres ember nem ad, és nem kér! A maga útján jár!


Úgy kell a marhájának, miért nem 3.5 méterre -egy cm-rel se kevesebbre, de többre sem- ültette azt a rohadt diófáját!

2017. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!