Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lenne jó megoldás arra a...

Mi lenne jó megoldás arra a problémára, hogy sok városban nincs elegendő parkolóhely?

Figyelt kérdés
A lakónegyedek környékén. Az öltönyös okoskodók látszólag nem látnak megoldást.
2023. jún. 19. 06:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Válasszuk szét:

1. A belvárosokat tömegközlekedéssel kéne megközelíteni


2. A lakótelepeken parkolóházakat, mélygarázsokat kéne építeni. Tőlünk nyugatra több helyen van ilyen.

A baj az, hogy ennek nyílván költségei vannak (vagy havi bérlet vagy egyszeri parkolóhely vásárlás) formájában, amit a magyar autósok nem tudnak vagy nem akarnak állni.

2023. jún. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
6%

az 1-es jól írja



A belvárosi részekre jó tömegközlekedés


külvárosokba P+R parkoló az aglomerációbol érkezőknek.

A lakóövezetekben meg egyszerüen újabb parkolóhelyekre van szükség

Pl pestena nagy lakótelepeken horror a parkolás, és a helyi önkormányzatok sz art se tesznek hogy javuljona helyzet, Max megbüntetnek parkban parkolásért ha rálóg az autód valami kikopott szikes föld részre:D

2023. jún. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%

Magánautózás költségeinek a növelése. Ezzel párhuzamosan az alternatív közlekedési formák fejlesztése, támogatása.


Az hosszú távon nem fenntartható, hogy már lassan minden lakónak jár 10-15 m² közterület, ahol tárolhatja azt az autóját, ami egyébként a nap 90%-ában semmit nem csinál, csak parkol.

2023. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Lehetne sok parkolóhelyet, parkoló házakat építeni a sok stadion és a hatvanpusztai birtok helyett is.
2023. jún. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Tömegközlekedés.
2023. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#5 : Én ezt használom egyébként. Nekem ideális, de azt belátom, hogy egy családos ember nem sétálhat napi 2*20 percet a vasútállomásra és aztán onnan. Mivel helyi járat nincs, csak óránként egy.
2023. jún. 19. 08:25
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk városban, munkába biciklivel járok. Amilyen telek vannak mostanában, még télen is. Biciklivel bent vagyok 20 perc alatt. Tömegközlekedéssel ugyanez 1 óra lenne. A menetrendet nem tartják. Ahol át kell szállnom, kivétel nélkül mindig az orrom előtt megy el a menetrend szerint 20, a valóságban inkább 30 percenként közlekedő járat. 1 hónapig vettem bérletet, aztán megelégeltem. A belvárosba is jobban szeretek biciklivel bemenni. Nem kell parkolóhelyet keresni, nem kell fizetni a parkolásért, a biciklit bárhol leteszem. És járművekhez sem vagyok kötve.

Az autót sajnálnám is ilyen rövid távra kínozni. De nem lakótelepi közterületet foglalok vele, hanem a saját garázsomban pihen.

A munkahelyemen is elképesztő, hogy az emberek "ölik egymást" a szabad helyekért. Az a baj, hogy az udvar nem zárt. Így hiába magánterület, sokszor látom, hogy idegenek az utcáról bejönnek kocsival, leteszik az udvarban az autót, mert van épp van hely, aztán gyalog kisétálnak.

A megoldás ugyan az mint az úthálózatra, dugókra. Csak irdatlan mennyiségű pénzbe kerülne. Amit senki nem akar állni. A mostani gazdasági helyzetben főleg esélytelen. Így marad a tumultus.

2023. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%

Ezert van az a sok rohat roller mindenhol jardakon..Bpen.

Meg a biciklis.


2o perc seta csak a dagadtaknak problema :D

2023. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

Családos ember miért nem sétálhat?


Külföldön élünk egy 23 ezres kisvárosban. Itt a gyerekek 80%-t gyalog vagy biciklivel viszik oviba. Iskolába kb 3-dik osztálytól egyedül (mármint együtt, de felnőtt nélkül) bicikliznek, a felnőttek többsége is gyalog vagy biciklivel jár dolgozni, illetve, aki a közeli nagyvárosban dolgozik az az elővárosi vasútat használja jellemzően. Rengeteg kisgyerek család lakik itt, de sok a nyugdíjas is. A többségnek nem okoz gondot.

2023. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Parkolóházak, mélygarázsok.

A mi városunkban sok minden épült az elmúlt években, sehol sem gondoskodtak a parkolásról. Egyetlen egy darab parkolóház sincs a városban. Pedig úgy látom, hogy Budapesten nagyon jól működnek.

Ami még gond, hogy a tömegközlekedés szar. Koszos, késik, kimarad. Használom hétvégén szabadidős programokhoz. De arra alapozni a munkába járást nem szerencsés. Plusz nekem olyan a munkám, hogy napközben is mászkálok, megbeszélésekre, tárgyalásokra. Vannak akik ragaszkodnak ahhoz, hogy az ő székhelyükön, telephelyükön találkozzunk, amik közül több is szinte a semmi közepén van. Nem is jár oda tömegközlekedés. Hiába jönnék be tömegközlekedéssel a városközpontba a munkahelyemre, ha utána nem tudok sehova sem menni.

Szerintem kötelezővé kéne tenni minden úgy beruházás esetén, hogy gondoskodjanak a parkolóhelyekről. Gáz, amikor nyit egy üzlet, a parkolásra nem gondolnak, aztán még panaszkodnak, hogy jaj, nincs parkoló. Hát eddig se volt.

Lakóövezetekben történt náluk új parkolóhely kialakítás, pl. régi, nem használt focipálya, játszótér helyén.

2023. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!