Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Villanypásztort szerelt fel a...

Villanypásztort szerelt fel a szomszéd a kerítésemre, kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
A helyi szabályzat szerint a jobb oldali kerítés az enyém. "Kedves" szomszédom a megkérdezésem nélkül villanypásztort húzott fel közvetlen a kerítésre mert állítólag szökős a kutyája. Ebben csak az a zavaró, hogy sok helyen beleér a dróthálóba emiatt ráz a kerítés. 2 kicsi gyerek van nálunk akiket már többször is megcsípett. Többszöri kérésre sem hajlandó leszerelni. Ilyen esetben a jegyzőnél van a rendőrségnél kell jelezni hogy leszedessék vele?
2023. jún. 19. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Jegyző.
2023. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Tuti a rendőrségre mennék.
2023. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos több probléma is van velük, a gyerekeik folyamatosan rángatják a kerítést, van fent zöld háló ennek ellenére is folyamatosan dobálják meg hergelik a kutyámat aki ráadásul őrző védő kutya és nem hagyja magát . Eddig nem igazán érdekelt de már a saját kertembe nem tudom kiengedi a kutyámat mert folyton csesztetik és hiába szólok a kutyára egy idő után zavarja a folyamatos hergelés és ugatja őket. Gondoltam csinálok videó felvételeket ahogy rongálják a kerítést meg inzultálják a kutyát de nem tudom mennyire foglalkoznának ilyesmivel akár a hivatalban akár a rendőrségen.
2023. jún. 19. 09:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetően a kutyák magasságában, a szomszéd oldalán, szigetelt távtartókon van a huzal, ami néhol hozzáér a kerítéshez, ezért rázta meg a gyermekeidet.

A te kutyád védi a területét, a szomszéd gyerekek a zöld hálón át a szomszédból hergelik.

Hogyhogy őket nem rázza meg a villanypásztor?

Ha a te kutyád hergelhető, miért nem készítesz a saját (jobb oldali) kerítésedre valóban átláthatatlan takarást?

Ha zöld hálón keresztül a gyerekeid hozzáérnek a fémhez, ott azért több van, mint véletlen érintés!

Lehet, hogy maradéktalanul igazad van, mégis nagyon kíváncsi volnék a másik fél álláspontjára.

2023. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
80 méter hosszú a telek és csak bizonyos szakaszain ér hozzá a mi kerítésünkhöz. Egyik szakaszon a szomszéd rakott fel zöld hálót így nálunk hozzáférhető a drótháló a másik szakaszon ami a hátsó udvar oda pedig mi raktunk hálót. Azon a részen ahol ráz a kerítés a szomszédnak óriási rózsabokor van így nyilván az ő gyerekei nem érzékelik hogy csíp hacsak nem másznak bele a bokorba. Egyébként hivatalosan egy deszkát nem furhatna fel az oszlopra a beleegyezésem nélkül mivel az az én kerítésem. Folyamatban van a lemezkerítés felrakása talán úgy már nem inzultálják a kutyámat. Egyébként az a legszomorúbb hogy a szülők sem szólnak rá a saját gyerekeire hogy talán nem kéne rángatni a kerítést meg hasonlók
2023. jún. 19. 10:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a választ, az utolsó mondatoddal maradéktalanul egyetértek.

Hasonló szitu volt nálunk, a kert 96 méter hosszú, tettem bele egy nyolcvan centi magas kis belső kerítést úgy, hogy ahol a szomszéd felé már átlátható a telekhatár, oda ne mehessen a kutya.

Neki pedig megtanítottuk, hiába csak egy ugrás volna neki, azon tilos átjárnia. Azóta az összes kutyánk is tudja és tiszteletben tartja a szabályt, így béke van.

2023. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!