Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen zajforrások, zajos...

Milyen zajforrások, zajos helyek vannak a lakóhelyed környezetében? Mennyire tudtad megszokni?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy pl. kórház, mentőállomás, tűzoltóság, buszpályaudvar, vasútállomás, stb. Tehát olyan helyek, vagy intézmények, amik működése hanggal jár.

Nálad mi van a környékeden aminek zajos a működése, üzemelése?

Mennyire tudtad megszokni pl. pihenés, alvás tekintetében?



2023. jún. 27. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
5 km a vasútállomás. Éjszaka hallani hogy dudál a vonat, de egyáltalán nem zavaró, 20 éve itt élek. Nappal nem hallani, valószínűleg az egy számjegyű főút átmenő forgalmától, de érdekes módon azt nem hallom, vagy annyira hozzászoktam már hogy nem veszem észre, de a vonatokat nappal elnyomja.
2023. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Ezekkel nem lenne bajon, de pl anyós közvetlen szomszédja egy templom... Szívből gyűlölöm ahogyan madarakat is amik miatt minden nap hajnalban ébredek és alig tudok visszaaludni!

Szemben pékség van, hangos zenével és fix időpontokban hordják szét a kenyeret, ajtócsapkodás+dudálás, ezek fel sem tűnnek

2023. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
A lakásom mögött 50 méterre autópálya fut. Szerencsére a lakásom az ellenkező oldal felé néz, így csukott ablaknál nem lehet hallani, csak ha nyitva van. Nekem nem így nem zavaró. Viszont a túloldali lakásokban, amik a sztráda felé néznek, szerintem még csukott ablaknál is hallható.
2023. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Én a XIII. kerületben lakom. A hátsó ablak óvodára néz, így van egy állandó gyerekzsivaj, mint alap, de nem zavar, aranyosak a gyerekek. A mieink már iskolába járnak, de ide jártak oviba.

Nagyobb zaj még a leszálló gépek hangja, de itt még nincsenek olyan alacsonyan, hogy zavaró lenne, de azért hallatszik, illetve a mentőhelikopter is itt a környéken lassít a Honvéd kórházhoz, az azért nem vidám dolog. Busz, villamos nem hallatszik be, néha egy-egy menő csávó bőgeti a motort, de nem jellemző. Szóval nyugis a környék.

Van még havonta a szirénapróba az újpesti gyógyszergyár miatt, na akkor visítani szoktak a gyerekek az oviban.

2023. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Itt repülők vannak. Kb 40 km Ferihegy, de így is elég alacsonyan repülnek hogy zajt keltsen. Már megszoktam, általában észre se veszem.
2023. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Van egy buszmegálló a házunkhoz közel, ahol kb 1-1,5 óránként eljár a városi busz.
2023. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Egyik oldalról vasút van mellettünk, másikról meg focipálya.
2023. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Laylah ***** válasza:
82%
A ház mögött jár a HÉV és a vasút, az első napokban nem nagyon aludtam tőle, mára szinte fel sem tűnik. Egyedül talán akkor, mikor már fekszem a sötétben elalvás előtt.
2023. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Most épp az egyik oldalon füvet nyírnak órák óta, a másikon meg hallgathatom az iskolaudvaron csilingelő hangon káromkodó alsósokat. Igen, nyári szünet, de június végéig van ügyelet, és ilyenkor egész nap az udvaron vannak.

De az se rossz, amikor a házban valaki fúr, vagy amikor az alsó szomszéd a gyerekével üvölt (hétvégén egész nap, hétköznap csak délutántól).

2023. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tűzoltóság, van egy kivezető út. Az 1.-t megszoktam, mert a korábbi lakhelyeimen is voltak őrsök, az út meg érdekes, mert este 10-11-től már lényegesen csendesedik.
2023. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!