Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldi magyarok, akik...

Külföldi magyarok, akik kiköltöztek? Nektek mit jelent az “otthon”? Magyarországot vagy azt, ahová kiköltöztetek?

Figyelt kérdés
Nekem Magyarországot, pedig évek óta élek kint. Ennek oka: a családom nagy része otthon van (nincs még saját férj és gyerek), a barátaim is, és itt meg hiába tudtam nagyjából beilleszkedni, nem találom magam annyira. Ennek ellenére nem költöznék haza, mert itt összeségében jobb az élet, kedves emberek, jó fizetés, de ha hazamegyek, azt érzem, hogy az az otthon, és mindig honvágyam van, ha eljövök.
2023. júl. 4. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több otthonom van, de elsősorban az, ahol most élek. Sokkal közelibbnek érzem minden szempontból, az egyetlen hátránya, hogy a családom és a magyar barátaim nem itt élnek; ők képezik egy másik otthonomat.
2023. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Az otthon mindig ott van, ahol a család. A férjemmel és q gyermekemmel élek külföldön, az az otthonom. Neked is az lesz, ha ott alapitasz családot
2023. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennél összetettebb. Egyik oldalról Magyarország is otthon, hiszen ott nőttünk fel, ha sokáig nem megyünk hiányzik...mármint főleg az emberek.


Aztán ha ott vagyunk, akkor visszavágyunk egy hét után haza :D


Szóval mindkettő.

2023. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Magyarország=alulfizetett rabszolga munkák, munkanélküliség
2023. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Az agy mosás országát jelenti nekem már csak magyarország (nem érdemel nagy betűt)
2023. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bő 10 éve élek itt, ez most az otthonom. Ha pár év múlva más országba költözöm, utána az lesz az otthonom. Én így működöm, számomra a honvágy, vagy egy adott helyhez való ragaszkodás idegen fogalom. Ugyanekkor Magyarországra is "haza" megyek. Családom nincs, de barátaim vannak. Évente 2-3x megyek, nem is vágyom ennél többre, szerencsére ők is szoktak látogatni.
2023. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az otthon mindig a ház/lakás amiben élek. Nagyon szűken értelmezem.
2023. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A magyar mentalitás hangulata minden csak nem otthonos....


Haza szeretetből nem élünk meg amúgy sem...

2023. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Azt, ahol élek, és hálisten nem Mo-n élek.


Most voltam egy hetet, menekültem vissza. Kosz, csövesek (minden nap megtalált vagy 4 kéregető meg 2 C betűs), szaros utcák, húgyszag, etc... pedig nem valami gettó nyócker környéken szálltam meg.

2023. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elso 2 evben, amig volt honvagyam, azt mondtam volna, h egyertelmuen Magyarorszag. Szerencsere azota beilleszkedtem, jo munkahelyem lett es rengeteg ismerosom/baratom, akikkel szabadidoben el szoktunk jarni. Ezenkivul van hobbim is. Ugyhogy mar legalabb annyira erzem Hollandiat az otthonomnak, mint Magyarorszagot. Foleg h itt is tervezunk jovore ingatlant venni.
2023. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!