Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Eu kártyát igényelhet Magyaror...

Eu kártyát igényelhet Magyarországon, aki Németországban él? Nővéremék 1,5éve kiköltöztek, kint van tb-je. De most az ünnepekre hazajöttek és nincs jól! Januárban mennek vissza. Itt igényelhet Eu kártyáti? Ha igen, megkapja azonnal?

Figyelt kérdés
2018. dec. 26. 02:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A külföldi biztosítások kb 99%-a tartalmaz külföldi sürgősségi es baleseti ellátást. Nézze meg a kártyáját, vagy hívja fel a biztosítóját es kérdezze meg, mi a helyzet. Ha a kérdés az, hogy elmehet e így orvoshoz Magyarorszagon, akkor a válsz igen, elmehet. Magyarorszagon ha itt nincs állandó lakcíme es nem fizeti a tbt, nem kap EU kártyát.

De amúgy Magyarorszagon létezik a magánorvosi rendszer, egyszerűbb, gyorsabb, bár nyilvánvalóan nem ingyenes

2018. dec. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az az ellátás, ami a Magyarországon tb-vel rendelkezőknek ingyenes, az az itt járó, más EU tagállamban élő biztosítási jogviszonnyal rendelkező embereknek is ingyenes. Ha nincs EU-s egészségbiztosítási kártyája, az adminisztratív gondokat okozhat, adott esetben fizetnie is kell az ellátásért, amit azonban utólag rendezhet a jogviszony igazolása után.
2018. dec. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz, első. Csak életmentő es sürgősségi ellátás ingyenes nekik. Ahogy neked is csak az ingyenes külföldön eu kártyával.
2018. dec. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagyis második. Korán van még, én voltam az első 😂 Nem igaz amit írtál.
2018. dec. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Németországi biztosítzás kártya egyik fele Eu-s bármely unios országban sürgösségi ellátásra használható.
2018. dec. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha kint dolgozik csak van pénze hogy kifizessen egy magán orvost....

Max 10-15 ezer egy alkalom.

2018. dec. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Utolsó válaszoló! Elment magán dokihoz itt, mert van rá 10-15E Ft-ja. Viszont MR-t ès sok más vizsgàlatokat kell csinálni azt mondta az orvos, ami nem pár ezer ft! Csupán emiatt érdeklődtem az Eu kártyáról, hogy ha nem muszàj, ne fizessen már százezreket 2-3hét alatt! Attól, hogy kint él valaki, nem jelenti azt milliomos. Nem azért írtam, hogy valaki is az anyagi helyzetüket témázgassa!

2018. dec. 27. 13:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha meg elment dokihoz miért nem őt kérdezte???
2018. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezte! De ha hihetetlen, ha nem, a doki azt mondta járjon utàna, hogy működik, vagy csinàltassa meg sajàt költségen a vizsgàlatokat! Nyilván egy magànorvos akinek van magán klinikàja és ott többfajta rendelès megtalàlható, nem azt fogja javasolni, hogy menjen szakrendelésekre mert van ingyenes lehetősèg! Ünnepek alatt nem tudtuk senkitől megkèrdezni, azért tettem fel a kérdèst itt, hogy valaki, ha volt hasonló helyzetben, hátha ad vàlaszt, mert netes cikkekből nem igazàn lehetett kimenni. De szerintem ez volt az utolsó, hogy bármilyen kérdèst is feltettem... Mert aki nem tud segíteni, felesleges kommentekkel miért jön.
2018. dec. 28. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:

"De szerintem ez volt az utolsó, hogy bármilyen kérdèst is feltettem..."

Te pedig megsértődsz egyetlen hülye miatt. Mondhatnám, hoyg ez volt az utolsó, hogy megnéztem itt egy kérdést, de baromság lenne, ugye?

2018. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!