Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak olyan utcák Budapesten,...

Vannak olyan utcák Budapesten, ahová, ha bemennék este, nagy valószínűséggel szereznék valamilyen fizikai sérülést, vagy súlyos veszélybe kerülne a testi épségem?

Figyelt kérdés
Sok olyan rémhírt lehet hallani, hogy a 7.8.9. kerületekben vannak olyan utcák, terek ahol szinte életveszélyes tartózkodni. Ez mennyire fedi le a valóságot?

2023. júl. 11. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Vannak. Engem a IX. kerületben megvertek a cigányok, elég rendesen.
2023. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Kitana. ***** válasza:
92%
9. kerület jó része olyan, a 10-nek is egy része, de igazából majdnem minden kerületnek van balhésabb része a pesti oldalon. (A budait kevésbé ismerem.)
2023. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Azért ennyire ne dramatizáljuk túl a dolgot :) Igen, vannak olyan környékek, ahol több a rosszarcú, nem túl szimpatikus és kevéssé kulturált embertárs, mint máshol, ez tény. De azért normális viselkedéssel és egy cseppnyi józan ésszel a konfliktusok legnagyobb része elkerülhető. Nyilván nem a 100%-uk, de a többségük igen. És itt ilyen tök alap dolgokra gondolok, mint hogy nem veszek elő az utcán milliós telefont, ha nem akarom, hogy kikapják a kezemből és elszaladjanak vele; ha lányként tudom, hogy egyedül fogok az éjszaka közepén hazamenni, akkor nem miniszoknyában és tűsarkúban indulok el; ha megyek az utcán, és a következő saroknál balhé van, akkor megkerülöm inkább a háztömböt stb.
2023. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

A Horváth Mihály tér/II. János Pál pápa téren néha előfordulnak fura alakok, de ha gyorsan mész és kerülöd a szemkontaktust, nem kötnek beléd. A Kálvin tér, és környéke nagyon biztonságos, egy problémás embert sem láttam soha, pedig évek óta járok arra. A Nagyvárad téren egyszer mentem sötétedés után azt hiszem, novemberben (késő délután lehetett), ott sem voltak olyanok, akiktől tartanom kellett volna. A Keleti pályaudvar környékén előfordul egy-egy gáz alak, ahogy a Blahán is. Az Astoriát valahogy elkerülik... Járatok: a 2-es és 3-as metrón, illetve a 4-es/6-os villamoson néha, de a 4-es metrón valahogy még nem láttam problémás embereket. Más járatokon nem jártam sötétedés után.


Elméletileg a Népligetnél tanyázik sok drogos... De nem szoktam arra járni (kétszer voltam ott sötétedés után, lassan 10 éve, de akkor sem egyedül; nem volt vele gond). Valakinek van tapasztalata vele?

2023. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
#4-es es mivan akkor ha a másik sarkon egy tusarkos csinibaba fog a tusarokkal rad támadni, mert megtetszett neki a te tűsarkad? NooHh?
2023. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Népszínház utca, Hős utca, Diószeghy Sámuel utca, Szigony utca, Blaha tér, Nyugati/Keleti aluljáró erősen kerülendő.
2023. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Tutira biztonsagos a 4/6 villsmos vonala es a beluli varosreszek illetve kivul meg 3-4 utcasarokig.



Ha felmerul benned ilyen kerdes,akkor az 5. keruletbe menj lakni mindenkepp.


A 7,8,9 kerulet 4/6 vonalan kivuli resz (nezz a terkepre es latni fogod,melyik oldal szsmit kivuli resznek ,melyik van belul!


Ezert kerdezz mindig hazszamot az ingatlanostol!! Otthon nezd meg a terkepen! Vannak utcak,amiknek atlog a fele belso reszre ! Ezzel szoktak joo atverni a videkit,kulfoldit,h a kovuli reszbe viszik,ahova pesti ember ingyen se menne lakni.


Ha nem is keselnek meg,lehuzo lelkileg a gyerekorditas alepcsohazban meg,h a sokgyerekes csaladok az ajtot nyitvatartjak es kinnt rohangasznak a gyerekek meg beledkotnek kostolgatnak minden hazajovetelkor.


Mi neztunk a Kiraly utcaban lakast a Lovolde ter kozeleben,tehat a kivuli reszen : elobb ertunk oda egy oraval es lattuk a nagycsaladokat ,akik epp elmentek vmi programra… mire odaert a kozvetito ndm latszott semmi brloluk.

2023. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akik a Hős utcát emlegetik azok látszik, hogy soha nem jártak még arra. Régen lehet gettós volt az az 1 blokk, de mára simán csak egy üres utca minden extra nélkül. Személy szerint simán ott szoktam parkolni, a szomszédban dolgozó TEK-esek is mind ott parkolnak az utcában.


9. kerületben Telepy utcából jártam vissza kollégiumba éjszaka közepén, soha nem ért atrocitás átlag férfiként.


Népliget buszpályaudvar környéke tényleg jó retek hely lett.


Pusztán "tartózkodni" igazán sehol nem különösebben veszélyes. Szerintem éjszaka rosszabb a belváros ahol részegek beléd kötnek. Lakni már más téma.

2023. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Laktam már Pesten az Örs vezér terénél, de az számomra egyáltalán nem volt durva, pedig arról is sok rosszat lehet hallani.
2023. júl. 11. 23:01
 10/15 anonim ***** válasza:
10%
Ma már a szinte az egész város veszélyes, inkább kerüld az esti sétát, kivéve ha nagyobb csoportban, vagy ha 2 méteres nagydarab vagy..
2023. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!