Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten elvihetnek egy 72...

Budapesten elvihetnek egy 72 eves not a psichiatriara ,mert egyedul el es nem tudja tanuval igazolni ,h nincsszuksege orvosi ellatasra?

Figyelt kérdés

Mit szoltok hozz,hogy a rokonom szomszedjat (72/N)hivta telon az Usaban elo fia (40/F) es nem vette fel es rahivta bejaronoje/fizetett kisero a rendorseget es mentoket ahelyett,h odament volna hozza megnezni ? Es elvittek a psihiatriara a not?



A mentosok azt mondtak,h majd az orvos megvizagalja es eldonti ,h normalis -e.

Mikozben mi beszelgettunk vele rendszerssen es lattuk,h feledekeny,de egyertelmuen normalis.


A szomszednak elege van az ot llandoan zaklato hozza kopogtsto emberekbol.


Budpest belvaros ,tarsahaz



2023. júl. 14. 06:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen nincs. Mármint olyan van, hogy távol lévő gyerek felhívja az anyjára a 112-t, hogy vigyék be a pszichiátriára, ó, ha tudnád még mennyi.

De a valóság az, hogy kimegy a mentő, rendőr, és ha úgy látják, hogy az anyuka köszi szépen, teljesen önellátó, nem fog kárt tenni magában, akkor nincs is mire bevinni őt sehova.


Nem is értem, mire gondol ilyenkor a gyerek, mire való a segélyhívás? Kívánságtaxi rendelés meseországba, vagy mi?

2023. júl. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy simán ráfoghatják, hogy a feledékenysége már koros. Apámnak 70+-osan egyszer (nyilvan tobbek kozott, de ez volt egy felhozott példa) nem jutott eszembe az a szó, hogy kecskeszakáll, erre az az id*óta doki már azt emlegette nekünk hogy ez kezdodo demencia. Halálig tiszta volt a tudata (és még évekig képes volt az önálló eletvitelre - utána is fizikai okok miatt volt szüksége segítségre.). Sokszor jobban emlékezett a dolgokra (akutalis dolgokra, mint mi hol van, mit kell elintézni, venni stb), mint mi, aktív családtagok. Ezek nem az embert nezik, megvan a maguk kis listája, feladatsora, ami szerint lepontozzak az embert és már futnak is tovább.

Gond lehet a néninél, hogy ha ráfogják, hogy veszelyes lenne számára egyedül élni. Az én apámra is ráfogtak, be akartam velem dughatni valami intezetbe, de hazavittem, meg évekig egyedül élt, és soha nem történt vele semmi baj. Nyilván kell egy ilyen idősnek segitseg: vásárolni, ügyeket intézni, baj eseten odamenni stb., a rokonnak másik segítséget kell találni, aki nem lusta odamenni)

2023. júl. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
A gondoskodó külföldön élő fia...sz@rházi alak.
2023. júl. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

"A szomszednak elege van az ot llandoan zaklato hozza kopogtsto emberekbol."


Valamilyen oknál fogva megrekedtek a személyiség-fejlődés egy korai szakaszában, az ilyenek egyértelműen nem egészségesek. Más kérdés, hogy vannak állami intézmények ahol letelik a közép- vagy időskori elmebetegségeket, traumák veszteségek feldolgozását..stb.

2023. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Az nem normális, ha valaki éjjel-nappal szorong és zaklat másokat. Sajnos, tudom hogy milyen az és 100+ önfejlesztő könyv és munkával a saját lábamon töltött hosszú idő után azt is tudom hogy mi áll a hátterében.
2023. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Bárcsak olyan egyszerű lenne, hogy tényleg intézetbe lehetne irányítani azokat, akik valóban rászorulnak, de sajnos nem így működik. Anyai nagyanyám is csak akkor egyezett már bele az idősek otthonába, amikor balesetezett otthon, és rájött, hogy ott a faluban egyedül, távol minden rokonától bármikor baj történhet vele, és nem várhatja el, hogy a dolgozó gyerekei, unokái feladják a megélhetésüket és oda költözzenek hozzá, ahol nincs munkalehetőség, és őt ápolják. A család fizeti az otthont, ott meg állandó szakszerű felügyeletet és orvosi ellátást kap.
2023. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Magyarorszagon meg a tarsadalomra veszelyes elmebetegek is szabadon maszkalnak, nincs eleg hely, szemelyzet. Akkor hogy lehetne valakit csak amiatt bevinni.
2023. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem at egyes rosszul érti.

Bár én sem értem teljesen. Ki hívott kit, és milyen kapcsolatban vannak egymással?

2023. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
partnerhiány
2023. júl. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
A társasház nem alkalmas emberi életre, túlzottan izolálhatja az embert amitől megkattanhat, főleg ha csóró.
2023. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!