Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolcon a Diósgyőr, az Avas...

Miskolcon a Diósgyőr, az Avas és a Selyemrét milyen városrészek?

Figyelt kérdés

Főként olyan válaszolók véleménye érdekelne, akik az érintett helyek valamelyikén laknak.

Mik az általános tapasztalatok? Mennyire éri meg ezeken a helyeken ingatlant vásárolni?

Természetesen meghallgatok más városrészt is, nemcsak az említett helyeket.



2023. júl. 15. 12:23
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Diósgyőrben laktam évekig.

Kellemes környék, de nagyon messze van mindentől sajnos.

Akkor szerettem, már nem költöznék vissza.


Avas hatalmas rész, van három panelüteme különböző élhető kategóriákkal, borospincés rész, Auhlich utcai “elit” társasházak,

illetve Miskolc Rózsadombjának nevezett családiházas övezet is.


Selyemrét felemás, alapvetően nem a legjobb hely

2023. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Jelen pillanatban szerinted melyik az a környék ami jónak mondható?

2023. júl. 15. 18:05
 3/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Albi vagy saját?

Családi vagy kertes?

Panel vagy tégla?

Keret?

Igények?

2023. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

'Albi vagy saját?' Inkább saját, de albitól se zárkózom el.


'Családi vagy kertes?' Egyik sem.


'Panel vagy tégla?' Itt viszont mind a kettő és leginkább a belváros közeli környéken gondolkodok. Nem baj ha nem pont a belvárosban van, de ne legyen tőle túl messze.


'Keret?' Olyan 20-30 milla között, de inkább 30 alatt.


'Igények?' Nincs kimondottan nagy igényem. Csendes, parkos zöld övezetben tudnám elképzelni, viszonylag normális lakóközösséggel és rendezett, kulturált tiszta lépcsőházzal. Tégla és panellakásban egyaránt, inkább a 4 emeletesben gondolkodom.


Remélem így kicsit tudtam segíteni, hogy mi alapján tudnám elképzelni azt a helyet ahol szívesen laknék.


Diósgyőr nekem is kieső rész, messze van elég sok mindentől. Így inkább hátrányos.


Avas már könnyebben megközelíthető, de valahogy mégis viszolygok tőle.


Selyemréttől szintén borsódzik a hátam, mert hallottam róla elég érdekes dolgokat, így az sem opció.


Kíváncsi vagyok az általam megadott szempontok alapján, hogy melyik lenne az a környék/városrész amit tudnál ajánlani. Ha gondolod akár privátban, de itt is kifejtheted bővebben, hogy melyiknek mi az előnye/hátránya és melyikkel járnék jól az általad leírt tapasztalatok alapján.


Kíváncsi vagyok és nagyon érdekelne. Előre is köszönöm a segítséget!

2023. júl. 16. 13:24
 5/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Földszint játszik?

[link]


60nm-es 3.8 méteres belmagassággal rendelkező tégla lakás (galériázható). A társasház fejlődik, a lakóközösség barátságos.


Közel a belváros, mégis nyugodt hely. Több kisebb parkkal a környéken.



Esetleg konkrétan a belváros, főutcán szinte mindig van eladó lakás.


A Petőfi utcai egyemeletes társasházakat így nem ajánlom, de mondjuk egy lakás a Herman Gimnázium körül jó lehet. Van 4 és 10 emeletes is.


Szentpéteri kapu-i panelekben azokat ajánlom amik a belső udvarra néznek csak. Pozsonyi utca kicsit messzebb van, de ha belefér ez a táv akkor az is jó környék

2023. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod és a linket is!


Egyébként pont erre a részre gondoltam még a Gömöri pályaudvartól nem messze ahol van az a lakóparkos rész, a Szeles utca, illetve azon a környéken még az Eperjesi és Hatvanötösök útja.


A másik még a Petőfi tér mögötti részen a Jókai lakótelep környéke. Arról a részről mi a véleményed?

Nekem csendes, tiszta környéknek látszik. Szerintem kulturált környezetben található, de több szem többet lát, meghallgatok mást is, hogy ki mit gondol erről.


Illetve a Szentpéteri kapuban a Pozsonyi és Kassai út környéke se vészes, úgy hiszem. Szintén csendes és nyugodt résznek mondanám. Van egy két része, ami kérdőjeles, de van olyan környék ott ami szóba jöhet.


Viszont a Bajcsy-Zsilinszky út környéke már forgalmasabb, ebből kifolyólag zajosabb rész, de ahol van a főzelékház azt a részt hogyan jellemeznéd?


Tényleg kíváncsi vagyok mindenre, mert nagyon nem akarok mellé fogni. Meghallgatok minden segítő szándékú választ! És az eddigi válaszokért is örök hála!

2023. júl. 16. 14:23
 7/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Néztünk lakást a Jókai telepen, habár messze volt a főúttól minden kocsit hallottunk.

Mondjuk az a lakás az eredeti ablakokat tartalmazta még, illetve az út fele nézett. A Fábián kapuban volt, a földhivatal mögött az első.


A pozsonyival nekünk az volt a bajunk hogy elég nehéz parkolni, nem nagyon van hely hozzá, de lakott ott pár ismerős, dicsérték.


Másik munkatársam a főzelékházzal szemben lakott, belső udvaros lakásban. Semmi hangja nem volt. A gömöri hidat látta, de az autók zaja nem ment be oda.

Viszont azok elég, nem is az hogy putri, hanem inkább nem karbantartott társasházak.



Amit linkeltem oda tudok mondani személyes tapasztalatot is, tekintve hogy kb szomszédok lennénk. Ha kicseréled a nyílászárót, illetve megszünteted a belső tokos redőnyt akkor semmit nem fogsz hallani.

A ház falazata abszolút nem vezeti a hangot. Nemrég lett gyerekünk, kérdezgettem mindenkit hallatszik-e a sírás. Az egyik szomszér akit kihagytam 1 hónapra rá megkérdezte hogy megszületett-e már

2023. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi segítségeidet! Ha van még vagy lesz bármi kérdésem, akkor feltétlen írok, de egyelőre most nem jut eszembe.


Az biztos, hogy Diósgyőrt, az Avast és a Selyemrétet a gyomrom valahogy nem veszi be. Ezekkel a helyekkel nem foglalkozom, csak a belváros közeli részekkel, ahol szép parkos, csendes, nyugodt környezet van.


Eddig akkor amik szóba jöhetnek: Jókai lakótelep bizonyos részei, Gömöri pályaudvartól nem messze a Szeles út, Eperjesi és Hatvanötösök útja. Illetve a Pozsonyi és Kassai út környéke még azt veszem fontolóra veszem.


Kérdőjeles ugyan, de a Bajcsy-Zsilinszkyt is hamarabb számításba veszem, mint a másik 3 általam rossznak vélt városrészeket.

2023. júl. 16. 16:05
 9/10 anonim válasza:
100%
A Tizeshonvéd utca panelek sem rosszak
2023. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A három közül Diósgyőr a legélhetőbb. Messze van a belvárostól, de a közlekedés jó. Évekig éltem Diósgyőrben, nagyon szerettem és oda vágyom vissza. Az Avason is laktam pár évet, a Jezsuita gimi mellett, de azt nem szerettem, túlságosan paneldzsumbuj mindenféle arcokkal. Plusz az Avason sok az egyetemista, a mi lépcsőházunkban is rengeteg buli volt hétvégente.


A Selyemrétet kimondottan kerülném. Ha vannak is még jó részei, csúszik le. Ugyanígy sajnos a Győri kapu, az egyik részére szivárog fel a Hidegsor meg a Bodótető lakossága, a másik végére meg szivárognak le Lyukóból, a Drenkáról meg a Vasgyárból. Talán az Andor utca felőli odal még csak-csak, de a Tokaj étterem felőli oldal köpedelem.


Ha pl iskolák-óvodák is fontosak, megint csak Diósgyőr, ott az állami, nem fizetős intézmények is jók. Az avason viszont csak az egyházi élhető szerintem.

2023. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!